<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Datum: Onsdag 28 juni 2017   Plats: Böda Sands camping
Arrangör: Högby IF  
Tävlingsledare:
Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Molnigt 20°C.   Deltagare: I mål: 171 st
 
 

Män 10km

Född
Klubb Tid
Nr
1 David Nilsson
1987
Högby IF 00:44:47
42
2 Martin Olsson
1989
Högby IF 00:44:53
132
3 Per Brolund
1981
IK Akele 00:45:17
8
4 Nils Hammaräng Grip
1998
Högby IF 00:46:13
104
5 Samuel Wilck
1983
Angereds is 00:48:25
68
6 Richard De Boer
1973
Netherland 00:50:11
10
7 Elias Nogård
1980
Germany 00:50:51
44
8 Tobias Palmkvist
1981
IK NocOut.se 00:52:16
47
9 Fredrik Filipsson
1981
Tjalve IF Norrköping 00:52:55
14
10 Max Harriesson
1966
Högby IF 00:56:01
171
11 Mats König
1975
Högby IF 00:58:31
155
12 Ulrick Hultman
1968
Rälla Rebel Runners 00:59:21
73
13 Per Lindborg
1976
Beaktiv 00:59:32
34
14 Fredrik Blad
1979
Lindsdal 01:00:32
137
15 Sven Persson
1979
Åled 01:03:07
50
16 Kent Nilsson
1976
Torsby 01:05:24
43
17 Fredrik Larsson
1974
Kungsbacka 01:06:00
175
18 Anders E Olsson
1971
Karlshamn 01:06:09
46
19 Günter Ruchatz
1971
Färjestadens motion IF 01:09:06
161
20 Fredrik Åkerblom
1975
Preem 01:09:10
71
21 Mikael Front
1964
Kalmar 01:09:22
133
22 Ulf Wickbom
1944
Högby IF 01:24:13
166
   
   
  Kvinnor 10km
Född
Klubb Tid
Nr
1 Ida Nilsson
1981
Högby IF 00:50:30
74
2 Julia Samuelsson
1999
Högby IF 00:52:05
58
3 Sandra Södergren
1989
FIF Gnistan 00:56:27
65
4 Maria Arvidsson
1987
Kalmar OK 00:57:29
4
5 Sandra Åkesson
1981
Karlskrona 01:06:02
72
6 Miriam Pikkemaat
1979
HLK-92 01:09:46
54
7 Malin Johansson
1985
Högby IF 01:13:10
172
8 Sofie Jern
1981
Adolfslund 01:13:47
29
   
   
  Motion M/K 5km
Född
Klubb Tid
Nr
1 Melwin Strömqvist
2002
Högby IF 00:27:15
61
2 Noah Imbratt
2010
Högby IF 00:28:04
28
3 Philip Jonsson
1971
Högby IF 00:28:40
31
4 Johannes Borgemo
1996
Böda Sand personal 00:28:53
87
5 Sigurd Stenehjem
2006
Norway 00:29:16
59
6 William Nilsson
1999
Böda Sand personal 00:29:21
92
7 Caroline Lidebjer
1979
IK Akele 00:29:23
33
8 Simon Strand
2000
Högby IF 00:29:30
60
9 Tilda Strömqvist
2002
Högby IF 00:29:33
62
10 Lisa Hedbäck
1996
Högby IF 00:29:36
131
11 Anders Lundqvist
1969
Annebergs GIF 00:30:00
103
12 Mikael Sannerud
1981
Skövde 00:30:31
110
13 Marcus Christensen
1978
SkogstorpsGOIF 00:30:32
149
14 Martin Barkevall
1976
Böda Sand personal 00:30:43
91
15 Oskar Karlsson
1996
Böda Sand personal 00:31:41
90
16 Anna Arvidsson
1992
Kalmar OK 00:32:25
5
17 Lovisa Monell
1995
Böda Sand personal 00:33:10
84
18 Erik Pettersson
1996
Böda Sand personal 00:34:14
89
19 Greger Nilsson
1975
Örkelljunga 00:34:33
105
20 Tove Anger
1980
Örebro Aik 00:34:43
94
21 Daniel Magnusson
1984
Söderby 00:35:04
40
22 Björn Henriksson
1983
Sundbyberg 00:35:05
23
23 Andreas Bild
1971
Böda Sand personal 00:35:07
93
24 Johan Landahl
1976
Varberg 00:35:07
97
25 Ingemar Jönsson
1967
Fik Färjestaden 00:35:10
170
26 Björn Jonsson
1980
Västervik 00:35:19
30
27 Louise Lidebjer
1987
Skänninge 00:35:22
32
28 Jonas Hagerö
1981
T3 Tough Team 00:35:25
17
29 Moritz Tintelnot
1979
Germany 00:36:00
66
30 Nina Sundell Eonn
1969
Runacademy 00:36:03
63
31 Mats Eronn
1976
Vendelsö 00:36:04
12
32 Mina Anger
1978
Uddevalla 00:36:32
112
33 Linda Bengtsson
1978
Partille 00:37:16
77
34 Matttias gunnander
1975
Partille 00:37:17
78
35 Kenneth Holm
1978
Trekanten 00:38:00
27
36 Ulrica Ölvebring
1971
Hultsfred 00:38:18
163
37 Christian Frisk
1969
Vellinge Runners 00:39:42
169
38 Daniel Björk
1979
Kristdala 00:40:07
6
39 Anna Persson
1992
Blomstermåla 00:42:44
119
40 Martin Karlgren
1977
Ljungbyholm 00:43:13
164
41 Lars Wiström
1971
Kalmar 00:43:30
165
42 Maria Österdahl
1967
Uppsala 00:44:05
111
43 Monica Helmersson
1970
Vålberg 00:45:56
20
           
