<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Hornsjön Runt 2017
 
Datum: Lördag 22 juli. Plats: Pensionat Hornsjön, Norra Öland. Arrangör: Högby IF
Tävlingsledare: Calle Nilsson, Tidtagning: Kent Lindblad, Väder: Soligt och 26°C
Deltagare: 565 st (ifjol 441 st). Synpunkter till: friidrott@hogbyif.se
Plac
Namn
Född
Förening/Org/Ort Tid
Start-nr
Män 11km
   
1
Emil Jansson
81
FK Studenterna 00:39:16
894
2
Johan Gustafsson
76
Tjalve IF Norrköping 00:40:29
251
3
Daniel Jonsson
94
Älta 00:42:23
3035
4
Pär Wanby
64
Högby IF 00:43:02
876
5
Mikael Elfström
73
TwinPeaks Triathlon Falköping 00:43:08
3068
6
Johan Stark
80
Lönashult GoIF 00:43:11
298
7
Rickard Gustavsson
81
Eksjö sok 00:43:29
221
8
Jerker Martinsson
81
Stockholm 00:43:47
3040
9
Martin Sander
81
Bravura Sports Club 00:44:06
193
10
Aron Lindesäng
81
Björnstorps IF 00:44:07
3063
11
Victor Byström
91
Högby IF 00:44:17
289
12
Mats Dahlberg
68
Borås SK 00:44:20
195
13
Jonathan Persson
90
Högby IF 00:44:25
257
14
Jörgen Eriksson
78
Sk Granan 00:44:31
171
15
Ondrej Blaha
86
Coffee Bean Runners 00:44:50
210
16
Leif Johansson
67
OK Njudung 00:44:59
3054
17
Mathias Pettersson
84
Åkersberga Triathlonförening 00:45:31
288
18
Mikael Nyberg
86
Nyberg running 00:45:32
891
19
Dag Rönnell
76
Byrum 00:45:33
130
20
Anders Petersson
74
Team Blekinge 00:46:56
105
21
Martin Joborn
67
Västerås Skidklubb 00:47:06
284
22
Anders Beckman
74
Stockholmspolisens skytteförening 00:47:09
296
23
Johan Lindberg
90
Kallebäck 00:47:13
3012
24
Jonas Angeria
75
Halmstad 00:47:21
169
25
Håkan Nyberg
81
Nyberg running 00:47:26
892
26
Per Öhlin
80
OK Norrvirdarna 00:47:34
3014
27
Kristofer Karlsson
72
Kungsbacka 00:47:36
3031
28
Mikael Pettersson
80
Holmgrens Bil AB 00:47:36
202
29
Stefan Stenudd
72
Mölndal 00:47:43
230
30
Samuel Thelin
72
Herrängslöparna 00:47:44
263
31
Oskar Westman
86
Helsingborg 00:47:46
211
32
Johan Meuller
68
Alvara IK 00:47:49
3043
33
Per-Olof Gunnarsson
62
Team Blekinge 00:47:57
216
34
Stefan Jonsson
84
Umeå 00:48:10
3069
35
Mattias Brobjer
81
Sävedalen 00:48:12
3001
36
Oliver Johansson
92
Kläppinge kubbar klubb 00:48:18
209
37
Anders Sjökvist
72
Borgholm Running Club 00:48:22
3026
38
Martin Norin
75
Enskede 00:48:50
886
39
Per Petersson
72
- 00:49:10
3010
40
Adam Skoglund
86
Uppsala 00:49:38
246
41
Vaclav Boleloucky
94
SK Meteor 00:49:45
238
42
Daniel Örengård
84
Jönköping 00:49:47
888
43
Kristoffer Axell
78
Jönköping 00:49:51
3018
44
Thore Alströmer
85
Sigges hjältar 00:49:52
232
45
Max Harrieson
66
Färgladan 00:49:53
198
46
Ulrick Hultman
68
Rälla Rebel Runners 00:49:59
3055
47
Daniel Erlandsson
87
Solna 00:50:04
132
48
Jakob Thelin
70
Herrängslöparna 00:50:26
262
49
Niclas Kennestig
64
Oskarshamns SK/Laneborgs bygg 00:50:28
293
50
Mikael Orrebrink
74
Kalmar RC triathlon 00:50:29
201
51
Johan Palmqvist
77
Nyköpings OK 00:50:42
287
52
Anders Pettersson
70
OK Njudung 00:50:48
3029
53
Elias Svensson
96
Sköldinge IF 00:50:50
256
54
Laurent Troubat
79
France 00:51:02
3060
55
Marcus Alfredson
75
Lofta 00:51:15
3002
56
Carl Elmqvist
90
Växjö 00:51:25
879
57
Daniel Colliander
78
Örebro 00:51:33
3003
58
Anders Lundqvist
