<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Götalandsmästerskapen 13-14år 2016
 
Datum: Lör-sön 10-11 sep   Plats: Högby IP, Löttorp
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Föranm starter: 1130 st   Väder: Soligt och varmt dock blåsigt under söndagen
Deltagare: 428 st   Föreningar: 81 st
 
  Distriktspoäng:              
1. Göteborg   380,5p          
2. Skåne   345p          
3. Småland   223,5p          
4. Västergötland   103p          
5. Östergötland   70p          
6. Bohuslän-Dal   51p          
7. Blekinge   35p          
8. Halland   28p          
                 
  P14 80 M, försök 1     Vind +1,1    
1 Erik Isaksson 02 Göteborg IF Kville 9,83 Q    
2 Isac Engman 02 Skåne IFK Trelleborg 9,96 Q    
3 Andreas Jönsson 02 Skåne Malmö AI 10,36      
4 Joel Rydolf 02 Östergötland Motala AIF 10,57      
                 
  P14 80 M, försök 2       Vind +1,7      
1 Joel Priore 02 Göteborg Lerum Friidrott 9,74 Q    
2 Rechie Leong 02 Göteborg Ullevi FK 9,89 Q    
3 Elias Hedner 02 Skåne Malmö AI 9,89 q    
                 
  P14 80 M, försök 3       Vind +0,1      
1 Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 9,74 Q    
2 Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 9,99 Q    
3 Pavel Larsson 02 Västergötland Istrums SK 10,31      
4 Emil Bengtsson 02 Göteborg IF Kville 10,34      
5 Oliver Enemård 02 Östergötland IK Norrköping 10,61      
6 Erik Bohman 02 Göteborg Lerum Friidrott 11,69      
                 
  P14 80 M, försök 4       Vind +0,0      
1 Erik Ljungberg Bergelin 02 Skåne Höörs IS 9,96 Q    
2 Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg 10,05 Q    
3 Daniel Kleist 02 Småland Eksjö Södra IK 10,11      
4 Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 10,31      
5 Måns Roos 02 Göteborg Mölndals AIK 10,48      
  Felix Ljung 02 Göteborg Mölndals AIK dsq      
                 
  P14 80 M, försök 5       Vind +2,5      
1 Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD 9,65 Q    
2 Michael Johansson 02 Västergötland IK Ymer 9,71 Q    
3 Emil Carlsson 02 Småland IFK Växjö 10,03 q    
4 Simon Avransson 02 Västergötland IK Ymer 10,17      
5 Jesper Hermansson 02 Göteborg Mölndals AIK 10,21      
6 Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 10,25      
                 
  P14 80 M, semifinal 1     Vind -0.2      
1 Joel Priore 02 Göteborg Lerum Friidrott 9.62 Q    
2 Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD 9.63 Q    
3 Erik Isaksson 02 Göteborg IF Kville 9.92      
4 Isac Engman 02 Skåne IFK Trelleborg 9.95      
5 Emil Carlsson 02 Småland IFK Växjö 10.13      
6 Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg 10.13      
                 
  P14 80 M, semifinal 2     Vind +0.4      
1 Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 9.67 Q    
2 Michael Johansson 02 Västergötland IK Ymer 9.74 Q    
3 Erik Ljungberg Bergelin 02 Skåne Höörs IS 9.86 q    
4 Rechie Leong 02 Göteborg Ullevi FK 9.88 q    
5 Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 9.95      
6 Elias Hedner 02 Skåne Malmö AI 9.97      
                 
  P14 80 M, final     Vind +2.2      
1 Joel Priore 02 Göteborg Lerum Friidrott 9.50      
2 Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD 9.53      
3 Michael Johansson 02 Västergötland IK Ymer 9.64      
4 Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 9.68      
5 Rechie Leong 02 Göteborg Ullevi FK 9.81      
6 Erik Ljungberg Bergelin 02 Skåne Höörs IS 9.91      
                 
  P14 300 M, FÖRSÖK 1            
1. Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 39,09 A    
2. Emil Bengtsson 02 Göteborg IF Kville 40,39 B    
3. Andreas Jönsson 02 Skåne Malmö AI 40,96      
4. Jesper Hermansson 02 Göteborg Mölndals AIK 40,99      
5. Jesper Nordström 02 Göteborg IF Kville 43,09      
                 
  P14 300 M, FÖRSÖK 2            
1. Erik Guander 02 Göteborg Sävedalens AIK 39,09 A    
2. Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD 39,24 A    
3. Lukas Mindelsohn 02 Göteborg Lerum Friidrott 40,63 B    
4. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 41,00      
                 
  P14 300 M, FÖRSÖK 3            
1. Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg 38,91 A    
2. Isac Engman 02 Skåne IFK Trelleborg 39,71 B    
3. Elias Hedner 02 Skåne Malmö AI 39,89 B    
4. Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 40,15 B    
5. Elliot Feltzing 02 Göteborg Kongahälla AIK 41,57      
                 
  P14 300 M, FÖRSÖK 4            
1. Joel Priore 02 Göteborg Lerum Friidrott 38,56 A    
2. Erik Ljungberg Bergelin 02 Skåne Höörs IS 39,26 A    
3. Rechie Leong 02 Göteborg Ullevi FK 40,25 B    
4. Erik Isaksson 02 Göteborg IF Kville 41,18      
5. Oliver Enemård 02 Östergötland IK Norrköping 42,69      
                 
  P14 300 M, A-FINAL            
1. Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 38,47      
2. Joel Priore 02 Göteborg Lerum Friidrott 38,51      
3. Erik Guander 02 Göteborg Sävedalens AIK 38,52      
4. Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg 38,89      
5. Erik Ljungberg Bergelin 02 Skåne Höörs IS 39,27      
6. Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD 39,67      
                 
  P14 300 M, B-FINAL            
1. Rechie Leong 02 Göteborg Ullevi FK 40,59      
2. Elias Hedner 02 Skåne Malmö AI 40,84      
3. Lukas Mindelsohn 02 Göteborg Lerum Friidrott 41,04      
4. Isac Engman 02 Skåne IFK Trelleborg 41,07      
5. Emil Bengtsson 02 Göteborg IF Kville 41,80      
  Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF dns      
                 
  P14 800 M            
1. Erik Guander 02 Göteborg Sävedalens AIK 2.10.08      
2. Kevin Bodén 02 Östergötland Motala AIF 2.10.70      
3. Arvid Einarsson 02 Skåne Hässleholm AIS 2.11.21      
4. Morgan Åkerblom 02 Skåne FK Athlet 2.11.63      
5. Truls Månsson 02 Skåne Åhus FIK 2.16.68      
6. Melvin Strömqvist 02 Småland Högby IF 2.18.41      
7. Anton Larsson 02 Skåne Malmö AI 2.19.09      
9. Nils Bredin 02 Bohuslän-Dal IK Granit 2.21.63      
9. Ansgar Stephan 02 Småland Habo FIF 2.35.74      
  Arvid Backteman 02 Göteborg Lerum Friidrott dnf      
  Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg dns      
  Erik Albin 02 Skåne IS Göta dns      
                 
  P14 2000 M            
1. Nils Bredin 02 Bohuslän-Dal IK Granit 6.14.45      
2. Kevin Bodén 02 Östergötland Motala AIF 6.16.66      
3. Morgan Åkerblom 02 Skåne FK Athlet 6.19.54      
4. Oskar Karlsson 02 Småland SK Graal 6.26.49      
5. Ville Larsson 02 Göteborg Sävedalens AIK 6.30.46      
6. Michael Rosenqvist 02 Göteborg Mölndals AIK 6.33.61      
7. Arvid Einarsson 02 Skåne Hässleholm AIS 6.38.23      
8. Arvid Backteman 02 Göteborg Lerum Friidrott 6.42.97      
9. Victor Wahlgren 02 Göteborg Mölndals AIK 6.42.97      
10. Carl Ström 02 Småland Tjust Bike och RC 6.59.71      
  Erik Guander 02 Göteborg Sävedalens AIK dns      
  Erik Albin 02 Skåne IS Göta dns      
  Ansgar Stephan 02 Småland Habo FIF dns      
  Anton Hermansson 02 Småland Högby IF dns      
  Melvin Strömqvist 02 Småland Högby IF dns      
                 
  P14 1500 M HINDER            
1. Ville Larsson 02 Göteborg Sävedalens AIK 4.59.19      
2. Anton Hermansson 02 Småland Högby IF 5.02.63      
3. Michael Rosenqvist 02 Göteborg Mölndals AIK 5.05.00      
4. Erik Albin 02 Skåne IS Göta 5.10.93      
5. Victor Wahlgren 02 Göteborg Mölndals AIK 5.24.48      
6. Oscar Åkerman 02 Skåne IFK Lund 6.30.22      
  Viggo Cedertjärn 02 Skåne Lomma FIK dns      
                 
                 
  P14 80 M HÄCK, FÖRSÖK 1     +1,3      
1. Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 12,01 Q    
2. Albert Ivarsson 02 Skåne IF Kronan 12,37 Q    
3. Daniel Kleist 02 Småland Eksjö Södra IK 12,79 q    
4. Edvin Andersson 02 Halland Varbergs GIF 13,09      
5. Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 13,67      
                 
  P14 80 M HÄCK, FÖRSÖK 2     +2,1      
1. Anton Hermansson 02 Småland Högby IF 12,35 Q    
2. Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 12,39 Q    
3. Felix Ljung 02 Göteborg Mölndals AIK 12,49 q    
4. Olof Hedin 02 Småland Eksjö Södra IK 13,21      
                 
  P14 80 M HÄCK, FINAL     +1,8      
1. Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 11,80      
2. Anton Hermansson 02 Småland Högby IF 12,33      
3. Albert Ivarsson 02 Skåne IF Kronan 12,40      
4. Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 12,54      
5. Daniel Kleist 02 Småland Eksjö Södra IK 12,91      
6. Felix Ljung 02 Göteborg Mölndals AIK 13,01      
                 
  P14 300 M HÄCK            
  Heat 1              
1. Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 45.49 Q    
2. Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 46.16 Q    
3. Jesper Nordström 02 Göteborg IF Kville 46.58 q    
  Oskar Bergh 02 Skåne Åhus FIK dns      
                 
  Heat 2              
1. Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 45.12 Q    
2. Edvin Andersson 02 Halland Varbergs GIF 46.27 Q    
3. Olof Hedin 02 Småland Eksjö Södra IK 47.51 q    
  Anton Laanep 02 Göteborg Sävedalens AIK dns      
                 
  Final              
1. Edvin Månsson 02 Småland IFK Växjö 44.79      
2. Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 45.45      
3. Edvin Andersson 02 Halland Varbergs GIF 45.79      
4. Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 46.16      
5. Olof Hedin 02 Småland Eksjö Södra IK 46.69      
6. Jesper Nordström 02 Göteborg IF Kville 47.24      
                 
  P14 HÖJD            
1. Gabriel Wallmark 02 Göteborg Sävedalens AIK 1,72      
2. Anton Börås 02 Göteborg Mölndals AIK 1,66      
3. William Frisk 02 Göteborg Örgryte IS 1,66      
3. Lucas Edqvist 02 Göteborg Örgryte IS 1,66      
5. Erik Bohman 02 Göteborg Lerum Friidrott 1,62      
6. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 1,62      
7. Peter Svensson 02 Halland IF Rigor 1,58      
8. Viktor Kruse 02 Göteborg IFK Göteborg 1,58      
9. Anton Laanep 02 Göteborg Sävedalens AIK 1,58      
9. Elmer Evansson 02 Göteborg Örgryte IS 1,58      
11. Viggo Cedertjärn 02 Skåne Lomma FIK 1,50      
11. Hugo Sundberg 02 Småland Hovslätts IK 1,50      
13. Adam Landen 02 Skåne IFK Helsingborg 1,50      
14. Daniel Kleist 02 Småland Eksjö Södra IK 1,46      
15. Albert Ivarsson 02 Skåne IF Kronan 1,46      
16. Oscar Åkerman 02 Skåne IFK Lund 1,41      
17. Hugo Schoug 02 Småland Wärnamo SK 1,36      
  Gustav Lundkvist 02 Småland Hovslätts IK dns      
                 
  P14 STAV            
1. Emil Carlsson 02 Småland IFK Växjö 3,90      
2. Peter Svensson 02 Halland IF Rigor 3,30      
3. Lucas Edqvist 02 Göteborg Örgryte IS 2,90      
4. Malte Rosvall 02 Göteborg Sävedalens AIK 2,80      
5. Olof Hedin 02 Småland Eksjö Södra IK 2,60      
6. Rasmus Samuelsson 02 Göteborg Ullevi FK 2,50      
7. Edvin Wahlström 02 Göteborg Mölndals AIK 2,50      
8. Jesper Dreifeldt 02 Skåne Åhus FIK 2,20      
                 
