<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Resultat 2017
 
Datum: Lördag 8 april   Plats: Skälby loge, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Väder: Sol/moln, 8-12°C, måttlig vind
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson   Deltagare: 508 anmälda, 454st i mål
(ifjol 487st i mål = rekord)
 
Synpunkter på resultaten till friidrott@hogbyif.se
 
Utlottade priser Vinnare
Flygresa - BRA Flyg Viktor Adolfsson, Färjestaden (202)
Addidas solglasögon - Optiker tottie Inga-Lill Bergfors, Kalmar (7)
Presentkort - Kött o bar Elin Bergner, Örsjö (8)
Presentkort - Niros löpcoaching Caroline Isberg, Färjestaden (264)

Plac Män 8km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Fredrik Bakkman 86 IFK Göteborg 25:24 430
2 Martin Olsson 89 Högby IF 26:44 434
3 Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 26:53 221
4 Mikael Bäcklund 84 Högby IF 27:36 225
5 Pétur Bjarnason 80 Ocab RC 27:52 220
6 Daniel Johansson 75 Hossmo RC 28:07 269
7 Magnus Carlson 79 Söderåkra 28:42 227
8 Filip Kroon 89 Näsgatan RC 29:17 424
9 Mattias Toivanen 90 Länsförsäkringar Kalmar län 29:27 353
10 Johan Karlsson 79 Hossmo RC 29:35 369
11 Marcus Helander 87 Ocab RC 29:41 257
12 Emil Wicksen 79 Kalmar RC 29:42 360
13 Björn Franzén 80 Glasrikets RC Nybro 29:50 242
14 christian isomettä 87 hultsfred löparklubb 30:17 440
15 Hampus Hertzman 91 Ocab RC 30:40 259
16 Christian Lengqvist 77 Hossmo RC 30:41 290
17 Tobias Johansson 81 Flygt IF 30:45 275
18 Mehdi Khodayari 80 Högby IF 30:52 282
19 Hannu Tahvanainen 69 Kalmar RC Triathlon 30:57 383
20 Thomas Bergmark 77 Kalmar rc triathlon 31:04 216
21 Jimmie Johansson 90 Ocab RC 31:06 272
22 Jonas Svendsén 75 Svendsén Running Club 31:14 347
23 Linus Persson 84 Eksjö 31:15 327
24 Magnus Franzen 77 Emmaboda Verda OK 31:15 436
25 Magnus Grimheden 70 Högby IF 31:19 249
26 Daniel Olsson 74 Hossmo RC 31:19 314
27 Daniel Jonsson 73 Färjestaden 31:23 277
28 Lars-Johan Andersson 64 Högby IF 31:39 415
29 Linus Carlsson 87 Umara sports club 31:42 228
30 Martin Kristoffersson 93 Färjestadens motion IF 32:09 364
31 mattias kornelius 79 lindsdal 32:10 411
32 Anders Sjöberg 68 Glasrikets RC 32:37 342
33 Umberto Vertetics 58 Team Tete RC Oskarshamn 32:45 354
34 Jacob Kristoffersson 95 Färjestadens motions IF 33:15 365
35 Mikael Pettersson 80 Holmgrens Bil AB 33:17 332
36 Mattias Lingdell 76 Kalmar 33:27 294
37 Christian Svensson 78 Södra IF 33:56 348
38 Adam Wiberg 92 Kalmar 33:59 356
39 Slimo Safouane 51 Slimos löpargrupp 34:11 338
40 Mattis Andersson 91 Bergkvara 34:13 423
41 Jesper Gunnarsson 84 Kalmar 34:13 431
42 Martin Wallgren 88 Kalmar 34:16 355
43 Vktor Gustavsson 92 Glasrikets RC Nybro 34:25 253