68
Föra AIK 00:51:34
104
59
Kristofer Thelin
79
Herrängslöparna 00:51:46
261
60
Thomas Baches
80
Luschenläufer 00:52:04
3061
61
Marcus Wetter
79
Mellby Runners 00:52:16
870
62
Kristian Paananen
81
Mellböda 00:52:21
258
63
Magnus Oskarsson
65
Föra AIK 00:52:32
189
64
Niklas Evaldsson
89
Högby IF 00:52:38
207
65
Jörgen Johansson
67
Jönköping 00:53:02
271
66
Gösta Eriksson
50
FK Friskus Varberg 00:53:22
3032
67
Dan Friberg
76
Habo 00:53:24
131
68
Mattias Sjökvist
77
IFK Borgholm 00:53:34
885
69
Johan Olsson
75
Göteborg 00:53:39
3049
70
Joel Rundgren
84
Frösunda Runners 00:53:47
165
71
Lukasz Czarnowski
72
DzikeZycieRunTeam/Oskarshamn 00:53:50
187
72
Marcus Gianneschi
74
Qviding FIF 00:53:50
275
73
Mats Asplund
66
Föra AIK 00:53:52
194
74
Josef Sundström
80
Ingen 00:53:56
266
75
Simon Sjödin
74
Team Alvedsjö 00:54:01
274
76
Wilhelm Jungward
82
Tokenäs RC 00:54:02
3071
77
Mats Andersson
65
Stenninge 00:54:05
3034
78
Martin Weiman
68
Byxelkrok 00:54:13
285
79
Peter Fowelin
59
Södertälje 00:54:18
217
80
Björn Svensson
74
Team Nanny RC 00:54:24
3044
81
Joacim Wejdin
73
Vallda 00:54:27
259
82
Johan Edward
79
Nacka 00:54:36
3022
83
Manda Mukwana
80
Habo 00:54:42
877
84
Lars Lundberg
59
Upsala IF 00:54:43
3066
85
Magnus Ekberg
69
Täby IS 00:54:45
283
86
Björn Schröder
77
Karlstad 00:54:53
117
87
Johan Malmqvist
88
Färjestaden 00:54:54
3064
88
Kalle Frimodt
81
SVOAIF 00:54:57
175
89
Erik Norell
75
Höör 00:55:00
140
90
Johan Forsberg
89
TeamSussoFopp 00:55:01
166
91
Christoffer Sköld
3
Skärgården SK 00:55:12
899
92
Billy Östlund
71
Rydaholm 00:55:16
248
93
Thomas Nilsson
77
Ängö Fragile 00:55:30
3047
94
Mikael Palm
80
Kalmar OK 00:55:39
893
95
Henrik Stenberg
79
Team Nordic Trail 00:55:47
155
96
Nordine Ben Bachir
78
Norge 00:55:54
208
97
Henrik Mattsson
72
Ekerö runners 00:55:56
3048
98
Eric Gustafsson
86
Södertälje Sportklubb 00:56:03
896
99
Henrik Petersson
78
Färjestaden 00:56:05
154
100
Joakim Swahn
81
Hornsjöns Pensonat 00:56:07
249
101
Peter Lind
66
SOK Viljan 00:56:09
883
102
Erik Lager
65
Ericsson IK 00:56:20
138
103
Hans-Eric Fransson
64
Växjö löparklubb 00:56:20
277
104
Carl Alexandersson
97
Alvesta 00:56:22
123
105
Henrik Gustafsson
74
Bromma 00:56:24
153
106
Erik Elmgren
86
Lessebo 00:56:25
137
107
Fredrik Karlsson
74
Kumla 00:56:26
145
108
Ulf Nässlander
63
Mölndal 00:56:40
3019
109
Per Andersson
73
Växjö 00:57:06
269
110
Per-Ola Torlind
66
Märsta 00:57:23
215
111
Magnus Wikner
71
Böda IK 00:57:25
3042
112
Kristoffer Montenius
74
Rönninge 00:57:27
272
113
Milton Danielsson
1
Kalmar SK 00:57:50
203
114
Tom Danielsson
69
Kalmar SK 00:57:50
235
115
Lennart Larsson
59
Norrköping 00:57:51
182
116
Björn Book
85
Näsgatan RC 00:57:53
264
117
Tomas Domberg
68
PQ IF 00:57:53
3024
118
Anders Karlsson
72
Mörbylånga 00:57:58
103
119
Johnny Fridholm
70
Skeppsta 00:58:03
3020
120
Björn Andrist
79
Pontonjären 00:58:13
245
121
Niclas Frank
81
Kalmar CK 00:58:21
3036
122
Johan Wallin
70
Alvesta 00:58:22
168
123
Carl-Gustaf Nilsson
52
Högby IF 00:58:23
3007
124
Jan Rudolfsson
54
Eksjö Södra IK 00:58:23
160
125
Günter Ruchatz
71
Färjestadens motion IF 00:58:24
3039