  P14 LÄNGD            
1. Adam Thell 02 Skåne IFK Lund 5,94 +2,1 5,74 +2,0
2. Vilmer Elovsson 02 Göteborg Mölndals AIK 5,90 +2,0    
3. Jesper Hermansson 02 Göteborg Mölndals AIK 5,69 +2,7 5,54 +1,9
4. Gabriel Wallmark 02 Göteborg Sävedalens AIK 5,50 +2,4 5,40 +1,5
5. Emil Carlsson 02 Småland IFK Växjö 5,38 +2,8 5,26 +1,8
6. Felix Ljung 02 Göteborg Mölndals AIK 5,26 +2,3 5,08 +1,8
7. Pavel Larsson 02 Västergötland Istrums SK 5,25 +1,2    
8. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 5,20 +2,5 5,12 +1,0
9. Lukas Mindelsohn 02 Göteborg Lerum Friidrott 5,07 +1,6    
10. Albert Ivarsson 02 Skåne IF Kronan 5,05 +1,1    
11. Elias Hedner 02 Skåne Malmö AI 4,99 +1,2    
12. Gustav Tartu 02 Göteborg IF Kville 4,91 +2,1 4,86 +2,0
13. Joel Rydoff 02 Östergötland Motala AIF 4,29 +1,5    
14. Hugo Schoug 02 Småland Wärnamo SK 3,97 +0,8    
  Joel Åsenlund 02 Göteborg Örgryte IS dnf      
  Wiliam Frisk 02 Göteborg Örgryte IS dnf      
  Lucas Edqvist 02 Göteborg Örgryte IS dns      
  Emanuel Rosén 02 Skåne IFK Helsingborg dns      
  Oskar Bergh 02 Skåne Åhus FIK dns      
  Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF dns      
  Gustav Lundkvist 02 Småland Hovslätts IK dns      
  Michael Johansson 02 Västergötland IK Ymer dns      
  Simon Avramsson 02 Västergötland IK Ymer dns      
                 
  P14 TRESTEG            
1. Gabriel Wallmark 02 Göteborg Sävedalens AIK 12,98 1.2    
2. Joel Åsenlund 02 Göteborg Örgryte IS 12,43 1.8    
3. Jesper Hermansson 02 Göteborg Mölndals AIK 11,61 1.6    
4. Lucas Edqvist 02 Göteborg Örgryte IS 11,56 2.0    
5. Albert Ivarsson 02 Skåne IF Kronan 11,53 1.9    
6. William Frisk 02 Göteborg Örgryte IS 11,48 1.9    
7. Gustav Tartu 02 Göteborg IF Kville 10,89 1.7    
8. Fredrik Grund 02 Göteborg IF Kville 10,49 1.7    
9. Jacob Seitl 02 Småland Habo FIF 10,42 1.1    
10. Jesper Nordström 02 Göteborg IF Kville 10,31 1.2    
11. Daniel Kleist 02 Småland Eksjö Södra IK 10,18 1.2    
                 
  P14 KULA 4,0            
1. Måns Roos 02 Göteborg Mölndals AIK 14,19      
2. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 13,20      
3. Andreas Henriksson 02 Skåne IFK Lund 12,75      
4. Hampus Wallin 02 Småland Hovslätts IK 12,10      
5. Mattias Haag 02 Göteborg Mölndals AIK 11,78      
6. Fredrik Grund 02 Göteborg IF Kville 10,54      
7. Truls Månsson 02 Skåne Åhus FIK 10,48      
8. Viggo Cedertjärn 02 Skåne Lomma FIK 9,59      
9. Leo Frid Göransson 02 Göteborg Sävedalens AIK 9,45      
10. Isac Engman 02 Skåne IFK Trelleborg 9,15      
11. Hugo Sundberg 02 Småland Hovslätts IK 8,96      
12. Erik Isaksson 02 Göteborg IF Kville 8,41      
  Oskar Bengtsson 02 Blekinge IF UDD dns      
  Leo Janén 02 Småland IFK Växjö dns      
                 
  P14 DISKUS 1,0            
1. Andreas Henriksson 02 Skåne IFK Lund 42,40      
2. Måns Roos 02 Göteborg Mölndals AIK 41,54      
3. Hampus Wallin 02 Småland Hovslätts IK 38,18      
4. Mattias Haag 02 Göteborg Mölndals AIK 37,83      
5. Fredrik Grund 02 Göteborg IF Kville 33,65      
6. Olof Hedin 02 Småland Eksjö Södra IK 30,67      
7. Viggo Cedertjärn 02 Skåne Lomma FIK 28,38      
8. Axel Heander 02 Skåne IFK Lund 28,02      
9. Anton Börås 02 Göteborg Mölndals AIK 27,73      
10. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 27,07      
11. Marcus Blixt 02 Göteborg Mölndals AIK 21,97      
  Erik Lindberg 02 Skåne Åhus FIK dnf      
  Truls Månsson 02 Skåne Åhus FIK dnf      
  Vilmer Elovsson 02 Göteborg Mölndals AIK dns      
  Michal Kamisnski 02 Östergötland Linköpings GIF dns      
                 
  P14 SLÄGGA 4,0            
1. Andreas Henriksson 02 Skåne IFK Lund 55,40      
2. Hampus Wallin 02 Småland Hovslätts IK 51,01      
3. Truls Månsson 02 Skåne Åhus FIK 28,17      
4. Viktor Kruse 02 Göteborg IFK Göteborg 22,16      
5. Leo 02 Göteborg Sävedalens AIK 19,85      
6. Axel Heander 02 Skåne IFK Lund 19,63      
7. Erik Lindberg 02 Skåne Åhus FIK 18,85      
  Michal Kamisnski 02 Östergötland Linköpings GIF dns      
                 
  P14 SPJUT 600            
1. Andreas Henriksson 02 Skåne IFK Lund 43,75      
2. Daniel Adolfsson 02 Västergötland Tingbergs AIS 38,53      
3. Fredrik Grund 02 Göteborg IF Kville 37,18      
4. Vilmer Elovsson 02 Göteborg Mölndals AIK 34,84      
5. Truls Månsson 02 Skåne Åhus FIK 33,69      
6. Måns Roos 02 Göteborg Mölndals AIK 32,22      
7. Peter Svensson 02 Halland IF Rigor 32,17      
8. Simon Avramsson 02 Västergötland IK Ymer 31,44      
9. Mattias Haag 02 Göteborg Mölndals AIK 29,80      
10. Rasmus Samuelsson 02 Göteborg Ullevi FK 29,43      
                 
  P13 60 M, försök 1       Vind +0,9      
1. Elias Wennolf   Skåne Skå, IFK Lund 7,83 Q    
2. Hannes Egonsson   Småland IFK Växjö 8,06 q    
3. Måns Terfors   Göteborg Sävedalens AIK 8,21      
4. Elliot Hamrå   Halland IF Rigor 8,37      
5. Rasmus Eriksson   Småland IK Sisu 8,57      
                 
  P13 60 M, försök 2       Vind +0,3      
1. Mattias Andersson   Skåne Öresund FK 7,94 Q    
2. David Ullstein -03   Göteborg Mölndals AIK 8,05 q    
3. Olle Lapidus   Göteborg Sävedalens AIK 8,18      
4. Henrik Gullberg   Skåne Eslövs AI 8,20      
5. Oliwer Wennerström Skoog   Skåne IFK Helsingborg 8,29      
6. Vilhelm Bäckström-Bergman   Västergötland Mariestads AIF 8,77      
                 
  P13 60 M, försök 3       Vind +1,1      
1. Fabian Steene   Göteborg IF Kville 7,90 Q    
2. Benjamin Kadestål   Skåne Öresund FK 8,17 q    
3. Liam Wiklander   Östergötland Tjalve IF 8,35      
4. Adam Tillström   Blekinge Ka2 IF 8,50      
5. Anton Essén   Bohuslän-Dal IK Orient 8,94      
                 
  P13 60 M, final       Vind +1.5      
1. Elias Wennolf   Skåne IFK Lund 7.66      
2. Mattias Andersson   Skåne Öresund FK 7.88      
3. Fabian Steene   Göteborg IF Kville 7.92      
4. David Ullstein   Göteborg Mölndals AIK 7.98      
5. Hannes Egonsson   Småland IFK Växjö 8.18      
6. Benjamin Kadestål   Skåne Öresund FK 8.21      
                 
  P13 200 M, FÖRSÖK 1     +2,2      
1. Elias Wennolf 03 Skåne IFK Lund 25,07 A    
2. Olle Lapidus 03 Göteborg Sävedalens AIK 25,60 A    
3. Samuel Combelles 03 Skåne IFK Helsingborg 26,88 B    
4. Vilhelm Bäckström-Bergman 03 Västergötland Mariestads AIF 28,47      
                 
  P13 200 M, FÖRSÖK 2     +3,3      
1. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 25,38 A    
2. Hannes Egonsson 03 Småland IFK Växjö 25,74 A    
3. Simon Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 26,59 B    
4. Albin Lago 03 Skåne Genarps IF 26,72 B    
5. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 28,22      
                 
  P13 200 M, FÖRSÖK 3     +4,2      
1. David Ullstein 03 Göteborg Mölndals AIK 25,51 A    
2. Henrik Gullberg 03 Skåne Eslövs AI 26,06 A    
3. Måns Terfors 03 Göteborg Sävedalens AIK 26,48 B    
4. Carl Erixon 03 Göteborg Mölndals AIK 27,41 B    
5. Oliver Glans 03 Göteborg Ullevi FK 27,45 B    
6. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 27,46      
                 
  P13 200 M, A-FINAL     +1,8      
1. Elias Wennolf 03 Skåne IFK Lund 25,28      
2. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 25,69      
3. David Ullstein 03 Göteborg Mölndals AIK 25,76      
4. Hannes Egonsson 03 Småland IFK Växjö 25,88      
5. Henrik Gullberg 03 Skåne Eslövs AI 26,33      
6. Olle Lapidus 03 Göteborg Sävedalens AIK 26,50      
                 
  P13 200 M, B-FINAL     +1,6      
1. Simon Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 27,08      
2. Carl Erixon 03 Göteborg Mölndals AIK 28,15      
  Måns Terfors 03 Göteborg Sävedalens AIK dns      
  Oliver Glans 03 Göteborg Ullevi FK dns      
  Albin Lago 03 Skåne Genarps IF dns      
  Samuel Combelles 03 Skåne IFK Helsingborg dns      
                 
  P13 600 M, heat 1            
1. Leo Nilsson 03 Småland Högby IF 1.47.79      
2. Rasmus Haak 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 1.47.84      
3. Erik Weinesen 03 Skåne Björnstorps IF 1.48.39      
4. Vilhelm Bäckström-Bergman 03 Västergötland Mariestads AIF 1.50.92      
5. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 1.53.29      
6. Jonathan Norrman 03 Göteborg Bohus IF 1.57.12      
                 
  P13 600 M, heat 2            
1. Simon Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 1.38.15      
2. Fabian Haeffner 03 Göteborg Mölndals AIK 1.39.73      
3. Oliver Nilsson 03 Östergötland Linköpings GIF 1.42.70      
4. Carl Erixon 03 Göteborg Mölndals AIK 1.45.63      
5. Nils Thorin 03 Göteborg Örgryte IS 1.46.21      
6. Jakob Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 1.46.25      
7. Albin Lago 03 Skåne Genarps IF 2.02.05      
                 
  P13 600 M            
  Samlad lista              
1. Simon Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 1.38.15 Heat 2    
2. Fabian Haeffner 03 Göteborg Mölndals AIK 1.39.73 Heat 2    
3. Oliver Nilsson 03 Östergötland Linköpings GIF 1.42.70 Heat 2    
4. Carl Erixon 03 Göteborg Mölndals AIK 1.45.63 Heat 2    
5. Nils Thorin 03 Göteborg Örgryte IS 1.46.21 Heat 2    
6. Jakob Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 1.46.25 Heat 2    
7. Leo Nilsson 03 Småland Högby IF 1.47.79 Heat 1    
8. Rasmus Haak 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 1.47.84 Heat 1    
9. Erik Weinesen 03 Skåne Björnstorps IF 1.48.39 Heat 1    
10. Vilhelm Bäckström-Bergman 03 Västergötland Mariestads AIF 1.50.92 Heat 1    
11. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 1.53.29 Heat 1    
12. Jonathan Norrman 03 Göteborg Bohus IF 1.57.12 Heat 1    
13. Albin Lago 03 Skåne Genarps IF 2.02.05 Heat 2    
  Johannes Gullberg 03 Skåne Eslövs AI dns      
  Sebastian Nilsson 03 Småland Högby IF dns      
                 
  P13 1500 M            
1. Fabian Haeffner 03 Göteborg Mölndals AIK 4.52.72      
2. Simon Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 4.53.84      
3. Albin Lago 03 Skåne Genarps IF 4.55.05      
4. Rasmus Haak 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 5.02.72      
5. Leo Nilsson 03 Småland Högby IF 5.03.52      
6. Erik Weinesen 03 Skåne Björnstorps IF 5.11.94      
7. Markus Westh 03 Västergötland Lidköpings IS 5.34.13      
                 
  P13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 1     +0,8      
1. Isak Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 9,57 Q    
2. Sten Hagström 03 Göteborg Örgryte IS 9,77 q    
3. Oliver Nilsson 03 Östergötland Linköpings GIF 10,28      
4. Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan 10,37      
5. Markus Westh 03 Västergötland Lidköpings IS 10,71      
                 
  P13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 2     +2,7      
1. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 9,70 Q    
2. Nils Ekström 03 Västergötland Trollhättans FIK 9,92 q    
3. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 10,07      
4. Adam Tillström 03 Blekinge KA2 IF 10,22      
5. Jimmy Duankhonburi 03 Göteborg Ullevi FK 11,34      
                 
  P13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 3     +2,9      
1. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 9,81 Q    
2. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 9,83 q    
3. Jakob Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 10,16      
4. Oliver Glans 03 Göteborg Ullevi FK 10,22      
                 
  P13 60 M HÄCK, FINAL     +1,5      
1. Isak Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 9,51      
2. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 9,64      
3. Sten Hagström 03 Göteborg Örgryte IS 9,73      
4. Nils Ekström 03 Västergötland Trollhättans FIK 9,82      
5. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 9,91      
6. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 10,04      
                 