44 Daniel Eriksson 79 Lindsdals IF 34:36 437
45 Lars Ritzén 71 Slimos löpargrupp Oskarshamn 35:00 335
46 Johan Fredriksson 78 Hossmo RC 35:18 246
47 Axel Wendel 96 Lidingö 35:22 432
48 Hasan Cetina 68 Slimos löpargupp 36:52 230
49 Stefan Ahlman 73 Kalmar RC 37:00 203
50 Niklas Hultgren 74 Hossmo RC 37:04 261
51 Anders Loell 85 Jämjö 37:08 295
52 Niklas Nilsson 87 Stadium IF 37:16 310
53 Peter Broström 64 Kalmar 37:40 412
54 Stefan Olsson 73 Slimos Löpargrupp 37:43 317
55 Alexander Eklund 83 Kalmar RC Tri 37:51 428
56 John Eliasson 76 Trekanten 37:55 380
57 Joacim Andersson 67 Nybro Ski 38:04 210
58 Joakim Fröjd 78 Glasrikets RC Nybro 38:13 247
59 Viktor Adolfsson 93 Färjestaden 38:45 202
60 ?     38:47 ?
61 Fredrik Johansson 71 Kalmar 39:02 270
62 Jörgen Franzén 68 Kalmar 39:04 244
63 Ola Malmquist 66 Mörbylånga 39:08 305
64 Mats Ajneborn 65 Tuna 39:09 441
65 Hugo Johansson 99 Kalmar tk 39:22 271
66 Håkan Sunnerhage 81 Ocab RC 39:32 345
67 Mattias Ottevi 72 Färjestadens Motion IF 39:42 318
68 Olle Ottevi 02 Färjestadens Motion IF 39:43 319
69 Markus Ottosson 94 Växjö 39:46 322
70 Dan Åberg 59 Kalmar 40:04 363
71 Tove Dolff 72 Umara sports club 40:13 232
72 Christian Andersson 90 Kalmar 40:25 208
73 Anders Johansson 75 Nybro 40:43 444
74 Michael Lindstaedt 69 Privat 40:50 293
75 Lars Johansson 66 Kalmar Tk 40:50 273
76 Mats Hammar 82 Kalmar 40:50 382
77 Robin Holmgren 83 Färjestaden 40:51 260
78 Mats Wåhlin 81 Kalmar 40:51 362
79 Håkan Sjöstrand 69 Hagy 40:52 435
80 oskar bertilsson 84 kalmar 40:57 410
81 ROBIN AXEBORG 94 KALMAR 40:58 372
82 Jan Arvidsson 64 Glasrikets RC Nybro 41:05 213
83 Torgny Svensson 67 Torsås 41:18 350
84 Mikael Lyngbrant 73 kalmar 41:29 300
85 Stefan Andersson 87 Föra AIK 41:33 211
86 Conny Söderberg 67 Ljungbyholm 41:41 351
87 Mattias Karlsson 90 Kalmar 41:45 280
88 Jörgen Gustafsson 59 Slimos Löpargrupp 42:06 251
89 David Zedig 83 Kalmar 42:19 433
90 Robin Palmqvist 87 Axa Sports Club 42:48 324
91 Carl Johansson 69 Lindås 42:49 268
92 Magnus Gustavsson 63 Millimeterbygg 43:14 252
93 Dan Seyfried 74 Läckeby 43:23 340
94 Sebastian Lavergren 95 Kalmar CK 43:36 445
95 Oskar Berggren 03 Trekanten 44:09 215
96 Michael heyne 71 ljungbyholm 44:26 367
97 Sebastian Jidefur 05 Kalmar RC TRI 44:33 429
98 Alexander Midjich 87 Kalmar 44:52 438
99 Robin Persson 91 Kalmar 44:55 328
100 Michael Hall 74 Kalmar 45:00 446
101 Mikael Nilsson 74 Kalmar 45:05 309
102 Tommy Wiberg 52 Trekanten Runners 45:06 359
103 Mikael Lindqvist 83 kanjagkandu 47:55 426
104 Ola Eskilsson 72 Halltorp 48:01 425
105 Håkan Ottosson 63 Oskarshamn 51:09 320
106 Leif Eriksson 62 Torsås 52:27 237
107 Fredrik Gustafsson 79 Kalmar 52:36 250
108 Jan Adolfsson 58 Färjestaden 58:29 201
           