126
Jonas Åman
64
AGA IF 00:58:49
3025
127
Ingemar Jönsson
67
FIK Färjestaden 00:59:03
159
128
Tobias Nyholm
89
Hägersten 00:59:15
234
129
Christer Grandin
63
Högby If 00:59:25
3058
130
Pontus Enander
83
Färgladan 00:59:34
219
131
Thomas Hemark
79
Lökenäs 01:00:06
231
132
Hans Skruvfors
80
Nepa IF 01:00:14
151
133
Magnus Medin
63
Lessebo OK 01:00:18
878
134
David Lundbäck
1
Hornsjöns Pensonat 01:00:34
250
135
Maurice Weber
80
Växjö 01:00:54
197
136
Linus Hedlund
80
Bälinge IF 01:01:18
295
137
Peter Lissenko
62
Södermalm 01:01:18
218
138
Jonas Bergqvist
83
Linghem 01:01:20
276
139
Samuel André
86
Huskvarna 01:01:33
224
140
Joao Pinhao
73
Södra Sandby 01:01:40
164
141
Per Häggblom
51
Haget ik 01:01:42
897
142
Håkan Petersson
46
Högby IF 01:01:46
3059
143
Uwe Schaper
63
Vedborm 01:01:58
3027
144
Tobias Seborn
74
Linköpings LK 01:02:05
270
145
Bengt Mölleryd
58
DNU 01:02:11
115
146
Ola Hansson
72
Stenninge Bygata IF 01:02:20
3046
147
Kennet Karlsson
65
Oskarshamn 01:02:36
181
148
Thom karlsson
84
Ljungarum 01:03:08
890
149
Daniel Sköld
74
Torslanda IK 01:03:09
900
150
Patrick Leuschner
74
Leuschner Runners 01:03:22
244
151
Carl Johansson
69
Lindås 01:03:28
124
152
Johan Nilsson
66
Handen 01:03:53
167
153
Kenth Andersson
53
Askelunda 01:03:55
871
154
Erik Möller
80
Göteborg 01:03:56
139
155
Örjan Laneborg
70
Grattis Hornsjön Runt 40 år 01:04:03
294
156
Patrik Thunström
64
Nyköping 01:04:51
213
157
Stig-Göran Olsson
53
Kalmar 01:04:57
868
158
Rifat Ekici
83
Nyberg running 01:05:32
887
159
Ulf Jansson
71
Växjö 01:05:38
237
160
Ulf Wickbom
44
Högby IF 01:05:49
3028
161
Åke Andersson
46
SSG-IF 01:06:10
3021
162
Christer Andén
49
Södertälje-Nykvarn orientering 01:06:28
126
163
Jörgen Neckman
57
Ericsson 01:06:36
173
164
Kjell Bergström
57
Ok Njudung 01:06:54
874
165
Mattias Flodström
72
Linköping 01:07:43
3051
166
David Hörnedal
67
Turf Stockholm 01:08:19
133
167
Andreas Söderberg
88
Kyrketorp 01:08:20
3057
168
Fredrik Bothén
86
Kyrketorp 01:08:20
3056
169
Ove Evaldsson
62
Högby IF 01:08:30
281
170
Michael Lundin
76
Västerås 01:08:52
200
171
Alexander Heyder
81
Vallentuna 01:09:00
101
172
Bo Nilsson
54
Högby IF 01:09:11
873
173
Fredrik Olsson
92
Sandvikens Badminton Klubb 01:10:04
146
174
Göran Johansson
55
Lammhult 01:11:54
3013
175
Magnus Eriksson
76
Vedby Runners 01:12:51
252
176
Jörgen Karlsson
65
Köping 01:13:58
172
177
Tomas Norrman
73
Dr Norrmans IF 01:14:15
3037
178
Fredrik Gustafsson
79
Kalmar 01:14:33
144
179
Peter Vestberg
59
Sollentuna 01:16:18
3009
180
Erik Petersson
42
Färjestadens Motions IF 01:18:10
141
181
Gösta Kullman
38
Färjestadens Motions IF 01:18:10
149
182
Curt Ekvall
44
Ölands skidklubb 01:22:03
129
183
Tommy Petersson
55
Tom Petty and the heartbreakers 01:25:31
3004
184
Berne Lundström
50
Dörby kyrkliga syförening 01:25:32
3005
185
Bo Nyholm
64
Bandhagen 01:38:22
118
186
Jonathan Ringstedt
94
Bålsta 01:38:37
170
187
Åke Karlsson
51
IFK Borgholm Veteran 01:39:46
240
188
Ulf Sköld
67
Upplands Väsby 01:55:10
183
189
Martin Nyholm
87
Bandhagen 01:57:36
192
190
Peter Katzin
53
Göteborg Deltagit
278
191
Tomas Katzin
53
Jönköping Deltagit
280
 