  P13 200 M HÄCK            
  Heat 1       Vind 2.2      
1. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 28.08 Q    
2. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 29.60 Q    
3. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 29.99 q    
4. Oliver Glans 03 Göteborg Ullevi FK 30.32      
5. Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan 31.61      
                 
  Heat 2       Vind -0.5      
1. Hannes Egonsson 03 Småland IFK Växjö 28.79 Q    
2. Isak Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 28.87 Q    
3. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 29.95 q    
4. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 30.52      
5. Jimmy Duankhonburi 03 Göteborg Ullevi FK 30.60      
6. Jakob Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 30.62      
                 
  A-Final       Vind 2.4      
1. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 27.86      
2. Hannes Egonsson 03 Småland IFK Växjö 28.83      
3. Isak Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 29.24      
4. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 29.76      
5. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 30.01      
6. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 30.10      
                 
  B-Final       Vind 1.8      
1. Oliver Glans 03 Göteborg Ullevi FK 30.03      
2. Jimmy Duankhonburi 03 Göteborg Ullevi FK 30.98      
  Jakob Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS dns      
  Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö dns      
  Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan dns      
                 
  P13 HÖJD            
1. Fabian Steene 03 Göteborg IF Kville 1,62      
2. Oliver Forsström 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1,59      
3. Hugo Karlsson 03 Östergötland Linköpings GIF 1,55      
4. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 1,55      
5. Agustin Hilmersson 03 Bohuslän-Dal IK Orient 1,47      
6. Nils Ekström 03 Västergötland Trollhättans FIK 1,47      
7. Kalle Eriksson 03 Göteborg Lerum Friidrott 1,47      
8. Herman Nilsson 03 Skåne Eslövs AI 1,43      
9. Jonathan Janzen 03 Skåne Hässleholm AIS 1,43      
10. Philip Bayer 03 Göteborg Mölndals AIK 1,38      
10. Samuel Combelles 03 Skåne IFK Helsingborg 1,38      
10. Oliver Nilsson 03 Östergötland Linköpings GIF 1,38      
13. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 1,38      
  Oliwer Wennerström Skoog 03 Skåne IFK Helsingborg dns      
  Adam Svensson 03 Skåne Malmö AI dns      
  Leo Nilsson 03 Småland Högby IF dns      
  Oskar Dahlberg 03 Västergötland Mariestads AIF dns      
  Sigge Lindell 03 Västergötland Mariestads AIF dns      
                 
  P13 STAV            
1. Sten Hagström 03 Göteborg Örgryte IS 3,03      
2. Kalle Eriksson 03 Göteborg Lerum Friidrott 2,50      
3. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 2,30      
3. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 2,30      
5. Linus Pihl 03 Göteborg Lerum Friidrott 2,30      
                 
  P13 LÄNGD ZON            
1. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 5,66 +2,1 -  
2. Fabian Steene 03 Göteborg IF Kville 5,63 +3,1 5,43 +1,8
3. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 5,60 +2,6 5,09 +1,8
4. David Ullstein 03 Göteborg Mölndals AIK 5,42 +3,7 5,08 +1,1
5. Olle Lapidus 03 Göteborg Sävedalens AIK 5,38 +3,5 5,25 +1,9
6. Jimmy Duankhonburi 03 Göteborg Ullevi FK 5,09 +2,4 4,93 +1,4
7. Linus Pihl 03 Göteborg Lerum Friidrott 4,98 +3,1 4,56 +2,0
8. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 4,97 +3,5 -  
9. Elias Strid 03 Göteborg Lerum Friidrott 4,95 +4,3 -  
10. Elliot Hamrå 03 Halland IF Rigor 4,92 +3,1 4,77 +1,4
11. Samuel Ekelund 03 Skåne Eslövs AI 4,91 +2,4 4,84 +1,6
12. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 4,89 +3,1 4,88 +1,6
13. Isak Helgesson 03 Göteborg Örgryte IS 4,86 +3,9 -  
14. Emil Johansson 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 4,60 +3,3 -  
15. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 4,59 +3,0 -  
16. Hannes Egonsson 03 Småland IFK Växjö 4,50 +2,4 -  
17. Leo Nilsson 03 Småland Högby IF 4,39 +2,2 -  
18. Victor Rothausen 03 Halland IF Rigor 4,37 +2,3 -  
19. Patrik Bergstrand 03 Halland IFK Halmstad 4,29 +3,9 -  
20. Viktor Gustafsson 03 Småland Wärnamo SK 4,29 +2,5 4,03 +2,0
21. Anton Essén 03 Bohuslän-Dal IK Orient 3,57 +3,1 -  
  Sigge Lindell 03 Västergötland Mariestads AIF dns      
  Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF dns      
                 
  P13 TRESTEG ZON            
1. Viktor Hering 03 Göteborg Ullevi FK 11,62 +1,6    
2. Elliot Hamrå 03 Halland IF Rigor 10,55 +0,3    
3. Liam Wiklander 03 Östergötland Tjalve IF 10,49 +1,6    
4. Jonathan Janzen 03 Skåne Hässleholm AIS 10,43 +1,3    
5. Oliver Nilsson 03 Östergötland Linköpings GIF 10,41 +0,6    
6. Svante Leijon 03 Småland IFK Växjö 10,29 +1,1 10.21  
7. Nils Thorin 03 Göteborg Örgryte IS 10,29 +1,1 10.18  
8. Jimmy Duankhonburi 03 Göteborg Ullevi FK 10,15 +1,3    
9. Agustin Hilmersson 03 Bohuslän-Dal IK Orient 10,00 +1,2    
10. Nils Ekström 03 Västergötland Trollhättans FIK 9,96 +1,2    
11. Sigge Lindell 03 Västergötland Mariestads AIF 9,83 +1,6    
12. Adam Tillström 03 Blekinge KA2 IF 9,72 +2,0    
13. Oliver Forsström 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 9,19 +1,7    
14. Markus Westh 03 Västergötland Lidköpings IS 9,12 +1,8 8,80 +0,5
15. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 9,08 +1,4    
  Jakob Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg dnf      
                 
  P13 KULA 3,0            
1. Fabian Steene 03 Göteborg IF Kville 12,73      
2. Max Andersson 03 Skåne Eslövs AI 11,71 11,49    
3. Victor Rothausen 03 Halland IF Rigor 11,71 11,15    
4. Karl Östholm 03 Östergötland Linköpings GIF 11,15 10,49    
5. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 11,15 10,45    
6. Oliwer Wennerström Skoog 03 Skåne IFK Helsingborg 11,06      
7. Olle Lapidus 03 Göteborg Sävedalens AIK 11,04      
8. Jonathan Janzen 03 Skåne Hässleholm AIS 10,50      
9. Emil Johansson 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 9,98      
10. Rasmus Eriksson 03 Småland IK Sisu 9,62      
11. Andreas Grenander 03 Småland Skruvs IF 9,30      
12. Agustin Hilmersson 03 Bohuslän-Dal IK Orient 9,18 9,16    
13. Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan 9,18 9,14    
14. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 9,06      
15. Filip Aasa 03 Småland Habo FIF 8,95      
16. André Bergenhem 03 Halland IFK Halmstad 8,75      
17. Felix Jordebrandt 03 Göteborg Kongahälla AIK 8,69      
18. Viktor Gustafsson 03 Småland Wärnamo SK 8,48      
19. Patrik Bergstrand 03 Halland IFK Halmstad 8,26      
20. Axel Olsson 03 Bohuslän-Dal Eds SK 7,94      
  Christian Nilsson 03 Skåne IFK Helsingborg dns      
  Noah Idofsson 03 Småland Ljungby FIK dns      
                 
  P13 DISKUS 0,6            
1. Max Andersson 03 Skåne Eslövs AI 40,65      
2. Filip Aasa 03 Småland Habo FIF 35,09      
3. André Bergenhem 03 Halland IFK Halmstad 31,74      
4. Elias Strid 03 Göteborg Lerum Friidrott 30,32      
5. Karl Östholm 03 Östergötland Linköpings GIF 29,30      
6. Felix Jordebrandt 03 Göteborg Kongahälla AIK 27,07      
7. Lucas Jansson 03 Småland Ljungby FIK 25,94      
8. Philip Bayer 03 Göteborg Mölndals AIK 25,88      
9. Oliver Johansson Elvin 03 Östergötland Motala AIF 23,08      
10. Axel Olsson 03 Bohuslän-Dal Eds SK 21,04      
  Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan dnf      
                 
  P13 SLÄGGA 3,0            
1. Max Andersson 03 Skåne Eslövs AI 33,13      
2. Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan 31,60      
3. Filip Aasa 03 Småland Habo FIF 28,64      
4. Oliver Wennerström 03 Skåne IFK Helsingborg 26,69      
5. Viktor Gustafsson 03 Småland Wärnamo SK 23,84      
6. Mattias Andersson 03 Skåne Öresund FK 22,86      
7. Noah Idofsson 03 Småland Ljungby FIK 21,72      
8. Axel Olsson 03 Bohuslän-Dal Eds SK 21,38      
                 
  P13 SPJUT 400            
1. Max Andersson 03 Skåne Eslövs AI 48,48      
2. Karl Östholm 03 Östergötland Linköpings GIF 41,98      
3. Jacob Thelander 03 Småland Ljungby FIK 36,10      
4. Maximilian Lennartsson 03 Blekinge FIF Gnistan 35,47      
5. Patrik Bergstrand 03 Halland IFK Halmstad 35,12      
6. Filip Aasa 03 Småland Habo FIF 34,05      
7. Leo Nilsson 03 Småland Högby IF 33,10      
8. Agustin Hilmersson 03 Bohuslän-Dal IK Orient 32,39      
9. Emil Johansson 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 31,78      
10. Adam Svensson 03 Skåne Malmö AI 31,16      
11. Noah Idofsson 03 Småland Ljungby FIK 30,77      
12. Lucas Jansson 03 Småland Ljungby FIK 30,45      
13. Axel Olsson 03 Bohuslän-Dal Eds SK 26,81      
14. Felix Jordebrandt 03 Göteborg Kongahälla AIK 25,73      
15. Jonathan Norrman 03 Göteborg Bohus IF 25,37      
16. Markus Westh 03 Västergötland Lidköpings IS 25,05      
17. Victor Rothausen 03 Halland IF Rigor 24,36      
  Kalle Eriksson 03 Göteborg Lerum Friidrott dns      
                 
  F14 80 M, försöksheat 1     Vind 2.3      
1. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 10.30 Q    
2. Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö 10.78 Q    
3. Laura Iversen 02 Småland IFK Växjö 10.80      
4. Elin Hallbjörner 02 Göteborg Ullevi FK 11.08      
5. Ella Petersson 02 Småland Oskarshamns SK dns      
                 
  F14 80 M, försöksheat 2     Vind 0.1      
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 10.37 Q    
2. Elin Ekelund 02 Skåne Eslövs AI 10.74 Q    
3. Selma Löfman 02 Skåne IFK Lund 10.76 q    
4. Ida Persson 02 Västergötland IK Ymer 10.89      
5. Ida Bäckman 02 Halland Varbergs GIF 11.06      
6. Emilia Gustavsson 02 Småland IFK Växjö 11.64      
                 
  F14 80 M, försöksheat 3     Vind 0.9      
1. Maja Kronkvist 02 Skåne Klippans FK 10.54 Q    
2. Hedda Tellow 02 Göteborg Örgryte IS 10.72 Q    
3. Ebba Gustafsson 02 Göteborg Mölndals AIK 10.79      
4. Cornelia Flisberg 02 Göteborg Ale FK 10.86      
5. Lina Berg 02 Västergötland IK Ymer 11.47      
6. Klara Fredriksson 02 Blekinge KA2 IF dns      
                 
  F14 80 M, försöksheat 4     Vind 1.4      
1. Alma Svanberg 02 Göteborg IF Kville 10.49 Q    
2. Ida Danilo 02 Blekinge UF Contact 10.54 Q    
3. Tuva Lindqvist 02 Östergötland FInspångs AIK 10.75 q    
4. Alva Larsson 02 Göteborg Mölndals AIK 10.84      
5. Agnes Lönn 02 Småland IFK Växjö 11.31      
6. Alice Gunnarsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 11.90      
                 
  F14 80 M, försöksheat 5     Vind 1.2      
1. Cajsa Augustsson 02 Västergötland IK Ymer 10.30 Q    
2. Jonna Tuomi 02 Skåne Eslövs AI 10.64 Q    
3. Hanna Zakrison 02 Östergötland FInspångs AIK 10.84      
4. Clara Johansson 02 Blekinge KA2 IF 11.07      
5. Alva Sundström 02 Småland Ljungby FIK dns      
6. Ellen Holmberg 02 Blekinge UF Contact dns      
                 
  F14 80 M, semifinal 1     Vind 1.3      
1. Cajsa Augustsson 02 Västergötland IK Ymer 10.21 Q    
2. Maja Kronkvist 02 Skåne Klippans FK 10.45 Q    
3. Alma Svanberg 02 Göteborg IF Kville 10.47 q    
4. Hedda Tellow 02 Göteborg Örgryte IS 10.78      
5. Elin Ekelund 02 Skåne Eslövs AI 10.81      
6. Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö 10.90      
                 