Plac Kvinnor 8km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Ellen Persson 97 Högby IF 29:43 326
2 Alice Petersson 95 Kalmar SK 30:56 427
3 Martina Bergsell 83 Ocab RC 31:40 217
4 Rebecca Lönn Lindgren 92 Trimate Sportklubb 31:44 392
5 Lisa Hedbäck 96 Högby IF 32:57 256
6 Siv Persson 70 Målilla-Mörlunda SKI 33:43 329
7 Anna Lundgren 83 Glasrikets RC Nybro 35:39 298
8 Karin Lagerström 79 Slimos löpargrupp 35:54 288
9 Annie Simonsson 90 Färjestaden 36:41 341
10 Emma Skogersson Jonsson 78 Kalmar RC Triatholn 36:49 419
11 Heidi Hafvervik 82 Team Blekinge 38:00 254
12 Maria Sampson 75 Kalmar 38:05 339
13 Lisa Franklund 84 Krankelösa 38:05 408
14 Camilla Persson 62 Högby IF 38:20 325
15 Jessika Fredin 90 Färjestaden 38:48 406
16 Cecilia Riesle olsson 69 Färjestade motion 39:08 334
17 Antonia Svanberg 90 Stadium IF 39:36 346
18 Katarina Nilsson 56 Högby IF 39:43 308
19 Christina Iwarson 65 Hossmo 39:55 265
20 Elisabetta Bengtsson 66 Slimos löpargrupp 39:58 214
21 Carina Fagerström Karlsson 69 Slimos löpargrupp 39:58 240
22 Caroline Isberg 83 Färjestaden 40:29 264
23 Lena Svensson 73 Slimos löpargrupp 40:55 349
24 Nina Almroth 75 Glasriket RC Nybro 41:34 205
25 Anela Löfvenberg 87 Kalmar 42:06 301
26 Ann Glyt 70 Kalmar 42:25 248
27 Johanna Magnusson 92 Oskarshamn 42:41 442
28 Evelina Magnusson 87 Mönsterås 42:47 303
29 Agneta Isacsson 56 Slimos löpargrupp Oskarshamn 42:54 263
30 Arzi Lokrantz 74 Kalmar 43:12 297
31 Maria Lindqvist 74 Lindås 43:12 292
32 Rebecca Johansson 76 Färjestaden 43:16 274
33 Carina Dagbro 64 Runacademy 43:20 231
34 Sara Lundgren 88 Fågelmara 43:47 299
35 Martina Carlberg 73 FMIF 44:07 226
36 Terése Erlandsson 75 Springande tjejer 44:50 239
37 Charlotte Berlevik 92 Kalmar 45:10 219
38 Susanne Wiberg 61 Rälla Rebel Runners 45:21 358
39 Pauline Ingvarsson 94 Linköping 45:29 262
40 Hanna Andersson 84 Kalmar 46:01 209
41 Jessica Johnsson 91 Kalmar 46:08 276
42 Annelie Petersson 66 Borgholm 46:14 331
43 Louise Larsson 90 Kalmar 46:19 289
44 Helena Franzén 68 Kalmar 46:33 243
45 Mia Heino 71 Gamleby 47:39 420
46 Emma Olsson 92 Kalmar 47:56 315
47 Jennie Sundberg 78 Rälla Rebel Runners 47:56 344
48 Ann-Charlotte Eriksson 66 Torsås 48:20 236
49 Sofie Loirendal 74 Löttorp 48:37 296
50 Ida Arvidsson 90 Nybro 48:51 212
51 Victoria Berkeby 83 Mönsterås 48:59 218
52 Jennie Olausson 91 Torsås 49:52 313
53 Sara Bodén 98 Oskarshamn 50:01 223
54 Caroline Stjernberg 93 Oskarshamn 50:02 343
55 Ingegerd Kristoffersson 67 Färjestaden 50:04 287
56 Matilda Rosander 08 Färjestaden 50:05 336
57 Malin Komstedt 78 Kalmar 50:05 285
58 Ingela Ottosson 65 Oskarshamn 51:09 321
59 Annelie Bjuringer 69 Emmaboda 51:28 222
60 Jenny Nelson 82 Rälla Rebel Runners 53:21 307
61 Emelie Jacobsson 94 Vassmolösa 54:59 266
62 Emmelie Palm- Gustavsson 89 Kalmar 55:00 323
63 Emelie Magnusson 93 Kalmar 55:14 302
64 Giota Lindholm 85 Rockneby 55:24 291
65 Josephine Kjellme 86 Torsås 55:24 284
66 Melina Rosander 95 Team Snigel 55:26 337
67 Azra Alic 96 Kalmar 58:59 204
           