   
Kvinnor 11km
   
1
Annika Löfström
86
Hemlingby LK 00:43:17
113
2
Frida Össmar
77
Högby IF 00:45:40
898
3
Rebecca Arnesson
92
IFK Växjö 00:46:34
220
4
Lisa Hedbäck
96
Högby IF 00:48:33
3052
5
Johanna Erlandsson
93
Kallebäck 00:48:44
3011
6
Kajsa Kassman
2
IK Akele 00:50:02
174
7
Elin Medin Hjertberg
89
Lessebo OK 00:50:35
881
8
Cecilia Oskarsson
73
Föra AIK 00:51:34
125
9
Karin Frimodt
82
IF Linnéa 00:52:08
176
10
Helena Nyberg
90
Nyberg Running 00:52:45
889
11
Anna-Stina Wanby
64
Högby IF 00:53:05
875
12
Ami Hertzman
60
Löttorps Fiskbod 00:53:29
254
13
Erica Striby
75
Stockholm 00:53:42
136
14
Anja Jungward
94
Tokenäs RC 00:54:02
3070
15
Birgitta Wärdell
68
Frösön 00:55:08
116
16
Elisabeth Skoglund
85
Uppsala 00:55:39
247
17
Sohia Joborg
82
Bromma 00:55:58
229
18
Rebecka Ålander
81
Jönköping 00:56:06
3016
19
Amanda Håkansson
97
Växjö 00:56:28
102
20
Eliska Uhmannova
90
SK Meteor 00:56:30
134
21
Inger Bergström
66
Riv globen 00:56:35
3053
22
Jenny Andersson
82
Växjö 00:57:07
268
23
Hanna Fäste
90
- 00:57:17
895
24
Anna Hübinette
84
Östersund 00:57:46
109
25
Lottie Harrieson
65
Färgladan 00:57:58
186
26
Aleida Andrist
79
SÖS IF 00:58:57
297
27
Magdalena Pölder
98
IFK Sala 00:59:39
188
28
Åsa Byström
67
Högby IF 00:59:46
291
29
Hilda Westman
89
Helsingborg 00:59:56
156
30
Sofie Enander
85
Färgladan 00:59:58
226
31
Charlotte Möller
85
She Rides 00:59:58
3067
32
Lena Bolin
81
Ingen 01:00:04
267
33
Christina Silfverhielm
80
Lökenäs 01:00:05
127
34
Karin Becker
76
Täby 01:00:28
265
35
Anette Wickholm
62
Älvsjö 01:01:14
107
36
Anna Hansson
70
Stenninge 01:01:14
3033
37
Linnea Åman
81
Sollentuna 01:01:23
184
38
Anna Lohmann
75
Lohmann Runners 01:02:13
273
39
Sara Johansson
82
Lammhult 01:02:33
3015
40
Tiina Karlsson
72
Oskarshamn 01:02:59
233
41
Eva Uhlander
86
Lekeryd 01:03:24
143
42
Jennie Wickström
76
Växjö 01:03:37
3008
43
Iréne Rohde
56
Högby IF 01:03:41
286
44
Angelica Östemar
83
Huskvarna 01:03:49
108
45
Nina Lindgren
91
Mölndal 01:03:52
3041
46
Moa Nilsson
3
Handen 01:03:53
204
47
Carolina Dryselius
75
Linköping 01:03:55
3050
48
Karin Möller
82
Göteborg 01:03:56
178
49
Rosita Karlsson
68
Högby IF 01:03:56
222
50
Sara Eriksson
89
Växjö 01:04:23
880
51
Malin Fihnn
80
- 01:04:36
190
52
Sanna Lindesäng
82
Alvara IK 01:04:44
3065
53
Antonia Sigfridsson
93
BÄÄ 01:04:47
3006
54
Sofia Stenson
92
Isgärde IF 01:04:48
3017
55
Linda Wetter
82
Mellby Runners 01:04:52
869
56
Lisa Rydqvist
81
Kalmar 01:05:08
185
57
Barbara Czarnowska
71
Oskarshamn 01:05:09
114
58
Frida Medin
91
Lessebo OK 01:05:10
882
59
Maria Sköld
73
Torslanda 01:05:13
299
60
Maria Lindqvist
74
Lindås 01:05:41
191
61
Anita Svensson
58
Högby IF 01:05:58
3045
61
Sofie Kalm
74
Mörbylånga 01:06:06
227
62
Helena Norrgård
68
Kalmar 01:06:49
152
63
Jennie Karlsson
79
Kumla 01:07:02
161
64
Anna Sandell
71
Sollentuna 01:07:16
255
65
Inga-Lill Bergfors
67
Kalmar 01:07:23
158
66
Christina Torlind
65
Märsta 01:07:26
128
67
Anette Johansson
82
Kalmar 01:07:30
3030
68
Elisabet Karlsson60
60
Högby IF 01:07:45
290
69
Sofie Loirendal
74
Coffee Bean Runners 01:08:05
228
70
Marja Wolf
56
Borgholm 01:08:27
872
71
Elisabeth Evaldsson
66
Högby IF 01:08:29
282
72
Katarina Hörnedal
64
Turf Stockholm 01:08:33
179
73
Jennie Sundberg
78
Rälla Rebel Runners 01:08:52
162
74
Monica Heyder
75
Vallentuna 01:09:00
205
75
Sofia Molin
71
Strandtorp IF 01:09:23
292
76
Hanna Wilhelmsson
84
Högby IF 01:09:34
150
77
Anna-Karin Persson
68
Dr Norrmans IF 01:09:46
3038
78
Jenny Lind
74
SOK Viljan 01:09:46
884
79
Estelle Lundqvist
72
Vendelsö 01:10:08
142
80
Nadja Kalm
90
Mörbylånga 01:11:10
206
81
Anette Ricknell
62
Skärholmen 01:11:41
106
82
Selma Jingskog
91
Lessebo 01:11:46
225
83
Eva Baches
77
Mönchenglabach 01:11:48
3062
84
Rebecca Dahlin
76
Vedby Runners 01:12:51
253
85
Mia Svärd
68
Köping 01:13:57
199
86
Sabina Nyholm
94
Bandhagen 01:17:16
223
87
Ida Andersson
93
Coffee bean runners 01:17:25
157
88
Lina Hallberg
94
Kalmar cykelklubb 01:17:56
243
89
Annette Nyholm
64
Bandhagen 01:19:14
111
90
Helena Nordander
61
Bruchs Maxflickor 01:19:43
241
91
Camilla Holmgren
76
Sälens IF 01:19:50
120
92
Annette Hemlin
62
Coffee Bean Runners 01:20:33
110
93
Karin Karlsson
49
Kumla 01:23:57
177
94
Yvonne Malmsten
65
IK Stern 01:28:15
239
95
Camilla Thunström Backman
68
Nyköping 01:38:17
122
96
Karin Ekstrand
51
ingen 01:39:44
3023
97
Annika Berg
63
Upplands Väsby 01:55:10
112
98
Gunnel Hägnestrand
45
Bandhagen 01:57:36
148
99
Britta Hägnestrand
53
Lindsdal 01:57:36
119
100
Gunilla Rydberg
56
Jönköping Deltagit
279
 