  F14 80 M, semifinal 1     Vind 0.9      
1. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 10.37 Q    
2. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 10.37 Q    
3. Ida Danilo 02 Blekinge UF Contact 10.70 q    
4. Tuva Lindqvist 02 Östergötland FInspångs AIK 10.72      
5. Selma Löfman 02 Skåne IFK Lund 10.86      
6. Jonna Tuomi 02 Skåne Eslövs AI dns      
                 
  F14 80 M, final     Vind 3.2      
1. Cajsa Augustsson 02 Västergötland IK Ymer 10.23      
2. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 10.27      
3. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 10.31      
4. Alma Svanberg 02 Göteborg IF Kville 10.44      
5. Maja Kronkvist 02 Skåne Klippans FK 10.47      
6. Ida Danilo 02 Blekinge UF Contact 10.76      
                 
  F14 300 M, försöksheat 1            
1. Alma Svanberg 02 Göteborg IF Kville 42.54 A    
2. Tuva Nilsson 02 Skåne Malmö AI 44.62 A    
3. Moa Sandstedt 02 Småland IK Sisu 46.83      
                 
  F14 300 M, försöksheat 2            
1. Sophie Reid 02 Västergötland IK Ymer 44.26 A    
2. Elin Hallbjörner 02 Göteborg Ullevi FK 45.40 B    
3. Lena Alvreten 02 Småland Hovslätts IK 45.75 B    
                 
  F14 300 M, försöksheat 3            
1. Tilde Bengtsson 02 Småland IFK Växjö 43.74 A    
2. Ebba Follin 02 Göteborg Mölndals AIK 44.77 A    
3. Paulina Wikemar 02 Göteborg Mölndals AIK 44.93 B    
4. Ebba Rössberger 02 Göteborg Sävedalens AIK 46.31 B    
5. Johanna Sjögren 02 Göteborg Göteborgs KIK 47.61      
                 
  F14 300 M, försöksheat 4            
1. Maja Kronkvist 02 Skåne Klippans FK 43.25 A    
2. Sonia Fors 02 Göteborg Sävedalens AIK 45.68 B    
3. Ida Bäckman 02 Halland Varbergs GIF 46.26 B    
4. Johanna Stübner 02 Göteborg Göteborgs KIK 46.93      
5. Tindra Palmér 02 Skåne IFK Helsingborg 47.73      
6. Maja Ottosson 02 Göteborg Mölndals AIK 48.05      
                 
  F14 300 M, A-final            
1. Alma Svanberg 02 Göteborg IF Kville 41.33      
2. Maja Kronkvist 02 Skåne Klippans FK 41.84      
3. Tilde Bengtsson 02 Småland IFK Växjö 44.06      
4. Sophie Reid 02 Västergötland IK Ymer 44.19      
5. Tuva Nilsson 02 Skåne Malmö AI 44.43      
6. Ebba Follin 02 Göteborg Mölndals AIK 45.65      
                 
  F14 300 M, B-final            
1. Sonia Fors 02 Göteborg Sävedalens AIK 45.04      
2. Paulina Wikemar 02 Göteborg Mölndals AIK 45.88      
3. Lena Alvreten 02 Småland Hovslätts IK 46.55      
4. Elin Hallbjörner 02 Göteborg Ullevi FK 46.95      
5. Ebba Rössberger 02 Göteborg Sävedalens AIK 47.53      
  Ida Bäckman 02 Halland Varbergs GIF dns      
                 
  F14 800 M, heat 1            
1. Ebba Rössberger 02 Göteborg Sävedalens AIK 2.32.56      
2. Tuva Nilsson 02 Skåne Malmö AI 2.33.16      
3. Moa Sandstedt 02 Småland IK Sisu 2.35.17      
4. Ella Kullman 02 Skåne Hässleholm AIS 2.35.45      
5. Lina Karlsson 02 Västergötland Lidköpings IS 2.37.38      
6. Lena Alvreten 02 Småland Hovslätts IK 2.38.79      
7. Anja Jagesten 02 Skåne Björnstorps IF 2.44.76      
                 
  F14 800 M, heat 2            
1. Maja Jönsson 02 Skåne Höörs IS 2.24.86      
2. Alva Strandberg 02 Göteborg IFK Göteborg 2.26.25      
3. Paulina Wikemar 02 Göteborg Mölndals AIK 2.27.70      
4. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 2.27.82      
5. Stina Pettersson 02 Göteborg Lerum Friidrott 2.28.67      
6. Johanna Bülow 02 Småland Hovslätts IK 2.29.11      
7. Maja Ottosson 02 Göteborg Mölndals AIK 2.30.29      
                 
  F14 800 M            
  Samlad lista              
1. Maja Jönsson 02 Skåne Höörs IS 2.24.86 Heat 2    
2. Alva Strandberg 02 Göteborg IFK Göteborg 2.26.25 Heat 2    
3. Paulina Wikemar 02 Göteborg Mölndals AIK 2.27.70 Heat 2    
4. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 2.27.82 Heat 2    
5. Stina Pettersson 02 Göteborg Lerum Friidrott 2.28.67 Heat 2    
6. Johanna Bülow 02 Småland Hovslätts IK 2.29.11 Heat 2    
7. Maja Ottosson 02 Göteborg Mölndals AIK 2.30.29 Heat 2    
8. Ebba Rössberger 02 Göteborg Sävedalens AIK 2.32.56 Heat 1    
9. Tuva Nilsson 02 Skåne Malmö AI 2.33.16 Heat 1    
10. Moa Sandstedt 02 Småland IK Sisu 2.35.17 Heat 1    
11. Ella Kullman 02 Skåne Hässleholm AIS 2.35.45 Heat 1    
12. Lina Karlsson 02 Västergötland Lidköpings IS 2.37.38 Heat 1    
13. Lena Alvreten 02 Småland Hovslätts IK 2.38.79 Heat 1    
14. Anja Jagesten 02 Skåne Björnstorps IF 2.44.76 Heat 1    
  Tilda Strömqvist 02 Småland Högby IF dns      
                 
  F14 2000 M            
1. Malin Jonsson 02 Göteborg Mölndals AIK 6.41.25      
2. Alva Strandberg 02 Göteborg IFK Göteborg 6.47.19      
3. Alma Freij 02 Småland IK Sisu 6.49.72      
4. Maja Jönsson 02 Skåne Höörs IS 6.51.36      
5. Stina Pettersson 02 Göteborg Lerum Friidrott 7.15.83      
6. Johanna Bülow 02 Småland Hovslätts IK 7.16.80      
7. Ulrika Bredin 02 Göteborg Sävedalens AIK 7.19.66      
8. Ella Kullman 02 Skåne Hässleholm AIS 7.33.31      
9. Anja Jagesten 02 Skåne Björnstorps IF 7.40.38      
10. Lina Karlsson 02 Västergötland Lidköpings IS 7.46.63      
  Moa Dahlsjö 02 Göteborg Göteborgs KIK dns      
  Tilda Strömqvist 02 Småland Högby IF dns      
                 
  F14 1500 M HINDER            
1. Malin Jonsson 02 Göteborg Mölndals AIK 5.09.47      
2. Alma Freij 02 Småland IK Sisu 5.21.06      
3. Tindra Palmér 02 Skåne IFK Helsingborg 6.53.85      
4. Hanna Persson 02 Skåne IFK Helsingborg 6.55.27      
5. Flora Börjeson-Frantzén 02 Skåne Öresund FK 7.06.04      
  Tilda Strömqvist 02 Småland Högby IF dns      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 1     Vind 2.0      
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 12.22 Q    
2. Hanna Zakrison 02 Östergötland FInspångs AIK 12.66 Q    
3. Towa Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK 13.54      
4. Martina Olsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 13.88      
5. Hanna Hedin 02 Bohuslän-Dal IK Orient 14.27      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 2       Vind 1.1      
1. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 12.52 Q    
2. Sofia Ejlertsson 02 Östergötland Björkfors GOIF 12.76 Q    
3. Tova Wickell 02 Blekinge KA2 IF 13.44 q    
4. Alma Eriksson 02 Småland Ljungby FIK 13.88      
5. Emilia Lönnqvist 02 Göteborg IF Kville 14.04      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 3       Vind 1.5      
1. Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö 12.90 Q    
2. Lisa Holmberg 02 Västergötland Lidköpings IS 13.10 Q    
3. Tilde Gudmundsson 02 Småland IFK Växjö 13.57      
4. Laura Iversen 02 Småland IFK Växjö 13.58      
5. Selma Löfman 02 Skåne IFK Lund 15.25      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 4       Vind 1.9      
1. Cindy Darell 02 Göteborg Ullevi FK 12.57 Q    
2. Maja Fernström 02 Skåne Malmö AI 12.87 Q    
3. Sonia Fors 02 Göteborg Sävedalens AIK 13.06 q    
4. Nike Wäljegård 02 Göteborg Ullevi FK 13.24 q    
5. Alice Gunnarsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 14.96      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 5       Vind 0.8      
1. Wendela Yhlen Graf 02 Göteborg Ullevi FK 12.72 Q    
2. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 13.12 Q    
3. Kajsa Karila 02 Göteborg IFK Göteborg 13.30 q    
4. Ebba Follin 02 Göteborg Mölndals AIK 13.59      
5. Matilda Honeth 02 Småland IFK Växjö 15.11      
6. Ida Persson 02 Västergötland IK Ymer dns      
                 
  F14 80 M HÄCK, heat 6       Vind 1.8      
1. Lovisa Nilsson Edin 02 Göteborg Mölndals AIK 12.54 Q    
2. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 12.61 Q    
3. Josefin Stridh 02 Göteborg Mölndals AIK 12.95 q    
4. Maja Pettersson 02 Blekinge FIF Gnistan 13.06 q    
5. Flora Börjeson-Frantzén 02 Skåne Öresund FK 13.60      
6. Lisa Brann-Widén 02 Göteborg Ullevi FK 15.49      
                 
  F14 80 M HÄCK, semifinal 1     Vind 2.8      
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 12.23 Q    
2. Wendela Yhlen Graf 02 Göteborg Ullevi FK 12.50      
3. Hanna Zakrison 02 Östergötland FInspångs AIK 12.55      
4. Sonia Fors 02 Göteborg Sävedalens AIK 12.90      
5. Tova Wickell 02 Blekinge KA2 IF 13.08      
  Maja Pettersson 02 Blekinge FIF Gnistan dns      
                 
  F14 80 M HÄCK, semifinal 2     Vind 3.5      
1. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 12.34 Q    
2. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 12.46 q    
3. Sofia Ejlertsson 02 Östergötland Björkfors GOIF 12.49 q    
4. Josefin Stridh 02 Göteborg Mölndals AIK 12.60      
5. Lisa Holmberg 02 Västergötland Lidköpings IS 12.99      
  Kajsa Karila 02 Göteborg IFK Göteborg dns      
                 
  F14 80 M HÄCK, semifinal 3     Vind 3.1      
1. Cindy Darell 02 Göteborg Ullevi FK 12.20 Q    
2. Lovisa Nilsson Edin 02 Göteborg Mölndals AIK 12.27 q    
3. Maja Fernström 02 Skåne Malmö AI 12.57      
4. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 12.81      
5. Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö 12.87      
6. Nike Wäljegård 02 Göteborg Ullevi FK 13.02      
                 
  F14 80 M HÄCK, final       Vind 3.2      
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 11.90      
2. Cindy Darell 02 Göteborg Ullevi FK 12.23      
3. Lovisa Nilsson Edin 02 Göteborg Mölndals AIK 12.31      
4. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 12.37      
5. Sofia Ejlertsson 02 Östergötland Björkfors GOIF 12.56      
6. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 12.56      
                 
  F14 300 M HÄCK            
  Heat 1              
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 46.13 Q    
2. Wendela Yhlen Graf 02 Göteborg Ullevi FK 48.24 q    
3. Alma Eriksson 02 Småland Ljungby FIK 49.75 B    
4. Tilde Bengtsson 02 Småland IFK Växjö 51.66 B    
5. Moa Dahlsjö 02 Göteborg Göteborgs KIK 51.82      
                 
  Heat 2              
1. Nike Wäljegård 02 Göteborg Ullevi FK 48.97 Q    
2. Lisa Holmberg 02 Västergötland Lidköpings IS 49.18 q    
3. Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö 49.28 B    
4. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 49.82 B    
5. Kajsa Karila 02 Göteborg IFK Göteborg 49.97 B    
6. Sonia Fors 02 Göteborg Sävedalens AIK 52.04      
                 
  Heat 3              
1. Towa Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK 48.50 Q    
2. Johanna Stübner 02 Göteborg Göteborgs KIK 48.54 q    
3. Johanna Wirebro 02 Östergötland Motala AIF 51.12 B    
4. Johanna Sjögren 02 Göteborg Göteborgs KIK 53.04      
5. Moa Sandstedt 02 Småland IK Sisu 53.39      
6. Lisa Brann-Widén 02 Göteborg Ullevi FK 53.81      
                 
  A-Final              
1. Olivia Stridh 02 Skåne Ystads IF 45.15      
2. Wendela Yhlen Graf 02 Göteborg Ullevi FK 47.86      
3. Towa Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK 49.22      
4. Lisa Holmberg 02 Västergötland Lidköpings IS 49.33      
5. Johanna Stübner 02 Göteborg Göteborgs KIK 50.06      
6. Nike Wäljegård 02 Göteborg Ullevi FK 51.64      
                 
  B-Final              
1. Kajsa Karila 02 Göteborg IFK Göteborg 49.42      
2. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 50.35      
3. Alma Eriksson 02 Småland Ljungby FIK 50.82      
4. Tilde Bengtsson 02 Småland IFK Växjö 52.94      
5. Johanna Wirebro 02 Östergötland Motala AIF 54.91      
  Tove Larsson 02 Småland IFK Växjö dns      
                 