Plac Män 4km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Albin Andersson 98 Kalmar RC 12:40 136
2 Andreas Davidsson 95 Högby IF 12:44 19
3 Ken Slättengren 95 Högby IF 12:54 109
4 Erik Karlsson 98 Högby IF 12:55 59
5 Olle Meijer 98 Malmö AI 13:10 85
6 Simon Rohde 89 Högby IF 13:15 102
7 Tobias Ingvarsson 76 Högby IF 13:41 143
8 Jonathan Persson 90 Högby IF 13:43 129
9 Jakob Zäll 01 Ängelholms IF 14:37 128
10 Simon Carrington 00 Högby IF 14:40 18
11 abraham feday 97 Högby IF 15:06 159
12 Niclas Fischer 70 Ögonläkaren i Kalmar AB 15:27 141
13 Kalle Sigfridsson 92 Ocab RC 15:30 152
14 simon Westerberg 79 Arkö byalag 15:38 140
15 carl-johan pettersson 66 Växjö 16:12 153
16 Noah Imbratt 01 Lindsdal 16:49 50
17 Rikard Nilsson 65 Kalmar 16:51 90
18 Carl Rigbäck 84 Kalmar 17:01 100
19 Peter Atterback 82 Länsförsäkringar Kalmar län 17:03 6
20 Jonas Feltendahl 81 Länsförsäkringar Kalmar län 17:04 26
21 Christer Persson 62 Högby IF 17:13 96
22 niklas lundgren 86 umara sportsclub 17:25 144
23 Victor Olsson 90 Kalmar 17:37 93
24 Bjarne Lindberg 77 Alhagen Runners 17:41 72
25 Johan Thörnblad 73 Askaremåla RC 17:53 119
26 Stig Wolfgang 61 Styrsö Triathlon Kalmar 18:20 150
27 Kenneth Svensson 78 Karlskrona 19:05 146
28 Johan Wahlström 82 Länsförsäkringar Kalmar län 19:18 122
29 Göran Gustavsson 60 Glasrikets rc Nybro 19:22 39
30 Johan Gunnarsson 74 Oskarshamn 20:00 36
31 martin lundin 70 nättraby 20:06 148
32 Peter Engstrand 77 Ljungby Polisen 20:22 139
33 Maurice Weber 80 Växjö 20:39 165
34 Simon Karlsson 85 Team Spirit 20:41 65
35 Christoffer Gerwins 67 Kalmar 21:42 34
36 Michael Lönnerstam 63 Nybro 21:49 80
37 Gustav Rigbäck 80 Färjestadens Motion IF 22:16 101
38 Roudi Habach 86 Kalmar 22:16 42
39 Melwin Eriksson 09 Kalmar 23:03 156
40 Pär Eriksson 72 Kalmar 23:03 157
41 Stefan Wiberg 54 Rälla Rebel Runners 23:05 124
42 Magnus Sjöbäck 74 Kalmar 24:51 107
43 Gunnar Hansson 53 Kalmar 24:56 135
44 Johan Leander 54 Ljungbyholm 24:57 69
45 Jonas Sjöström 85 Mörbylånga goif 25:27 108
46 Bengt Vestberg 64 Frivårdens Idrottsförening 25:31 121
47 Niclas Hedfors 92 Kalmar 26:23 45
48 niklas engman 83 Kalmar 26:23 158
49 Mats Carlberg 68 FMIF 27:42 16
50 Jorge Herandez 57 Växjö 27:55 166
51 Bernt Carlsson 33 Persnäs AIF 28:02 17
52 Daniel Söderberg 76 Träkniv, Kalmar 29:03 132
53 Bosse Melin 51 Kungsbacka 31:07 86
54 David Malmgren 84 TeamJoDaSweden 39:19 82
           