   
Motion M/K 5,5km
   
1
Anton Hermansson
2
Högby IF 00:20:37
72
2
Melwin Strömqvist
2
Högby IF 00:22:43
73
3
Albin Jansson
2
Östers IF 00:23:03
1
4
Oskar Gustavsson Klingenstierna
99
Trastvägen JK 00:23:54
42
5
Therese Stenberg
80
Team Nordic Trail 00:23:54
54
6
Ted Durdel
88
Kalmar Södra IF 00:24:11
57
7
Emil Edberg
4
Vedby Runners 00:24:56
58
8
Christoffer Lindebring
88
Norrköping 00:25:05
2020
9
Magnus Sörman
71
Active0480 00:25:18
2002
10
Erik Zackrisson
68
Malmö 00:26:18
17
11
Peter Össmar
79
Högby IF 00:26:31
79
12
Pernille Würtz
71
Team Blekinge 00:27:02
45
13
Anders Dickman
86
Enebybergs IF 00:27:51
66
14
Camilla Lindström
70
Högby IF 00:28:00
11
15
Karolina Plesko
78
Strandtorp 00:28:19
70
16
Ida Franklin
79
Karlstad kommun 00:28:33
23
17
Johan Broman
74
Huddinge 00:28:52
27
18
Peter Eriksson
67
Södertälje 00:28:55
77
19
Linnéa Hermansson
5
Högby IF 00:29:18
74
20
Moa Bågenholm
93
Enebybergs IF 00:29:22
67
21
Emma Andersson
84
Solna 00:29:33
15
22
Simon Gugger
84
Switzerland 00:29:34
50
23
Joachim Hillebrand
79
Vargön 00:29:55
26
24
Martin Strömberg
74
Spånga 00:30:07
39
25
Elin Pettersson
92
Alvesta 00:30:11
82
26
Joanna Tholander
90
Stockholm 00:30:34
100
27
Evelina Johansson
94
OK Njudung 00:30:51
2017
28
Johanna Strömberg
74
Spånga 00:31:14
28
29
Elliott Lundqvist
3
Vändelsö 00:31:20
98
30
Elvira Laneborg
76
Laneborgs bygg 00:31:30
52
31
Annelie Petersson
66
Borgholm 00:31:44
6
32
Viktor Magnusson
89
  00:31:45
56
33
Andreas Johnsson
78
Mellby Runners 00:31:47
88
34
Sandra Jonsson
80
Run Academy IF 00:32:14
48
35
OSKAR SVENSSON
4
KUMLA 00:32:24
2018
36
Lukas Karlsson
4
Kumla 00:32:25
95
37
Henrik Wåhlin
99
Kumla 00:32:43
22
38
Frida Matses
88
Nyberg running 00:32:46
81
39
Karin Adolfsson
82
Mellby Runners 00:33:01
85
40
Ulf Jonsson
61
SKB 00:33:10
93
41
Josefin SÖrman
79
Sörmans IF 00:33:10
69
42
Hanna Lundqvist
78
BKBK 00:33:13
62
43
Elin Edling
93
Ica böda sand 00:33:14
14
44
Rickard Franzén
70
Byxelkrok 00:33:18
46
45
Jan Andersson
48
Färjestaden 00:33:25
80
46
Madeleine Larsson
73
Vedby Runners 00:33:37
91
47
Mats Gustavsson
70
Trastvägen JK 00:33:42
40
48
Gabriel Norrgård
66
Kalmar 00:33:46
2003
49
Henrik Tholander
80
Stockholm 00:33:49
75
50
Sofia Palmér
76
Kumla Skidförening Alpin 00:34:08
71
51
Johanna Alfredson
76
Lofta 00:34:08
89
52
Carolin Wikner
79
Böda IK 00:34:19
2009
53
Håkan Jakobsson
69
Lomma 00:34:20
64
54
Yvette Medin
65
Växjö 00:34:23
83
55
Katarina Montenius
77
Rönninge 00:35:00
78
56
Iris Wanglin
55
Färjestadens motion 00:35:28
99
57
Elias Edgren
2