  Motion M/K 2,5km
Klubb Tid
Nr
1 Niklas Evaldsson
1989
Högby IF 00:15:20
13
2 Jörgen Israelsson
1962
Grönskåra 00:15:33
168
3 Per Blad
1979
Böda Sand personal 00:15:35
86
4 Sara Bromert
1997
Böda Sand personal 00:17:46
83
5 Katarina Nilsson
1956
Högby IF 00:17:50
146
6 Linnea Monell
1996
Böda Sand personal 00:17:52
85
7 Hanna Wilhelmsson
1984
Högby IF 00:18:41
69
8 Sofie Loirendal
1974
Coffee Bean Runners 00:18:53
39
9 Frida Ohlin
2001
Värmdö 00:19:22
123
10 Ludvig Karlsson
2007
Glanshammars IF 00:19:48
173
11 Amanda Trolin
1995
Oxelösund 00:20:06
128
12 Magnus Karlsson
1980
Glanshammars IF 00:20:08
174
13 Birgit Eide Stenehjem
1970
Norway 00:20:47
11
14 Lisa Flender
1984
Jönköping 00:20:51
15
15 Ida Andersson
1993
Coffee Bean Runners 00:21:01
1
16 Ellen Svensson
1993
Sandhorvan i Böda 00:21:02
64
17 Tanja Björklind
1994
Coffee Bean Runners 00:21:30
7
18 Annette Hemlin
1962
Coffee Bean Runners 00:21:31
21
19 Ida Hemlin
1985
Coffee Bean Runners 00:21:31
22
20 Svein Andre Hatleskog
1977
Norway 00:21:36
101
21 Madeleine Carlqvist
1971
Grönskåra 00:22:12
167
22 Ida Kaarle
2000
Värmdö 00:22:45
124
23 Therese Hagström
1999
Värmdö 00:22:46
126
24 Hanne Victoria Hatleskog
1981
Norway 00:24:30
102
25 Ellen Hagerö
1980
Tibro 00:26:27
18
26 Tina Ohlin
2005
Värmdö 00:26:35
125
27 Jacob Gunnarson
1989
  00:27:32
16
28 Robin Nyvall
1989
Kopparberg 00:29:18
158
29 Moa Gunnarsson
1991
Valbo IF 00:35:24
157
30 Elisabet Sarin
1969
Military Fitness Säffle 00:38:35
159
31 Robert Sarin
1967
Military Fitness Säffle 00:38:35
160
           