Plac Kvinnor 4km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Amanda Ekblad 98 Oskarshamns SK 15:06 22
2 Erika Lindeblad 93 Kalmar SK 15:22 147
3 Nadja Rugland 01 Kalmar SK 16:11 103
4 Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 16:33 127
5 Ewa Thunberg 87 Kalmar 17:05 162
6 Lisa Folkesson 11 Oskarshamns SK 17:26 27
7 Anna-Stina Wanby 64 Högby IF 17:41 123
8 Ebba Jeppson 95 Högby IF 17:51 51
9 Elna Hägglund 85 Ocab RC 18:28 154
10 Linda Fredriksson 78 Högby IF 19:16 32
11 Camilla Lindström 71 Högby IF 20:16 76
12 Eva Gamberg 80 Ljungby 20:22 138
13 Zydrune Nilsson 78 Kalmar 20:44 137
14 Lisa Mattsson 78 Länsförsäkringar Kalmarlän 20:49 84
15 Hanna Wilhelmsson 84 Högby IF 20:59 125
16 Lisa Rydqvist 81 Kalmar 21:25 104
17 Hanna Larsson 89 Nybro 21:33 68
18 Elin Bergner 85 Örsjö 21:35 8
19 Malin Thörnblad 70 Askaremåla 110 21:37 120
20 Kirsten Hartmann 80 Slimos Löpargrupp 21:55 44
21 Sara Paulsson 76 Kalmar 22:03 95
22 Maria Betelid 79 Betekulla Runners 22:05 9
23 Divna Talevska 77 Länsförsäkringar Kalmar län 22:06 115
24 Emelie Johansson 88 Länsförsäkringar Kalmar län 22:11 52
25 Maria Gardstig 93 Kalmar 22:23 33
26 Marlene Björkelind 82 Färjestaden 22:24 11
27 Petra Lindholm 89 Kalmar 22:24 75
28 Susanne Fransson 70 Kalmar 22:26 30
29 Anna Hermansson 65 Kalmar 22:27 46
30 Amanda Marin 93 Kalmar 22:31 83
31 Alice Hult 05 Färjestaden 22:35 47
32 Inga-Lill Bergfors 67 Kalmar 22:35 7
33 Helena Ottevi 71 Färjestaden Motion IF 22:57 443
34 Jennie Olsson 89 Kalmar 23:11 91
35 Linda Karlsson 82 Team Spirit 23:21 61
36 Erika Agelstam 76 Länsförsäkringar Kalmar län 23:26 1
37 Ágnes Sas 84 Mönsterås 23:31 106
38 Hanna Palm 97 Färjestadens motions IF 23:48 134
39 Emma Lisa Imbratt 76 Lindsdal 23:50 49
40 Ida Andersson 93 Löttorp 24:32 3
41 Susanne Gustavsson 60 Nybro 24:54 41
42 Linda Leander 73 Ljungbyholm 24:57 70