Herrängslöparna 00:35:31
65
58
Malin Weiman
70
Byxelkrok 00:35:38
36
59
Fredrik Lyrberg
71
Tokenäs Runners 00:36:00
97
60
Conny Nilsson
77
Lohmann Runners 00:36:12
68
61
Kjell Casserfelt
43
danderyds sim 00:36:20
2013
62
Becky Leung
85
Solna 00:36:21
7
63
Michaela Flovén
3
Byxelkrok 00:36:23
350
64
Rut Casserfelt
60
stocksund 00:36:27
2014
65
Felicia Eriksson
6
SK Granan 00:36:32
18
66
Cassandra Josefsson
1
Timmernaben 00:36:47
2005
67
Susanne Vestman
59
Källatorp 00:37:06
92
68
Carl Lundqvist
68
Vendelsö 00:37:17
12
69
Lasse Emil Leuschner
5
Leuschner Runners 00:37:23
60
70
Maria Fridholm
72
Örebro 00:37:29
94
71
Susanne Forsberg
86
TeamSussoFopp 00:37:33
53
72
Gustav Svensson
7
Kumla 00:37:41
2019
73
Olivia Karlsson
3
Kumla 00:37:41
96
74
Roland Karlsson
61
Nässjö 00:37:44
47
75
Bo Franzén
43
Byxelkrok 00:38:03
9
76
Jenny Sahlström
71
Malmö 00:38:39
25
77
Per Örninge
61
Tokenäs runners 00:38:43
2001
78
Lena Wilmo
64
Sundbybergs IK 00:38:57
34
79
Lars Adolfsson
46
Mellby Runners 00:39:04
86
80
Anna Boldt
67
IFK Sala 00:39:11
3
81
Erica Ohlsson
86
Umeå 00:39:25
16
82
Pernilla Hansson
68
Växjö 00:39:32
44
83
Ida Backström
86
Mellby Runners 00:40:06
87
84
Inger Olsson
59
Vingåker 00:40:11
61
85
Jörgen Nilsson
68
Kalmar 00:40:26
30
86
Lars-Erik Gustafsson
47
Alvesta SOK 00:40:28
32
87
Björn Wåhlin
64
Kumla 00:40:56
8
88
Maria Carlsson
65
Nässjö 00:41:12
37
89
Jorge Hernandez
57
Växjö 00:41:22
29
90
Eva Eriksson
48
FK Friskus Varberg 00:42:20
2006
91
Vilgot Hansson
3
Stenninge Bygata IF 00:42:25
2010
92
Bernt Carlsson
33
Persnäs AIF 00:42:39
2004
93
Katarina Skruvfors
80
Lidingö 00:43:31
31
94
Diana Dosen Grunning
73
semestermamman 00:44:05
63
95
Camilla Flovén
67
Byxelkrok 00:44:15
10
96
Marianne Stahl
75
Kalmar 00:44:37
90
97
Marie Klemming
70
Huddinge 00:44:42
38
98
Silke Leuschner
68
Leuschner Runners 00:44:46
59
99
Astrid Hansson
8
Stenninge 00:46:04
2008
100
Malva Hansson
5
Stenninge Bygata IF 00:46:10
2011
101
Lisa Hansson
6
Stenninge 00:46:18
2007
102
Svanhildur Jonasdottir
57
Nybro Ski 00:46:20
84
103
Anna Wåhlin
67
Kumla 00:47:35
5
104
Christina Magnusson
70
Södertälje 00:48:04
76
105
Anna Ekhagen
60
Södertälje 00:48:16
4
106
Tina Magnusson
56
Växjö 00:49:10
55
107
Sofia Norell
83
Höör 00:49:25
51
108
Håkan Wickholm
59
Borgehage 00:55:33
2016
109
Lovisa Wickholm
96
Borgehage 00:55:34
2015
110
Lars Hansson
42
Stenninge Bygata IF 00:56:45
2012
111
Hanna Jingskog
86
Lessebo 00:58:11
19
 
   
P15 2,9 km
  15:50:00
1
Leo Nilsson
3
Högby IF 00:11:18
374
2
Pontus Palmér
3
Kumla skidförening 00:13:40
431
 