  Pojkar 15 2,5km
Född
Klubb Tid
Nr
1 Oskar Lagrelius
2006
Näsum 00:16:37
75
2 Dante Henrysson
2006
Fagersta 00:17:29
26
3 Jonathan Svensson
2005
Färjestadens GOIF 00:17:29
96
4 Samuel Svensson
2007
Färjestadens Goif 00:17:30
95
5 Oliver Bengtsson
2006
Partille 00:17:35
76
6 Alvin Karlstrand
2003
Karlskrona 00:17:50
118
7 Henrik Karlsson
2005
Ramdala, Karlskrona 00:19:02
100
8 Felix Persson
2006
Åled 00:19:19
51
9 Samuel Gill
2005
Tingsryd HK 00:19:20
80
10 Jonatan Rydén
2004
Söderby 00:21:01
57
11 Oskar Nilsson
2005
Örkelljunga 00:22:33
106
12 Pontus Hagerö
2005
Tibro 00:26:29
19
   
   
  Flickor 15 2,5km
Född
Klubb Tid
Nr
1 Alwa Nilsson
2004
Högby IF 00:16:22
144
2 Towa Nilsson
2005
Högby IF 00:17:29
145
3 Alicia Zeberg
2003
Karlshamn Fightcenter OCR 00:17:40
70
4 Wilma Lindén
2005
Ifk Halmstad 00:18:19
37
5 Molly wirefeldt
2006
Nybro ok 00:20:13
88
6 Smilla Åström
2006
Kristianstad 00:23:30
114
7 Elin Granéli
2003
Kristianstad 00:23:37
113
   
   
   
   
  Mini 10 år och yngre
500m Anmälda  
Nr
1 Aaron Palmkvist
2010
Linköping  
49
2 Alexander Loirendal
2012
Högby IF  
151
3 Alice Lindborg
2011
Östersund  
35
4 Alma Valsås
2009
Västerås  
129
5 Alve Rasmussen
2010
Linköping  
134
6 Angelina Bengtsson
2012
Partille  
99
7 Anna Hermansson
2012
Färjestaden  
141
8 Dennis Hammarsten
2009
Högby IF  
148
9 Elin Persson
2009
Åled  
52
10 Ellen Lindborg
2009
Östersund  
36
11 Emma Åström
2010
Kristianstad  
115
12 Erika Lundberg
2007
Farsta strand  
153
13 Fatim Amissah
2008
Hyssna  
122
14 Felix Pikkemaat
2008
Hittarps IK  
55
15 Felix Svensson
2008
Jönköpings OK  
120
16 Freddy Brolund
2010
IK Akele  
9
17 Hannah Gill
2013
The Bee Tree  
81
18 Ida Pikkemaat
2013
Hittarps IK  
109
19 Isabell Hermansson
2008
Färjestaden  
142
20 Joel Axelsson
2009
Mölnlycke  
82
21 Johan Valsås
2011
Västerås  
130
22 Johannes Lorentzson
2009
Partille  
98
23 Jonathan Andersson
2012
Tvärskog  
140
24 Joshua Loirendal
2010
Högby IF  
150
25 Levi Engdahl
2007
Eneby BK  
156
26 Lina Pikkemaat
2010
Hittarps IK  
56
27 Linnea Vilhelmsson
2011
Högby IF  
67
28 Louise Sjögren
2007
Högby IF  
136
29 Lucy Andersson
2007
Högby IF  
152
30 Mathilda Filipsson
2012
Kolmården  
79
31 Maya Eidert
2010
Emmaboda Verda OK  
138
32 Moa Andersson
2010
Tvärskog  
139
33 Molly Olsson
2011
Karlstad  
162
34 Neah Flender
2013
Jönköping  
127
35 Oliver Hammarsten
2011
Högby IF  
147
36 Oliver Palmkvist
2008
Linköping  
48
37 Philip Sjögren
2008
Högby IF  
135
38 Roy Johansson
2014
Högby IF  
116
39 Sandra Nilsson
2010
Örkelljunga  
107
40 Selma Sannerud
2011
Skövde  
108
41 Simon Karlsson
2009
Skene IF  
121
42 Tea Henrysson
2008
Fagersta  
25
43 Theo Andersson
2010
Skultorps IF  
2
44 Theo König
2012
Högby IF  
154
45 Tilde Lindén
2007
Ifk Halmstad  
38
46 Tindra Andersson
2008
Skövde HF  
3
47 Tuva Johansson
2010
Högby IF  
117
48 Vilma Hermansson
2010
Färjestaden  
143