43 Anna Kroon 78 Nättraby 25:06 67
44 Ellen Svensson 93 Löttorp 25:08 113
45 Eva Härd 67 Kalmar 25:21 48
46 MInette Borgemo 71 Frivårdens Idrottsförening 25:29 14
47 Anna-Carin Svensson 64 Ljungbyholm 25:46 112
48 Johanna Gustafsson 81 Länsförsäkringar Kalmar län 25:55 40
49 Madeleine Carlqvist 71 Grönskåra 26:02 133
50 Klara Frank Ekstrand 05 Kalmar 26:05 29
51 Isabell Frank 78 Kalmar 26:06 28
52 Ewa Johansson 68 Nybro 26:08 53
53 Josefine Ekberg 90 Smedby Boik 26:23 21
54 ?     26:32 163
55 Isabell Gunnarsson 96 Kalmar 26:48 35
56 Laila Almén 55 Kalmar 27:17 2
57 Riitta Midjich 68 Kalmar 27:18 161
58 Sofie Emilsson 85 Kalmar 27:36 23
59 Noëlle Temming 92 Kalmar 27:37 116
60 Johanna Stjernberg 95 Oskarshamn 27:45 110
61 Linnéa Karlsson 90 Oskarshamn 27:46 62
62 Veronica Johansson 69 Ljungbyholm 27:47 56
63 milena 87 kalmar 28:17 171
64 malin josefsson 86 kalmar actic 28:40 58
65 Ann-Charlotte Björkegren 69 Kalmar 29:05 10
66 Helena Bremer 68 Kalmar 29:05 15
67 Sofie Larsdotter Kraft 83 Kalmar 29:08 145
68 Åsa Gunnarsson 69 Kalmar 29:09 37
69 Anne Fredriksson 69 Torsås 29:10 31
70 Maria Oskarsson 58 Borgholm 29:41 94
71 Rosita Strömberg 75 Borgholm 30:06 111
72 Sofie Kling 87 Kalmar 30:36 66
73 Gitte Svensson 65 Kalmar 30:37 114
74 Pernilla Petersson 73 Länsförsäkringar Kalmar län 30:40 99
75 Kristine Hammargren 71 Länsförsäkringar Kalmar län 30:40 43
76 Sara Johansson 91 Mörbylånga 30:49 55
77 Lina Johansson 89 Vassmolösa 31:18 54
78 Therese Midsjö 71 Frivårdens IF 31:42 87
79 Tina Magnusson 56 Växjö 33:29 164
80 Johanna Gustavsson 88 TeamJoDaSweden 39:19 38
81 Annika Lindblom 66 Kalmar 39:49 73
82 Elin Lindblom 92 Kalmar 39:49 74
83 Ann-Sofie Gustafsson 90 glasriket rc 42:31 149
84 josefine gustafsson 90 nybro 42:35 151
85 Marianne Bodén 54 Frivårdens Idrottsförening 43:33 12
           