   
F15 2,9 km
   
1
Lina Hennings
3
Trångsvikens IF 00:11:19
342
2
Nelly Össmar
3
Högby IF 00:11:22
859
 
   
P13 2,9 km
   
1
Melker Eriksson
4
Växjö 00:12:10
445
2
Imam Nazar Resai
5
Böda IK 00:12:54
335
3
Olle Öhlin
5
Kalmar SIM och RC Triathlon 00:13:06
411
4
Rami Nazar Resai
4
Böda IK 00:13:14
353
5
Filip Malmgren
5
Lyckå FF 00:13:30
867
6
Malte Thelin Bergkvist
5
Herrängslöparna 00:15:04
389
7
Ole Hillebrand
8
Vänersborg SK 00:16:18
352
 
   
F13 2,9 km
   
1
Ebba Hennings
5
Trångsvikens IF 00:12:49
313
2
Alice Lindgren
4
Umedalens IF 00:13:16
366
3
Towa Nilsson
5
Högby IF 00:13:24
391
4
Svea Strömberg
5
Spånga 00:13:25
357
5
Alwa Nilsson
4
Högby IF 00:13:27
390
6
Eira Kjellnäs
4
Åkersberga Basket 00:15:03
418
7
Sonja Thunell
4
Herrängslöparna 00:15:05
386
8
Lova Edgren
4
Herränslöparna 00:15:07
388
9
Karolina Pölder
5
IFK Sala 00:16:15
341
10
Vilda Strömberg
4
Spånga 00:17:21
362
11
Jonna Petersson
5
Team Petersson 00:18:23
337
12
Alva Wejdin
4
Vallda 00:18:39
260
 
   
P11 1,5 km
   
1
Olle Persson
6
Färjestaden 00:05:46
864
2
Albert Rönnell
7
Byrum 00:06:02
301
3
Alexander Langsbro
6
Bäckseda IF 00:06:07
435
4
Elvin Edberg
7
Vedby Runners 00:06:12
368
5
Manne Andersson
6
Alvara IK 00:06:45
398
6
Theodor Bodén
6
Vingarna IF 00:06:46
359
7
Vincent Ekberg
7
Täby IS Friidrott 00:06:52
404
8
Enzo Hallman
7
IKHP 00:06:53
425
9
Edvin Persson
7
Högby IF 00:07:03
857
10
Elliot Paulrud
6
Stockholm 00:07:08
319
11
Albin Lindell
7
Skirö AIK 00:07:08
377
12
Atle Kjellnäs
7
Leksands IF 00:07:23
417
13
Theo Eriksson
6
Växjö 00:07:26
446
14
Emil Sjöstrand
6
Åseda 00:07:28
326
15
Max Montenius
6
Rönninge 00:07:33
397
16
Emrik Axelsson
6
Böda IK 00:07:43
328
17
Theo Magnusson
6
Södertälje Sportklubb Team 06 00:07:45
449
 
   
F11 1,5 km
   
1
Ella Gianneschi
6
Sävedalens AIK 00:06:13
400
2
Linnea Nilsson
7
Vedborm 00:06:51
415
3
Adele Palmqvist
6
Nyköpings OK 00:07:03
424
4
Fanny Welinder
6
Spånga 00:07:08
854
5
Elin Petersson
7
Team Petersson 00:07:21
317
6
Alva Ardegård
6
Gnistan 00:07:22
406
7
Klara Edberg
6
Vedby Runners 00:07:33
369
8
Vera Laneborg
7
Laneborgbygg 00:07:37
861
9
Linnea Rydqvist
6
Kalmar 00:07:47
343
10
Selma Joborn
6
Västerås 00:08:00
416
11
Linnea Edwards
6
Gnistan 00:08:45
408
12
Tyra Laneborg
7
Kalmar Konståkning 00:08:51
399
13
Elsa Larsson
7
Rälla Rebel Runners 00:09:11
323
14
Joséphine Lundqvist
7
Vendelsö 00:09:31
339
 
   
P9 1,5 km
   
1
Alvin Axell
9
Jönköping 00:06:32
413
2
Noel Sjöstrand
8
Åseda 00:06:47
351
3
Elliott Bolin
9
Älvsjö 00:06:52
394
4
Eric Friberg
8
Habo 00:06:58
329
5
Dennis Hammarsten
9
Högby IF 00:07:01
851
6
Edwin Szurgot
9
Saltsjö-Boo 00:07:02
410
7
Carl Friberg
10
Habo 00:07:07
311
8
Allan Plesko
9
Strandtorp 00:07:13
420
9
Anton Stenberg
9
Sävedalens IF 00:07:15
308
10
Mattis Ardegård
9
Gnistan 00:07:26
407
11
Axel Thunell
9
Herränslöparna 00:07:39
387
12
Victor Palmqvist
9
Nyköpings OK 00:07:41
423
13
Hugo Hofstad
10
Norge 00:07:41
442
14
Theo Moore
9
Nacka 00:07:44
358
15
Max Weiman
10
Brinkens IF 00:07:54
347
16
Ebbe Svärd
10
Lönashult GoIF 00:08:26
853
17
Eddie Hindenburg
9
Skuru IK 00:08:54
447
18
Melwin Weiman
9
Brinkens IF 00:08:55
349
19
Valter Franklin
8
Karlstad 00:10:27
866
20
Emil Hillebrand
11
Vänersborg SK 00:10:34
325
21
Mats Hillebrand
12
Vänersborg SK 00:10:35
346
22
Mattis Andersson
8
Alvara IK 00:11:07
865
23
Axel Rydqvist
9
Kalmar 00:12:40
310
 