  F14 HÖJD            
1. Sofia Wingård 02 Bohuslän-Dal IK Orient 1,65      
2. Tuvalisa Rosenkvist 02 Östergötland Tjalve IF 1,62      
3. Tilde Gudmundsson 02 Småland IFK Växjö 1,62      
4. Sophie Reid 02 Västergötland IK Ymer 1,59      
5. Jenny Jonsson 02 Västergötland Lidköpings IS 1,59      
6. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 1,56      
7. Ebba Engdahl 02 Västergötland Trollhättans FIK 1,56      
8. Agnes Dahlberg 02 Göteborg Lerum Friidrott 1,52      
9. Ebba Åhman 02 Västergötland IK Ymer 1,48      
9. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 1,48      
9. Tilde Johansson 02 Bohuslän-Dal Bokenäs IF 1,48      
12. Tova Wickell 02 Blekinge KA2 IF 1,48      
13. Hanna Hedin 02 Bohuslän-Dal IK Orient 1,44      
14. Selma Lundin 02 Småland Högby IF 1,44      
15. Ebba Gustafsson 02 Göteborg Mölndals AIK 1,44      
15. Emilia Lönnqvist 02 Göteborg IF Kville 1,44      
17. Kajsa Andersson 02 Skåne Åhus FIK 1,39      
17. Matilda Honeth 02 Småland IFK Växjö 1,39      
17. Tilda Åkesson 02 Halland Varbergs GIF 1,39      
20. Sofie Kjellström 02 Östergötland Tjalve IF 1,34      
  Alva Sundström 02 Småland Ljungby FIK dns      
  Lovisa Nilsson Edin 02 Göteborg Mölndals AIK dns      
                 
  F14 STAV            
1. Sofia Wingård 02 Bohuslän-Dal IK Orient 3,10      
2. Tilda Fischer 02 Småland Habo FIF 2,70      
3. Celina Johansson 02 Skåne Malmö AI 2,70      
4. Matilda Honeth 02 Småland IFK Växjö 2,50      
5. Tova Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK 2,40      
6. Wilhelmina Gustavsson 02 Göteborg Sävedalens AIK 2,20      
7. Tova Wickell 02 Blekinge KA2 IF 2,20      
8. Evelina Wanhainen 02 Göteborg IFK Göteborg 2,10      
9. Hilda Gissy 02 Småland Hovslätts IK 2,10      
                 
  F14 LÄNGD            
1. Lovisa Nilsson Edin 02 Göteborg Mölndals AIK 5,45 +1,9    
2. Tuvalisa Rosenkvist 02 Östergötland Tjalve IF 5,31 +1,8    
3. Maja Pettersson 02 Blekinge FIF Gnistan 5,27 +2,4 5,09 +1,1
4. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 5,22 +1,8    
5. Ida Persson 02 Västergötland IK Ymer 5,20 +1,8    
6. Cindy Darell 02 Göteborg Ullevi FK 5,16 +3,1 5,10 +1,0
7. Victoria Quainoo 02 Skåne Malmö AI 5,03 +0,2    
8. Cajsa Augustsson 02 Västergötland IK Ymer 5,02 +1,9    
9. Hedda Tellow 02 Göteborg Örgryte IS 4,99 +2,5 4,97 +1,8
10. Anna Lukic 02 Skåne IFK Helsingborg 4,93 +3,0 4,53 +1,8
11. Hanna Hedin 02 Bohuslän-Dal IK Orient 4,89 +2,0    
12. Tilde Gudmundsson 02 Småland IFK Växjö 4,84 +1,7    
13. Agnes Lönn 02 Småland IFK Växjö 4,77 +2,0    
14. Laura Iversen 02 Småland IFK Växjö 4,74 +0,5    
15. Clara Johansson 02 Blekinge KA2 IF 4,72 +1,9    
16. Ida Danilo 02 Blekinge UF Contact 4,72 +1,9    
17. Emelie Biarner 02 Skåne Klippans FK 4,70 +2,4 4,45 +1,9
18. Felicia Norell 02 Småland Habo FIF 4,70 +1,3    
19. Julia Berns 02 Skåne IFK Lund 4,68 +2,0    
20. Cornelia Flisberg 02 Göteborg Ale FK 4,67 +2,4 4,37 +1,7
21. Tuva Lindqvist 02 Östergötland FInspångs AIK 4,65 +2,8 4,49 +1,1
22. Alva Larsson 02 Göteborg Mölndals AIK 4,62 +2,6 -  
23. Hanna Persson 02 Skåne IFK Helsingborg 4,60 +1,6    
24. Ebba Engdahl 02 Västergötland Trollhättans FIK 4,58 +2,3 4,19 +1,9
25. Martina Olsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 4,56 +1,9    
26. Sofia Ejlertsson 02 Östergötland Björkfors GOIF 4,51 +1,7    
27. Selma Lundin 02 Småland Högby IF 4,49 +2,8 4,38 +1,1
28. Maria Radenkrantz 02 Skåne Öresund FK 4,48 +2,2 4,34 +1,6
29. Tova Wickell 02 Blekinge KA2 IF 4,41 +2,0    
30. Alva Hilding 02 Östergötland Motala AIF 4,39 +2,5 4,37 +1,4
31. Tove Junvik 02 Småland Habo FIF 4,38 +1,6    
32. Tilde Bengtsson 02 Småland IFK Växjö 4,23 +1,7    
33. Tuva Nilsson 02 Skåne Malmö AI 4,14 +1,7    
34. Ebba Gustafsson 02 Göteborg Mölndals AIK 4,13 +1,6    
35. Alice Gunnarsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 3,96 +2,0    
  Ellen Holmberg 02 Blekinge UF Contact dns      
  Klara Fredriksson 02 Blekinge KA2 IF dns      
  Maja Högberg 02 Göteborg Mölndals AIK dns      
  Nike Wäljegård 02 Göteborg Ullevi FK dns      
                 
  F14 TRESTEG            
1. Tuvalisa Rosenkvist 02 Östergötland Tjalve IF 11,29 1.9    
2. Nikki Anderberg 02 Skåne Öresund FK 11,23 2.4 10.74 1.3
3. Wendela Yhlen Graf 02 Göteborg Ullevi FK 10,98 3.5 10,96 1.3
4. Maja Pettersson 02 Blekinge FIF Gnistan 10,77 2.1 10,64 2.0
5. Tilde Gudmundsson 02 Småland IFK Växjö 10,63 3.3 10,53 1.9
6. Lisa Holmberg 02 Västergötland Lidköpings IS 10,54 1.9    
7. Emely Ha 02 Skåne Hässleholm AIS 10,51 1.8    
8. Maria Radenkrantz 02 Skåne Öresund FK 10,43 3.1 10,41 1.5
9. Laura Iversen 02 Småland IFK Växjö 10,41 2.7 10,30 1.4
10. Clara Johansson 02 Blekinge KA2 IF 10,28 1.7    
11. Felicia Norell 02 Småland Habo FIF 10,04 2.6 --  
12. Martina Olsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 9,62 1.9    
13. Tove Jonvik 02 Småland Habo FIF 9,47 2.6    
14. Alice Gunnarsson 02 Bohuslän-Dal IK Orient 9,10 2.9 --  
  Selma Lundin 02 Småland Högby IF dns      
  Maja Högberg 02 Göteborg Mölndals AIK dns      
                 
  F14 KULA 3,0            
1. Sophie Reid 02 Västergötland IK Ymer 12,35      
2. Victoria Quainoo 02 Skåne Malmö AI 11,89      
3. Nova Brideau 02 Småland Kalmar SK 10,71 10,64    
4. Jenny Jonsson 02 Västergötland Lidköpings IS 10,71 10,32    
5. Nina Pyrell 02 Småland IFK Växjö 10,09      
6. Selma Löfman 02 Skåne IFK Lund 9,94      
7. Helena Sund 02 Göteborg Mölndals AIK 9,76      
8. Elin Ekelund 02 Skåne Eslövs AI 9,60      
9. Kajsa Andersson 02 Skåne Åhus FIK 9,48      
10. Lina Berg 02 Västergötland IK Ymer 9,30      
11. Hanna Didricksson 02 Skåne Malmö AI 9,20      
12. Sofia Ovesson 02 Skåne IFK Helsingborg 9,19      
13. Maja Fernström 02 Skåne Malmö AI 8,72      
14. Freja Olofsson 02 Blekinge UF Contact 8,63      
15. Sofie Kjellström 02 Östergötland Tjalve IF 8,40      
16. Emilina Ring 02 Småland IFK Växjö 8,36      
17. Monia Kristiansson 02 Västergötland Tingbergs AIS 8,29      
18. Emilia Gustavsson 02 Småland IFK Växjö 7,43      
  Alva Sundström 02 Småland Ljungby FIK dns      
  Hanna Samefors 02 Småland Hovslätts IK dns      
  Nicoline Kastberg 02 Halland Varbergs GIF dns      
                 
  F14 DISKUS 0,75            
1. Freja Olofsson 02 Blekinge UF Contact 32,06      
2. Jenny Jonsson 02 Västergötland Lidköpings IS 29,77      
3. Nina Pyrell 02 Småland IFK Växjö 28,09      
4. Helena Sund 02 Göteborg Mölndals AIK 27,94      
5. Emilia Münchmeyer 02 Skåne IFK Helsingborg 27,53      
6. Katharina Ott 02 Småland Habo FIF 26,21      
7. Emilia Gustavsson 02 Småland IFK Växjö 25,62      
8. Leah Wahlström 02 Östergötland Motala AIF 25,33      
9. Kajsa Andersson 02 Skåne Åhus FIK 24,09      
10. Olivia Asp 02 Göteborg Mölndals AIK 22,39      
11. Tilde Jönsson 02 Östergötland Linköpings GIF 21,13      
12. Ida Valentinsson 02 Skåne FK Athlet 20,61      
  Agnes Dahlberg 02 Göteborg Lerum Friidrott dnf      
  Emilina Ring 02 Småland IFK Växjö dnf      
  Towa Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK dnf      
  Alva Sundström 02 Småland Ljungby FIK dns      
  Rebecka Björkman 02 Västergötland Tingbergs AIS dns      
                 
  F14 SLÄGGA 3,0            
1. Cajsa Augustsson 02 Västergötland IK Ymer 39,71      
2. Alva Nilsson 02 Skåne Ängelholms IF 37,63      
3. Monia Kristiansson 02 Västergötland Tingbergs AIS 37,43      
4. Tilde Jönsson 02 Östergötland Linköpings GIF 36,33      
5. Helena Sund 02 Göteborg Mölndals AIK 33,83      
6. Freja Olofsson 02 Blekinge UF Contact 31,40      
7. Olivia Asp 02 Göteborg Mölndals AIK 30,61      
8. Leah Wahlström 02 Östergötland Motala AIF 29,89      
9. Nina Pyrell 02 Småland IFK Växjö 29,56      
10. Selma Lundin 02 Småland Högby IF 28,91      
11. Selma Löfman 02 Skåne IFK Lund 27,29      
12. Josefin Stridh 02 Göteborg Mölndals AIK 26,94      
13. Tilde Svemark 02 Skåne IFK Trelleborg 25,16      
14. Ebba Gustafsson 02 Göteborg Mölndals AIK 24,62      
15. Tindra Palmér 02 Skåne IFK Helsingborg 23,35      
16. Sarah Pettersson 02 Göteborg Lerum Friidrott 22,96      
17. Victoria Quainoo 02 Skåne Malmö AI dns      
18. Rebecka Björkman 02 Västergötland Tingbergs AIS dns      
                 