Plac P15 4km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Anton Hermansson 02 Högby IF 13:51 520
2 Carl Ström 02 Tjust bike and running club 15:04 553
3 Melwin Strömqvist 02 Högby IF 15:19 554
4 Albin Rooth 03 Kalmar sim och rc triathlon 17:01 544
5 Emil Pettersson 03 team tete rc oskarshamn 17:06 160
6 Oskar Feltendahl 07 Kalmar RC Triathlon 21:04 142
7 Svante Seyfried 02 Läckeby 23:14 551
           
Plac F15 4km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Tilda Strömqvist 02 Högby IF 16:23 555
2 Klara Öberg 02 Högby IF 17:13 131
3 Juni Rugland 03 Kalmar SK 17:18 546
4 Ida Tabbert 02 KalmarSim & Rc Triathlon 17:28 559
5 Lova Lavado 03 Kalmar Sim & Rc Triathlon 20:11 155
6 Agnes Gustafsson 03 Gullabo 20:34 516
           
Plac P13 1,9km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Noah Petersson 05 Kalmar SIM&RC Triathlon 07:04 542
2 Adam Tabbert 05 Kalmar Sim & Rc Triathlon 07:19 558
3 Sam Grimheden 04 Högby IF 08:16 514
4 Liam Johansson 05 Kalmar 08:19 528
5 Simon Östborg 05 Högby IF 08:23 562
6 Alvin Sundberg 50 Rälla Rebel Runners 10:00 556
7 Anton Nelson 05 Rälla Rebel Runners 10:53 539
           
Plac F13 1,9km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Nina Tahvanainen 05 Högby IF 07:42 560
2 Elise Eklund 04 Bäckebo 08:07 396
3 Lydia Gustafsson 05 Gullabo 08:20 517
4 Nina Krim 05 Kalmar Sim & RC Triathlon 09:07 530
           
Plac P11 1,9km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Hjalmar Bengtsson 06 Högby IF 07:12 506
2 Love Andersson 07 Kalmar RC 07:58 370
3 Petter Nylander 07 IFK Berga 08:14 421
4 Isak Fredriksson Övgård 07 Högby IF 08:29 371
5 Anton Komstedt 06 Kalmar sim rc triathlon 08:30 376
6 Mattis Westerberg 07 Arkö byalag 08:45 391
7 Edvin Persson 07 Högby IF 08:54 541
8 Sixten Byman 07 IK Hinden 09:00 508
9 Ted Vigertsson 07 Högby IF 09:00 394
10 Alvin Carlsson 06 Högby IF 09:20 509
11 Ville Heyne 07 Ljungbyholm 09:27 368
           
Plac F11 1,9km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Elin Rooth 06 Kalmar sim och rc triathlon 07:43 545
2 Linnea Gratte 07 Vassmolösa 09:26 513
3 Tuva Grimheden 07 Högby IF 09:34 515
4 Linnea Rydqvist 06 Kalmar 09:40 104
5 Vendela Kleivard 07 Kalmar 09:40 386
6 Leia Hydvall 06 Ocab 09:46 373
           
Plac P9 1,1km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Anton Andersson 08 Trekantens IF 04:15 504
2 Hampus Komstedt 08 Ifk berga 04:20 377
3 Ola Hult 08 Kalmar 04:27 524
4 Edvin Einarsson 08 Högby lf 04:29 510
5 Milo Rugland 08 Kalmar SK 04:29 547
6 Noah Lundberg 09 Högby IF 04:36 537
7 Colin Kungberg 09 Smedby OK 04:41 533
8 Pontus Reinius 09 Högby IF 04:47 690
9 August Nordström 09 Högby IF 04:50 540
10 Max Langenfeld 09 Högby IF 05:06 534
11 Axel Jeppsson Bjuvstrand 09 Högby IF 05:38 527
12 Oscar Rigbäck 09 Kalmar 05:42 543
13 Max Fröjd 08 Glasrikets RC Nybro 05:43 512
14 Theodor Brolin 09 Lindsdal 05:48 400
15 Arvid Wibom sjöbäck 09 Trekanten 06:01 561
           
Plac F9 1,1km Född Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
1 Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK 04:27 507
2 Lisa Petersson 08 Hossmo BK 05:18 457
3 Otilia Isberg 10 FIK Färjestaden 05:22 526
4 Nellie Andersson 09 Nybro 05:25 505
5 Alice Stengärde 08 Högby IF 05:29 552
6 Nova Eliasson 09 Trekanten 05:30 379
7 Amanda Jonsson 09 Kalmar RC Thriathlon 05:32 529
8 Astrid Heyne 09 Ljungbyholm 05:33 366
9 Tyra Schön 09 Högby IF 05:48 549
10 Lisa Kullman Larsson 09 Högby IF 05:49 532
11 Isabell Hermansson 08 FIK Färjestaden 06:00 521
12 Elin Lengström 09 Högby IF 06:01 535
13 Ida Härström 09 Högby IF 06:03 525
14 Livia Gamberg 08 Ljungby Ridklubb 06:16 385
15 Fanny Martinsson 09 Färjestaden 06:19 538
16 Lilly Kleivard 09 Kalmar 06:21 387
17 Tilda Selin 09 Kalmar 06:24 550
18 Zavannah Ekman Gustafsson 09 Kalmar RC Tri 06:27 403
19 Rebecka Gustafsson 09 Kalmar Sim & RC Triathlon 06:28 518
20 Tyra Sundlöf 08 Kalmar 06:28 557
21 Sosen Adel 08 Kalmar 06:37 503
           