  F14 SPJUT 500            
1. Annie Grönroos 02 Skåne Vittsjö GK 38,48      
2. Tilde Gudmundsson 02 Småland IFK Växjö 34,33      
3. Katharina Ott 02 Småland Habo FIF 33,83      
4. Tilde Svemark 02 Skåne IFK Trelleborg 28,42      
5. Sophie Reid 02 Västergötland IK Ymer 28,40      
6. Jenny Jonsson 02 Västergötland Lidköpings IS 28,36      
7. Towa Korsell 02 Småland Eksjö Södra IK 28,32      
8. Alva Hilding 02 Östergötland Motala AIF 27,90      
9. Helena Sund 02 Göteborg Mölndals AIK 27,05      
10. Johanna Wirebro 02 Östergötland Motala AIF 26,84      
11. Kajsa Andersson 02 Skåne Åhus FIK 25,96      
12. Sofia Ovesson 02 Skåne IFK Helsingborg 21,40      
13. Tilda Åkesson 02 Halland Varbergs GIF 19,50      
14. Emilia Gustavsson 02 Småland IFK Växjö 18,78      
15. Lina Berg 02 Västergötland IK Ymer 18,51      
  Hilda Gissi 02 Småland Hovslätts IK dns      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 1     +0,9      
1. Ebba Toorell 03 Göteborg Lerum Friidrott 8,84 Q    
2. Anna Olsson 03 Halland Varbergs GIF 8,85      
3. Alicia Zeberg 03 Blekinge IF UDD 9,11      
4. Elice Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK 9,35      
5. Kyra Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK 9,45      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 2     +1,9      
1. Wilma Svensson 03 Småland Oskarshamns SK 8,27 Q    
2. Joy Thulin 03 Skåne Heleneholms IF 8,30 q    
3. Annie Skaar 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 8,65      
4. Elin Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg 8,75      
5. Alva Zenkert 03 Blekinge IF UDD 8,94      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 3     +1,3      
1. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 8,47 Q    
2. Felicia Åberg 03 Småland Villstad GIF 8,64      
3. Calista Ezeh 03 Göteborg IF Kville 8,92      
4. Lovisa Darin 03 Blekinge IF UDD 9,00      
5. Natalie Ekelund 03 Småland IK Hakarpspojkarna 9,19      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 4     +0,9      
1. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 8,33 Q    
2. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 8,38 q    
3. Ella Kardell 03 Blekinge KA2 IF 8,52 q    
4. Titti Ewertzh 03 Skåne IFK Helsingborg 8,69      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 5     +2,4      
1. Famke Persson 03 Skåne IFK Lund 8,28 Q    
2. My Odelmar 03 Östergötland Tjalve IF 8,83      
3. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 9,00      
4. Stina Ryding 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 9,46      
  Ellen Karlsson 03 Blekinge KA2 IF dsq      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 6     +0,7      
1. Elin Stenhammar 03 Västergötland Alingsås IF 8,15 Q    
2. Sara Lundqvist 03 Östergötland Linköpings GIF 8,43 q    
3. Bella Stenström 03 Skåne Malmö AI 8,53 q    
4. Lova Nilsson 03 Småland IFK Växjö 8,97      
5. Ester Berntsson 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 9,43      
6. Emma Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 9,48      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 7     +2,3      
1. Mica Ramm-Ericson 03 Skåne Malmö AI 8,52 Q    
2. Tyra Emardson 03 Västergötland IK Ymer 8,84      
3. Ellen Pettersson 03 Småland IFK Växjö 8,95      
4. Saga Hoffrén Pihl 03 Östergötland FInspångs AIK 9,15      
5. Frida Andersson 03 Bohuslän-Dal KA2 IF 9,23      
6. Shirin Husseni 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 10,26      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 8     +1,5      
1. Emma Gerdes 03 Skåne Åhus FIK 8,45 Q    
2. Ella Feldtheusen 03 Västergötland Trollhättans FIK 8,49 q    
3. Siobhan Cronin 03 Västergötland Istrums SK 8,59 q    
4. Minna Geerts 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 8,82      
5. Julia Nilsson 03 Blekinge KA2 IF 9,34      
                 
  F13 60 M, FÖRSÖK 9     +0,7      
1. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 8,52 Q    
2. Emilia Neuhaus 03 Småland Eksjö Södra IK 8,58 q    
3. Ella Axén 03 Småland Hovslätts IK 8,61 q    
4. Silvia Popa 03 Västergötland Mariestads AIF 9,12      
5. Johanna Hallsten 03 Bohuslän-Dal Dals Södra FFI 9,14      
6. Lisa Goernert 03 Blekinge UF Contact 9,45      
                 
  F13 60 M, SEMI 1     +0,4      
1. Elin Stenhammar 03 Västergötland Alingsås IF 8,21 Q    
2. Sara Lundqvist 03 Östergötland Linköpings GIF 8,37 q    
3. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 8,39 q    
4. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 8,53      
5. Mica Ramm-Ericson 03 Skåne Malmö AI 8,68      
6. Ebba Toorell 03 Göteborg Lerum Friidrott 8,84      
                 
  F13 60 M, SEMI 2     +0,4      
1. Wilma Svensson 03 Småland Oskarshamns SK 8,22 Q    
2. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 8,36 q    
3. Bella Stenström 03 Skåne Malmö AI 8,44      
4. Emma Gerdes 03 Skåne Åhus FIK 8,47      
5. Ella Kardell 03 Blekinge KA2 IF 8,50      
6. Ella Axén 03 Småland Hovslätts IK 8,69      
                 
  F13 60 M, SEMI 3     +0,8      
1. Famke Persson 03 Skåne IFK Lund 8,39 Q    
2. Ella Feldtheusen 03 Västergötland Trollhättans FIK 8,42      
3. Joy Thulin 03 Skåne Heleneholms IF 8,43      
4. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 8,59      
5. Emilia Neuhaus 03 Småland Eksjö Södra IK 8,68      
6. Siobhan Cronin 03 Västergötland Istrums SK 8,76      
                 
  F13 60 M, FINAL     +1,5      
1. Wilma Svensson 03 Småland Oskarshamns SK 8,14      
2. Elin Stenhammar 03 Västergötland Alingsås IF 8,15      
3. Sara Lundqvist 03 Östergötland Linköpings GIF 8,28      
4. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 8,28      
5. Famke Persson 03 Skåne IFK Lund 8,31      
6. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 8,46      
                 
  F13 200 M, försöksheat 1     Vind 4.2      
1. Sara Lundqvist 03 Östergötland Linköpings GIF 28.24      
2. Melissa Turkanovic 03 Blekinge FIF Gnistan 30.32      
3. Alicia Zeberg 03 Blekinge IF UDD 30.90      
                 
  F13 200 M, försöksheat 2     Vind 3.7      
1. Elin Stenhammar 03 Västergötland Alingsås IF 26.88 A    
2. Felicia Åberg 03 Småland Villstad GIF 28.17 B    
3. Ellen Pettersson 03 Småland IFK Växjö 28.67      
4. Alva Zenkert 03 Blekinge IF UDD 28.92      
                 
  F13 200 M, försöksheat 3     Vind 2.3      
1. Famke Persson 03 Skåne IFK Lund 26.75 A    
2. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 27.58 B    
3. Emma Jelic 03 Västergötland IK Ymer 29.11      
4. Minna Geerts 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 30.09      
5. Julia Nilsson 03 Blekinge KA2 IF 30.56      
                 
  F13 200 M, försöksheat 4     Vind 3.7      
1. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 27.58 A    
2. Emma Gerdes 03 Skåne Åhus FIK 27.64 B    
3. Ella Feldtheusen 03 Västergötland Trollhättans FIK 28.77      
4. Johanna Hallsten 03 Bohuslän-Dal Dals Södra FFI 29.39      
                 
  F13 200 M, försöksheat 5     Vind 3.7      
1. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 27.53 A    
2. Ellen Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 28.69      
3. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 29.48      
4. Alice Lindh 03 Bohuslän-Dal IK Orient 30.10      
                 
  F13 200 M, försöksheat 6     Vind 4.9      
1. Joy Thulin 03 Skåne Heleneholms IF 27,01 A    
2. Bella Stenström 03 Skåne Malmö AI 27.36 A    
3. Ebba Niklasson 03 Göteborg Sävedalens AIK 28.87      
4. Alwa Skjelseth 03 Västergötland IK Ymer 29.70      
5. My Odelmar 03 Östergötland Tjalve IF 30.21      
6. Elice Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK 30.40      
                 
  F13 200 M, försöksheat 7     Vind 4.9      
1. Thea Nilsson 03 Skåne Höörs IS 27.81 B    
2. Elin Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg 27.89 B    
3. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 27.90 B    
4. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 28.54      
5. Alice Wallesjö 03 Småland Villstad GIF 29.14      
6. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 29.40      
                 
  F13 200 M, A-final     Vind 1.3      
1. Famke Persson 03 Skåne IFK Lund 26.91      
2. Elin Stenhammar 03 Västergötland Alingsås IF 27.03      
3. Joy Thulin 03 Skåne Heleneholms IF 27.79      
4. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 28.03      
5. Bella Stenström 03 Skåne Malmö AI 28.35      
6. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 28.56      
                 
  F13 200 M, B-final     Vind 2.3      
1. Thea Nilsson 03 Skåne Höörs IS 28.13      
2. Emma Gerdes 03 Skåne Åhus FIK 28.32      
3. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 29.83      
  Elin Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg dns      
  Felicia Åberg 03 Småland Villstad GIF dns      
  Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF dns      
                 
  F13 600 M, heat 1            
1. Linnéa Svensson 03 Östergötland IK Norrköping 1.48.29      
2. Elsa Kaspersson 03 Halland Varbergs GIF 1.52.13      
3. Ella Axén 03 Småland Hovslätts IK 1.56.38      
4. Alicia Näslundh 03 Västergötland Lidköpings IS 1.56.79      
5. Ella Helmström 03 Bohuslän-Dal Dals Södra FFI 1.57.47      
6. Alicia Zeberg 03 Blekinge IF UDD 2.08.46      
7. Shirin Husseni 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 2.13.68      
                 
  F13 600 M, heat 2            
1. Alice Lindh 03 Skåne Hässleholm AIS 1.50.64      
2. Alva Skjelseth 03 Västergötland IK Ymer 1.50.77      
3. Matilda Linde 03 Skåne Björnstorps IF 1.51.53      
4. Elina Witrén 03 Göteborg Mölndals AIK 1.52.84      
5. Nelly Össmar 03 Småland Högby IF 1.53.57      
6. Lisa Goernert 03 Blekinge UF Contact 1.53.99      
7. Thea Toth 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 1.58.70      
                 
  F13 600 M, heat 3            
1. Filiippa Kardum 03 Blekinge UF Contact 1.47.38      
2. Sabina Aumo 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1.49.50      
3. Klara Kiindblom 03 Göteborg IFK Göteborg 1.50.03      
4. Anna Svarfvar 03 Göteborg Mölndals AIK 1.50.18      
5. Mathilde Feldthus 03 Skåne Malmö AI 1.51.73      
6. Clara Larsson 03 Göteborg Örgryte IS 1.52.38      
7. Ida Genitz 03 Västergötland Istrums SK 1.55.62      
                 
  F13 600 M, heat 4            
1. Thea Nilsson 03 Skåne Höörs IS 1.41.24      
2. Sandra Åberg 03 Göteborg Göteborgs KIK 1.42.35      
3. Lykke Sjöbeck 03 Skåne Ystads IF 1.42.90      
4. Filippa Zäll 03 Skåne Ängelholms IF 1.44.11      
5. Tilda Knauer 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1.45.02      
6. Ida Andersson 03 Skåne Eslövs AI 1.45.18      
7. Eleonora Alinder 03 Göteborg Mölndals AIK 1.45.50      
8. Nicole Ljungström 03 Skåne Ängelholms IF 1.47.85      
                 
  F13 600 M            
  Samlad lista              
1. Thea Nilsson 03 Skåne Höörs IS 1.41.24 Heat 4    
2. Sandra Åberg 03 Göteborg Göteborgs KIK 1.42.35 Heat 4    
3. Lykke Sjöbeck 03 Skåne Ystads IF 1.42.90 Heat 4    
4. Filippa Zäll 03 Skåne Ängelholms IF 1.44.11 Heat 4    
5. Tilda Knauer 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1.45.02 Heat 4    
6. Ida Andersson 03 Skåne Eslövs AI 1.45.18 Heat 4    
7. Eleonora Alinder 03 Göteborg Mölndals AIK 1.45.50 Heat 4    
8. Filiippa Kardum 03 Blekinge UF Contact 1.47.38 Heat 3    
9. Nicole Ljungström 03 Skåne Ängelholms IF 1.47.85 Heat 4    
10. Linnéa Svensson 03 Östergötland IK Norrköping 1.48.29 Heat 1    
11. Sabina Aumo 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1.49.50 Heat 3    
12. Klara Kiindblom 03 Göteborg IFK Göteborg 1.50.03 Heat 3    
13. Anna Svarfvar 03 Göteborg Mölndals AIK 1.50.18 Heat 3    
14. Alice Lindh 03 Skåne Hässleholm AIS 1.50.64 Heat 2    
15. Alva Skjelseth 03 Västergötland IK Ymer 1.50.77 Heat 2    
16. Matilda Linde 03 Skåne Björnstorps IF 1.51.53 Heat 2    
17. Mathilde Feldthus 03 Skåne Malmö AI 1.51.73 Heat 3    
18. Elsa Kaspersson 03 Halland Varbergs GIF 1.52.13 Heat 1    
19. Clara Larsson 03 Göteborg Örgryte IS 1.52-38 Heat 3    
20. Elina Witrén 03 Göteborg Mölndals AIK 1.52.84 Heat 2    
21. Nelly Össmar 03 Småland Högby IF 1.53.57 Heat 2    
22. Lisa Goernert 03 Blekinge UF Contact 1.53.99 Heat 2    
23. Ida Genitz 03 Västergötland Istrums SK 1.55.62 Heat 3    
24. Ella Axén 03 Småland Hovslätts IK 1.56.38 Heat 1    
25. Alicia Näslundh 03 Västergötland Lidköpings IS 1.56.79 Heat 1    
26. Ella Helmström 03 Bohuslän-Dal Dals Södra FFI 1.57.47 Heat 1    
27. Thea Toth 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 1.58.70 Heat 1    
28. Alicia Zeberg 03 Blekinge IF UDD 2.08.46 Heat 1    
29. Shirin Husseni 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 2.13.68 Heat 1    
  Julia Svennblad 03 Göteborg Ale FK dns      
  Julie-Ella Berlin 03 Göteborg Sävedalens AIK dns      
                 
  F13 1500 M, heat 1            
1. Linnéa Svensson 03 Östergötland IK Norrköping 5.15.14      
2. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 5.26.21      
3. Saga Hagelin 03 Göteborg Mölndals AIK 5.28.19      
4. Nelly Össmar 03 Småland Högby IF 5.32.68      
5. Lisa Goernert 03 Blekinge UF Contact 5.33.44      
6. Ida Genitz 03 Västergötland Istrums SK 5.34.17      
7. Felicia Storm-Karlén 03 Västergötland Lidköpings IS 5.35.04      
8. Matilda Linde 03 Skåne Björnstorps IF 5.35.62      
9. Elice Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK 6.32.81      
                 