  P/F 7år 600m Född Klubb/Ort/Organisation Ingen Nr
  Sozvin Adel 10 Kalmar tidtag- 563
  Linnea Ahlman 10 Kalmar ning 564
  Olle Alexander 11 Färjestaden   565
  Elias Bermå 11 Timmernabben   566
  Anton Carlsson 10 Högby IF   567
  Sylvester Casserstål 11 Kalmar   568
  Johannes Chalkidis 13 Kalmar   669
  Gusten Einarsson 10 Högby IF   670
  Stina Eskilsson 10 Kalmar   671
  Sol Fredskov 13 Kalmar   672
  Liam Fröjd 10 Glasrikets RC Nybro   673
  Bodil Grimheden 13 Högby IF   674
  Therese Gustafsson 11 Kalmar   675
  Anna Hermansson 12 FIK Färjestaden   676
  Vilma Hermansson 10 FIK Färjestaden   677
  Freja Holmgren 11 Färjestaden   678
  Alexander Hussfelt 11 Färjestaden   679
  Tilde Jeppsson Bjuvstrand 10 Högby IF   680
  Ludvig Jonsson 13 Färjestaden   681
  Anna Zsófia Józsa 15 Mönsterås   682
  Diana Karlström 10 Höby IF   683
  Caspian Kungberg 11 Smedby OK   684
  Edwin Larsson 14 Kalmar   685
  Olle Larsson 00 Högby IF   686
  Hedda Mansnerus 12 Förlösa AK   687
  Hedvig Nordström 11 Kalmar   688
  Love Papic 12 FIK Färjestaden   689
  Emma Rigbäck 12 Kalmar   691
  Kevin Ruchatz 13 FIK Färjestaden   692
  Liam Ruchatz 11 FIK Färjestaden   693
  Hedda Selin 11 Kalmar   694
  Lucas Sjöbäck 13 Trekanten   695
  Olle Stridh 10 Högby IF   696
  Melodie Svanholm 11 Bergkvara   697
  Milion Svanholm 12 Bergkvara   698
  Linnea Vilhelmsson 11 Högby IF   699
  Leo Wallgren 12 Kalmar   700
  Kira Blake 10 Kalmar   374
  Juno Blake 12 Kalmar   375
  Molly Kleivard 13 Kalmar   388
  Agnes Fischer 10 Kalmar   393
  Linnea Feltendahl 12 Kalmar RC Triathlon   397
  Vilma Janvig 11 Läckeby   399
  Thelma Brolin 10 Lindsdal   401
  Livia Carlsson 12 nybro   404
  Astrid Franklund 13 Krankelösa   407
  Cornelia Salleke 13 Skogsby   409
  Alice Rosenblad 10 Högby if   414
  Nova Vildanfors 13 Kalmar   417
  Julian Halai 12 Kalmar   130
  Svante Ohlsson 12 Kalmar   378
  Milo Hammar 10 Kalmar   381
  Olle Gamberg 11 Troja Ljungby   384
  Sigvard Vikman 12 Kalmar   389
  Ebbe Westerberg 12 Kalmar   390
  fabian palm 12 kalmar rc triathlon   395
  douglas janvig 10 göteborg   398
  Melvin Josefsson 12 Algutsrum if   402
  Alex carlsson 14 nybro   405
  Eddie Rosenblad 13 Högby if   413
  Sixten Hallén 10 Kalmar   416
  Leo Vildanfors 10 Kalmar   418
  Leo Alexandersson 11 Långasjö   422