  F13 1500 M, heat 2            
1. Sandra Åberg 03 Göteborg Göteborgs KIK 5.09.10      
2. Lykke Sjöbeck 03 Skåne Ystads IF 5.09.90      
3. Filippa Kardun 03 Blekinge UF Contact 5.10.96      
4. Eleonora Alinder 03 Göteborg Mölndals AIK 5.11.99      
5. Tilda Knauer 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.14.86      
6. Sabina Aumo 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.15.54      
7. Nicole Ljungström 03 Skåne Ängelholms IF 5.22.97      
8. Anna Svarfvar 03 Göteborg Mölndals AIK 5.28.60      
9. Elina Witrén 03 Göteborg Mölndals AIK 5.34.81      
10. Irma Törngård 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.36.60      
11. Frida Palmqvist 03 Göteborg Mölndals AIK 5.37.01      
                 
  F13 1500 M            
  Samlad lista              
1. Sandra Åberg 03 Göteborg Göteborgs KIK 5.09.10 Heat 2    
2. Lykke Sjöbeck 03 Skåne Ystads IF 5.09.90 Heat 2    
3. Filippa Kardun 03 Blekinge UF Contact 5.10.96 Heat 2    
4. Eleonora Alinder 03 Göteborg Mölndals AIK 5.11.99 Heat 2    
5. Tilda Knauer 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.14.86 Heat 2    
6. Linnéa Svensson 03 Östergötland IK Norrköping 5.15.14 Heat 1    
7. Sabina Aumo 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.15.54 Heat 2    
8. Nicole Ljungström 03 Skåne Ängelholms IF 5.22.97 Heat 2    
9. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 5.26.21 Heat 2    
10. Saga Hagelin 03 Göteborg Mölndals AIK 5.28.19 Heat 1    
11. Anna Svarfvar 03 Göteborg Mölndals AIK 5.28.60 Heat 2    
12. Nelly Össmar 03 Småland Högby IF 5.32.68 Heat 1    
13. Lisa Goernert 03 Blekinge UF Contact 5.33.44 Heat 1    
14. Ida Genitz 03 Västergötland Istrums SK 5.34.17 Heat 1    
15. Elina Witrén 03 Göteborg Mölndals AIK 5.34.81 Heat 2    
16. Felicia Storm-Karlén 03 Västergötland Lidköpings IS 5.35.04 Heat 1    
17. Matilda Linde 03 Skåne Björnstorps IF 5.35.62 Heat 1    
18. Irma Törngård 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 5.36.60 Heat 2    
19. Frida Palmqvist 03 Göteborg Mölndals AIK 5.37.01 Heat 2    
20. Elice Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK 6.32.81 Heat 1    
  Julie-Ella Berlin 03 Göteborg Sävedalens AIK dns      
  Stella Meijer 03 Blekinge KA2 IF dns      
  Filippa Zäll 03 Skåne Ängelholms IF dns      
  Hanna Lundberg 03 Småland Högby IF dns      
  Kyra Gunnarsson 03 Småland Ljungby FIK dns      
  Alice Wallesjö 03 Småland Villstad GIF dns      
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 1     +4,2      
1. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 9,33 Q    
2. Tilda Kihlström 03 Halland Varbergs GIF 10,02 Q    
3. Silvia Popa 03 Västergötland Mariestads AIF 10,14 q    
4. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 10,34 q    
5. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 10,51 q    
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 2     +2,9      
1. Liv Nilsander 03 Halland Varbergs GIF 10,00 Q    
2. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 10,48 Q    
3. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 11,08      
4. Nellie Prytz 03 Småland Ljungby FIK 11,96      
  Tova Gisslén 03 Västergötland IK Wilske dsq      
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 3     +1,8      
1. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 9,43 Q    
2. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 10,41 Q    
3. Hanna Kogler 03 Halland Varbergs GIF 10,59      
4. Lova Nilsson 03 Småland IFK Växjö 11,00      
5. Jenny Urberg 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 11,19      
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 4     +2,0      
1. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 9,98 Q    
2. Amanda Sörensson 03 Skåne Öresund FK 10,01 Q    
3. Ellen Pettersson 03 Småland IFK Växjö 10,19 q    
4. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 10,35 q    
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 5     +2,2      
1. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 9,68 Q    
2. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 10,31 Q    
3. Vanna Darrell 03 Göteborg Lerum Friidrott 10,32 q    
                 
  F13 60 M HÄCK, FÖRSÖK 6     +2,4      
1. Vilma Dahlberg 03 Skåne Malmö AI 9,88 Q    
2. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 10,01 Q    
3. Klara Kiindblom 03 Göteborg IFK Göteborg 10,53      
4. Maja Nilsson 03 Halland Varbergs GIF 11,15      
5. Emma Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 11,98      
  Paulin Österman 03 Blekinge KA2 IF dsq      
                 
  F13 60 M HÄCK, SEMI 1     +2,8      
1. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 9,36 Q    
2. Liv Nilsander 03 Halland Varbergs GIF 10,04 q    
3. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 10,21      
4. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 10,26      
5. Vanna Darrell 03 Göteborg Lerum Friidrott 10,56      
6. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 10,56      
                 
  F13 60 M HÄCK, SEMI 2     +3,0      
1. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 9,41 Q    
2. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 9,71 q    
3. Amanda Sörensson 03 Skåne Öresund FK 10,20      
4. Ellen Pettersson 03 Småland IFK Växjö 10,25      
5. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 10,36      
6. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 10,55      
                 
  F13 60 M HÄCK, SEMI 3     +1,7      
1. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 9,63 Q    
2. Tilda Kihlström 03 Halland Varbergs GIF 10,03 q    
3. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 10,09      
4. Silvia Popa 03 Västergötland Mariestads AIF 10,22      
5. Vilma Dahlberg 03 Skåne Malmö AI 10,27      
  Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK dns      
                 
  F13 60 M HÄCK, FINAL     +2,1      
1. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 9,31      
2. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 9,41      
3. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 9,53      
4. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 9,80      
5. Liv Nilsander 03 Halland Varbergs GIF 10,14      
6. Tilda Kihlström 03 Halland Varbergs GIF 10,49      
                 
  F13 200 M HÄCK            
  Heat 1       Vind 0.9      
1. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 30.64 A    
2. Klara Kiindblom 03 Göteborg IFK Göteborg 31.93 B    
3. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 32.21      
4. Hanna Kogler 03 Halland Varbergs GIF 33.63      
5. Frida Palmqvist 03 Göteborg Mölndals AIK 33.78      
                 
  Heat 2       Vind 1.7      
1. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 30.27 A    
2. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 31.26 B    
3. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 33.34      
4. Irma Törngård 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 34.42      
5. Paulin Österman 03 Blekinge KA2 IF 35.35      
                 
  Heat 3       vind 1.8      
1. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 30.70 A    
2. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 31.95 B    
3. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 32.15 B    
4. Liv Nilsander 03 Halland Varbergs GIF 32.64      
5. Tilda Kihlström 03 Halland Varbergs GIF 33.58      
                 
  Heat 4       Vind 0.9      
1. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 30.75 A    
2. Tilda Ganbrant 03 Östergötland Kisa SK 31.92 B    
3. Linnéa Haara 03 Skåne Eslövs AI 32.54      
4. Tindra Redenfors 03 Halland IFK Halmstad 33.02      
5. Felicia Storm-Karlén 03 Västergötland Lidköpings IS 34.11      
  Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF dns      
                 
  Heat 5       Vind 1.7      
1. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 30.86 A    
2. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 31.15 A    
3. Moa Feldt 03 Skåne Åhus FIK 31.95 B    
4. Tilly Backman 03 Göteborg Örgryte IS 32.90      
5. Nellie Prytz 03 Småland Ljungby FIK 33.08      
6. Jenny Urberg 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 33.69      
                 
  A-Final       Vind 2.5      
1. Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott 29.58      
2. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 29.60      
3. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 29.65      
4. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 29.84      
5. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 30.84      
6. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 31.51      
                 
  B-Final       Vind 1.8      
1. Siri Elofsson 03 Småland IFK Växjö 31.56      
2. Klara Kiindblom 03 Göteborg IFK Göteborg 32.08      
3. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 32.44      
4. Tilda Ganbrant 03 Östergötland Kisa SK 33.31      
  Moa Feldt 03 Skåne Åhus FIK dns      
  Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK dns      
                 
  F13 HÖJD            
1. Tova Gisslén 03 Västergötland IK Wilske 1,54      
2. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 1,50      
3. Olivia Dittlau 03 Skåne IFK Helsingborg 1,50      
4. Tilda Ganbrant 03 Östergötland Kisa SK 1,50      
5. Linn Andersson 03 Östergötland IK Norrköping 1,46      
6. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 1,46      
6. Vanna Darrell 03 Göteborg Lerum Friidrott 1,46      
8. Siobhan Cronin 03 Västergötland Istrums SK 1,46      
9. Emilia Neuhaus 03 Småland Eksjö Södra IK 1,46      
10. Alice Wallesjö 03 Småland Villstad GIF 1,46      
11. Ebba Toorell 03 Göteborg Lerum Friidrott 1,46      
12. Elina Becker 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 1,42      
13. Amanda Sörensson 03 Skåne Öresund FK 1,42      
14. Elin Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg 1,42      
14. Moa Feldt 03 Skåne Åhus FIK 1,42      
16. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 1,42      
17. Irma Törngård 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 1,42      
18. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 1,37      
18. Lova Nilsson 03 Småland IFK Växjö 1,37      
18. Saga Hoffrén Pihl 03 Östergötland FInspångs AIK 1,37      
21. Julia Nilsson 03 Blekinge KA2 IF 1,37      
22. Frida Eriksson Jerkhag 03 Halland IF Rigor 1,37      
22. Olivia Bissette 03 Göteborg Mölndals AIK 1,37      
24. Melissa Turkanovic 03 Blekinge FIF Gnistan 1,37      
25. Lisa Bäckström 03 Västergötland Istrums SK 1,37      
25. Matilda Bergand 03 Göteborg Bohus IF 1,37      
27. Kim Rodén 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 1,37      
28. My Odelmar 03 Östergötland Tjalve IF 1,37      
29. Ida Genitz 03 Västergötland Istrums SK 1,32      
29. Johanna Hallsten 03 Bohuslän-Dal Södra FFI 1,32      
31. Milla Ekstrand 03 Blekinge KA2 IF 1,32      
32. Ida Svensson 03 Västergötland Istrums SK 1,26      
32. Tindra Redenfors 03 Halland IFK Halmstad 1,26      
  Elin Åberg 03 Göteborg Bohus IF dnf      
  Signe Lundin 03 Småland Högby IF dnf      
                 
  F13 STAV            
1. Rebecka Krüeger 03 Skåne Malmö AI 3,30      
2. Vanna Darrell 03 Göteborg Lerum Friidrott 2,85      
3. Johanna Persson 03 Skåne Ystads IF 2,40      
4. Alicia Hallner 03 Göteborg Lerum Friidrott 2,30      
5. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 2,30      
6. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 2,30      
7. Elin Tegnér 03 Göteborg Lerum Friidrott 2,20      
8. Lova Nilsson 03 Småland IFK Växjö 2,20      
9. Hanna Lundberg 03 Småland Högby IF 2,20      
10. Milla Ekstrand 03 Blekinge KA2 IF 2,10      
11. Nellie Prytz 03 Småland Ljungby FIK 1,90      
12. Emma Svensson 03 Blekinge KA2 IF 1,80      
  Emma Jelic 03 Västergötland IK Ymer dns      
                 
  F13 LÄNGD ZON            
1. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 5,31 +2,8 5,01 +1,9
2. Moa Sellman 03 Göteborg Mölndals AIK 5,19 +4,0 4,92 +2,0
3. Elin Pettersson 03 Göteborg IFK Göteborg 5,18 +2,7 4,90 +1,8
4. Emilia Neuhaus 03 Småland Eksjö Södra IK 5,06 +2,5 4,94 +1,8
5. Ebba Niklasson 03 Göteborg Sävedalens AIK 4,99 +2,6 4,85 +1,6
6. Joy Thulin 03 Skåne Heleneholms IF 4,93 +2,5 -  
7. Thea Hammarström 03 Småland Villstad GIF 4,89 +1,4    
8. Filippa Svensson 03 Skåne Åhus FIK 4,83 +4,6 4,62 +1,3
9. Tilda Lilja 03 Skåne IFK Helsingborg 4,80 +3,1 -  
10. Lova Nilsson 03 Småland IFK Växjö 4,80 +1,7    
11. Ellen Pettersson 03 Småland IFK Växjö 4,80 +2,5 -  
12. Rebecka Krüeger 03 Skåne Malmö AI 4,79 +3,2 -  
13. Bella Stenström 03 Skåne Malmö AI 4,74 +2,2 4,72 +2,0
14. Anna Constantinscu 03 Göteborg Göteborgs KIK 4,74 +1,4    
15. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 4,69 +1,7    
16. Felicia Åberg 03 Småland Villstad GIF 4,67 +1,9    
17. Anna Olsson 03 Halland Varbergs GIF 4,67 +2,8 -  
18. Annie Skaar 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 4,63 +2,5 -  
19. Wilma Svensson 03 Småland Oskarshamns SK 4,63 +1,4    
20. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 4,62 +3,7 -  
21. Tuva Dahlgren 03 Göteborg Lerum Friidrott 4,62 +2,2 3,32 +2,0
22. Tindra Redenfors 03 Halland IFK Halmstad 4,48 +3,8 -  
23. Julia Nilsson 03 Blekinge KA2 IF 4,48 +2,3 -  
24. Silvia Popa 03 Västergötland Mariestads AIF 4,46 +1,7    
25. Ella Holgersson 03 Skåne Malmö AI 4,45 +2,0    
26. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 4,44 +2,7 -  
27. Milla Ekstrand 03 Blekinge KA2 IF 4,42 +1,8    
28. Titti Ewertzh 03 Skåne IFK Helsingborg 4,42 +3,9 3,87 +2,0
29. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 4,38 +4,4 4,23 +1,9
30. Saga Hoffrén Pihl 03 Östergötland FInspångs AIK 4,37 +2,8 -  
31. Elin Tegnér 03 Göteborg Lerum Friidrott 4,35 +1,6    
32. Tyra Emardson 03 Västergötland IK Ymer 4,32 +2,9 4,23 +2,0
33. Alma Folbert 03 Blekinge KA2 IF 4,31 +3,1 -  
34. Alice Wallesjö 03 Småland Villstad GIF 4,27 +2,5 -  
35. Ellen Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 4,24 +1,9    
36. Minna Geerts 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 4,21 +3,0 -  
37. Emma Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 4,20 +3,1 -  
38. Alicia Hallner 03 Göteborg Lerum Friidrott 4,12 +2,2 -  
39. Maja Nilsson 03 Halland Varbergs GIF 4,11 +2,9 -  
40. Elina Becker 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 4,10 +2,1 -  
41. Natalie Ekelund 03 Småland Ik Hakarpspojkarna 4,06 +1,9    
42. Ester Berntsson 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 3,99 +3,7 3,87 +1,9
43. Paulin Österman 03 Blekinge KA2 IF 3,93 +1,4    
44. Matilda Mårtensson 03 Småland Ik Hakarpspojkarna 3,93 +2,9 -  
45. Emma Svensson 03 Blekinge KA2 IF 3,89 +2,1 -  
46. Stina Ryding 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 3,69 +2,4 -  
                 
  F13 TRESTEG ZON            
1. Tova Gisslén 03 Västergötland IK Wilske 11,04 +1,0    
2. Anna Constantinscu 03 Göteborg Göteborgs KIK 10,93 +1,4    
3. Rebecka Krüeger 03 Skåne Malmö AI 10,79 +1,3    
4. Annie Berntsson 03 Bohuslän-Dal Brattås CK 10,61 +3,1 10,51 +1,3
5. Amanda Sörensson 03 Skåne Öresund FK 10,38 +1,9    
6. Julia Svennblad 03 Göteborg Ale FK 10,25 +0,8    
7. Siobhan Cronin 03 Västergötland Istrums SK 9,74 +0,1    
8. Celie Hellsaeus 03 Småland IFK Sävsjö 9,53 +1,7    
9. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 9,50 +1,5    
10. Tyra Emardson 03 Västergötland IK Ymer 9,31 +0,8    
11. Milla Ekstrand 03 Blekinge KA2 IF 9,29 +2,6 -  
12. Amina Fältmars 03 Småland IK Sisu 9,27 +1,6    
13. Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborg Göteborgs KIK 9,27 +0,8    
14. Linnéa Svensson 03 Östergötland IK Norrköping 9,23 +0,9    
15. Irma Törngård 03 Bohuslän-Dal Hälle IF 9,12 +0,7    
16. Elina Becker 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 9,12 +1,2    
17. Mira Thegelström 03 Småland Ljungby FIK 8,98 +1,6    
18. Alice Lindh 03 Bohuslän-Dal IK Orient 8,96 +1,4    
19. Alma Folbert 03 Blekinge KA2 IF 8,95 +0,7    
20. Paulin Österman 03 Blekinge KA2 IF 8,63 +2,0    
21. Emma Karlsson 03 Blekinge KA2 IF 8,61 +1,0    
22. Ester Berntsson 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 8,42 +1,4    
23. Stina Ryding 03 Bohuslän-Dal Stenungsunds FI 8,37 +2,7 8,18 +1,0
24. Lovisa Hörnström 03 Västergötland Trollhättans FIK 8,16 +1,2    
  Ella Kardell 03 Blekinge KA2 IF dns      
  Emilia Quicklund 03 Bohuslän-Dal Strömstads IF dns      
  Julia Nilsson 03 Blekinge KA2 IF dns      
  Matilda Mårtensson 03 Småland IK Hakarpspojkarna dns      
  Thea Holmén 03 Småland Villstad GIF dns      
                 
  F13 KULA 2,0            
1. Julia Schamell 03 Skåne Eslövs AI 14,90      
2. Rebecka Krüeger 03 Skåne Malmö AI 13,92      
3. Tova Gisslén 03 Västergötland IK Wilske 12,51      
4. Agnes Claesson 03 Småland Hovslätts IK 12,28      
5. Emilia Neuhaus 03 Småland Eksjö Södra IK 12,21      
6. Ebba Toorell 03 Göteborg Lerum Friidrott 12,04      
7. Calista Ezeh 03 Göteborg IF Kville 11,59      
8. Amanda Pettersson 03 Småland IFK Växjö 11,24      
9. Thea Löfman 03 Skåne IFK Lund 11,21      
10. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 10,80      
11. Moa Feldt 03 Skåne Åhus FIK 10,70      
12. Linnéa Persson 03 Göteborg Ale FK 10,64      
13. Tova Möllerström 03 Skåne Eslövs AI 10,48      
14. Johanna Emanuelsson 03 Småland Villstad GIF 10,09      
15. Jonna Kronander 03 Västergötland IK Ymer 9,90      
16. Emma Jelic 03 Västergötland IK Ymer 9,89      
17. Emilia Wamsler 03 Skåne Södra Sandby IF 9,84      
18. Alma Folbert 03 Blekinge KA2 IF 9,74      
19. Thea Björk 03 Småland IFK Växjö 9,72      
20. Isabella Axelsson 03 Blekinge UF Contact 9,62      
21. Sofie Oskarsson 03 Halland Varbergs GIF 9,52      
22. Johanna Berg 03 Skåne Eslövs AI 9,48      
23. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 9,11      
24. Ebba Hultqvist 03 Småland Eksjö Södra IK 8,87      
25. Nora Eriksson 03 Östergötland Motala AIF 8,19      
26. Lisa Bäckström 03 Västergötland Istrums SK 8,09      
27. Natalie Ekelund 03 Småland IK Hakarpspojkarna 7,95      
28. Emma Svensson 03 Blekinge KA2 IF 7,94      
29. Matilda Myhrman 03 Småland IK Hakarpspojkarna 7,09      
  Emilia Quicklund 03 Bohuslän-Dal Strömstads IF dns      
  Olivia Bissette 03 Göteborg Mölndals AIK dns      
  Paulin Österman 03 Blekinge KA2 IF dns      
                 
  F13 DISKUS 0,6            
1. Johanna Emanuelsson 03 Småland Villstad GIF 36,12      
2. Thea Björk 03 Småland IFK Växjö 33,26      
3. Agnes Claesson 03 Småland Hovslätts IK 32,81      
4. Lisa Nilsson 03 Småland IK Sisu 30,07      
5. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 27,70      
6. Ebba Toorell 03 Göteborg Lerum Friidrott 27,13      
7. Ebba Hultqvist 03 Småland Eksjö Södra IK 26,54      
8. Alma Folbert 03 Blekinge KA2 IF 25,81      
9. Emilia Wamsler 03 Skåne Södra Sandby IF 24,25      
10. Isabella Axelsson 03 Blekinge UF Contact 22,70      
11. Alexandra Torgersson 03 Göteborg IF Kville 22,62      
12. Nora Eriksson 03 Östergötland Motala AIF 22,44      
13. Liv Nilsander 03 Halland Varbergs GIF 22,37      
14. Linnéa Persson 03 Göteborg Ale FK 22,28      
15. Amanda Pettersson 03 Småland IFK Växjö 22,06      
16. Lovisa Hörnström 03 Västergötland Trollhättans FIK 21,82      
17. Annie Skaar 03 Småland Lekeryd-Svarttorp SK 20,99      
18. Milla Ekstrand 03 Blekinge KA2 IF 19,30      
19. Hanna Kogler 03 Halland Varbergs GIF 18,94      
20. Jonna Kronander 03 Västergötland IK Ymer 17,41      
  Matilda Myhrman 03 Småland IK Hakarpspojkarna dnf      
  Emilia Quicklund 03 Bohuslän-Dal Strömstads IF dns      
  Karin Tebelius 03 Göteborg Lerum Friidrott dns      
                 
  F13 SLÄGGA 2,0            
1. Thea Löfman 03 Skåne IFK Lund 38,05      
2. Johanna Emanuelsson 03 Småland Villstad GIF 37,33      
3. Ebba Hultqvist 03 Småland Eksjö Södra IK 37,01      
4. Agnes Claesson 03 Småland Hovslätts IK 34,71      
5. Moa Feldt 03 Skåne Åhus FIK 33,00      
6. Linnéa Persson 03 Göteborg Ale FK 31,27      
7. Isabella Axelsson 03 Blekinge UF Contact 31,09      
8. Amanda Pettersson 03 Småland IFK Växjö 30,01      
9. Thea Björk 03 Småland IFK Växjö 29,67      
10. Jonna Kronander 03 Västergötland IK Ymer 27,89      
11. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 27,72      
12. Emilia Wamsler 03 Skåne Södra Sandby IF 26,39      
13. Evelina Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 25,48      
14. Lisa Nilsson 03 Småland IK Sisu 24,86      
15. Nellie Prytz 03 Småland Ljungby FIK 23,86      
16. Matilda Myhrman 03 Småland IK Hakarpspojkarna 22,31      
17. Signe Lundin 03 Småland Högby IF 20,54      
18. Nora Eriksson 03 Östergötland Motala AIF 18,20      
19. Ida Svensson 03 Västergötland Istrums SK 11,65      
  Julia Schamell 03 Skåne Eslövs AI dnf      
                 
  F13 SPJUT 400            
1. Malin Lundgren 03 Småland Eksjö Södra IK 32,61      
2. Chanelle Lindvall 03 Skåne Malmö AI 31,38      
3. Thea Löfman 03 Skåne IFK Lund 30,98      
4. Emma Svensson 03 Blekinge KA2 IF 30,10      
5. Evelina Wikell 03 Göteborg Mölndals AIK 27,87      
6. Lovisa Pettersson 03 Västergötland Lidköpings IS 27,02      
7. Tuva Dahlgren 03 Göteborg Lerum Friidrott 26,63      
8. Emilia Wamsler 03 Skåne Södra Sandby IF 25,98      
9. Vanna Darrell 03 Göteborg Lerum Friidrott 24,17      
10. Frida Andersson 03 Blekinge KA2 IF 23,48      
11. Emma Jelic 03 Västergötland IK Ymer 23,23      
12. Sofie Oskarsson 03 Halland Varbergs GIF 22,77      
13. Linnéa Persson 03 Göteborg Ale FK 21,86      
14. Thea Björk 03 Småland IFK Växjö 21,19      
15. Tilda Ganbrant 03 Östergötland Kisa SK 20,64      
16. Jonna Kronander 03 Västergötland IK Ymer 20,06      
17. Johanna Emanuelsson 03 Småland Villstad GIF 18,14      
18. Alma Folbert 03 Blekinge KA2 IF 17,20      
19. Natalie Ekelund 03 Småland IK Hakarpspojkarna 16,35      
20. Kim Rodén 03 Bohuslän-Dal Håfreströms IF 14,56      
  Johanna Persson 03 Skåne Ystads IF dns      
                 
  Stafett 8x200m (första o sista sträckan 250m)      
1. Göteborg (Karin Tebelius, David Ullstein, 3.47.28      
  Hedda Tellow, Vilmer Elovsson, Felicia Nordahl Vieira,      
  Olle Lapidus, Lovisa Nilsson Edin, Joel Åsenlund)      
2. Skåne (Bella Stenström, Mattias Andersson, 3.47.96      
  Nikki Anderberg, Adam Thell, Joy Thulin,      
  Elias Wennolf, Olivia Stridh, Adam Landén)      
3. Småland (Thea Hammarström, Hannes Egonsson, 3.50.90      
  Tove Larsson, Jacob Seitl, Felicia Åberg,      
  Jacob Thelander, Tilde Bengtsson, Edvin Månsson)      
4. Västergötland (Elin Stenhammar, Nils Ekström, Lisa 3.53.82      
  Holmberg, Simon Abrahamsson, Lovisa Pettersson, Vilhelm      
  Bäckström Bergman, Cajsa Augustsson, Michael Johansson)      
5. Östergötland (My Odelmar, Liam Wiklander, 3.58.56      
  Hanna Zakrisson, Oliver Enemård, Sara Lundqvist,      
  Oliver Nilsson, Tuvalisa Rosenqvist, Kevin Bodén)      
6. Halland (Tilda Kihlström, Elliot Hamrå, 4.05.55      
  Ida Bäckman, Peter Svensson, Hanna Kogler,      
  Victor Rothausen, Liv Nilsander, Edvin Andersson)      
7. Blekinge (Julia Nilsson, Maxmilian Lennartsson, 4.08.91      
  Maja Petersson, Ida Danilo, Ellen Karlsson,      
  Alva Zenkert, Clara Johansson, Tova Wickell)