   
F9 1,5 km
   
1
Amilee Fredén
8
Frövi 00:07:23
305
2
Vera Ekberg
9
Täby IS 00:07:25
403
3
Maja Öhlin
8
Kalmar 00:07:30
412
4
Stina Striby
8
Stockholm 00:07:33
356
5
Ellen Thelin
8
Herrängslöparna 00:07:37
384
6
Astrid Molin
8
Strandtorp 00:08:05
422
7
Sofie Larsson
9
Byrum 00:08:09
429
8
Isabell Hermansson
8
FIK Färjestaden 00:08:43
336
9
Agnes Andrist
9
Pontonjären 00:09:32
371
10
Amanda Paulrud
8
Stockholm 00:09:37
304
11
Judith Laneborg
8
Grattis Hornsjön Runt 40 år 00:11:08
438
12
Moa Kristensen Österberg
9
Solna 00:12:20
433
13
Tuva Kristensen Österberg
9
Solna 00:12:20
434
14
Gry Karlsson
9
Kumla 00:12:23
863
15
Emma Svensson
9
Kumla 00:12:24
860
 
   
P7/F7 0,7 km
Deltagare
1
Agathon Fredén
10
Frövi  
300
2
Albin Sjöstrand
11
Åseda  
302
3
Alexander Loirendal
12
Högby IF  
303
4
Anna Hermansson
12
FIK Färjestaden  
306
5
Anna Striby
10
Stockholm  
307
6
August Hübinette
12
Östersund  
309
7
Ebba Friberg
12
Habo  
312
8
Edward Rundgren Doller
14
Frösunda Runners  
315
9
Elliott Fihnn
13
-  
320
10
Elner Larsson
11
Rälla Rebel Runners  
321
11
Elsa Jingskog
12
Lessebo  
322
12
Elvira Sörman
12
Active 0480  
324
13
Emma Hillebrand
13
Vargön  
327
14
Eskil Larsson
14
Rälla Rebel Runners  
330
15
Eskil Rönnell
10
Byrum  
331
16
Estrid Larsson
12
Rälla Rebel Runners  
332
17
Felicia Franzén
10
Byxelkrok  
334
18
Josephine Skruvfors
10
IFK Lidingö Friidrott  
339
19
Joshua Loirendal
10
Högby IF  
340
20
Louise Skruvfors
13
Lidingö  
344
21
Manfred Petersson
11
Team Petersson  
345
22
Max Eriksson
10
SK Granan  
347
23
Sophia Kraemer
11
Hässelby  
355
24
Tim Moore
12
Nacka  
360
25
Tuva Hübinette
14
Östersund  
361
26
Vilma Hermansson
10
FIK Färjestaden  
363
27
Vilmer Stenberg
11
Sävedalens IF  
364
28
Wilton Fihnn
11
-  
365
29
Edvard Edberg
11
Vedby Runners  
367
30
Lowa Fonrin
11
Kalmar  
370
31
Clarence Andrist
12
Pontonjären  
372
32
Emelie Skoglund
14
Uppsala  
373
33
Eric Östlund
11
Rydaholm  
375
34
Stella Pihlström
10
Tjalve IF Norrköping  
376
35
Hjalmar Lindell
12
Myresjö IF  
378
36
Joel Eriksson
10
Vedby Runners  
379
37
Alex Wallén
11
Sollentuna  
380
38
Hedvig Lundqvist Määttä
10
BKBK  
381
39
Arto Paananen
13
Mellböda  
382
40
Eino Paananen
11
Mellböda  
383
41
Lovisa Thelin
11
Herrängslöparna  
385
42
Stella Bolin
12
Ingen  
392
43
Malte Bolin
14
Ingen  
393
44
Alvin Bolin
10
Älvsjö  
395
45
Joline Jansson
9
Källa  
401
46
Hannes Jansson
11
Källa  
402
47
Clara Sörman
10
Sörmans IF  
405
48
Agnes Szurgot
11
Saltsjö-Boo  
409
49
Ebba Axell
11
Jönköping  
414
50
Cornelia Wetterberg
11
Kalmar IFK  
419
51
Stina Plesko
13
Strandtorp  
421
52
Tuva Johansson
10
Högby IF  
427
53
Isak Eriksson
14
Åkersberga  
426
54
Roy Johansson
14
Högby IF  
428
55
Axel Åslund
12
Bromma  
432
56
Emma Larsson
12
Byrum  
430
57
Alice Nyberg
13
Nybergs running  
436
58
Agnes Nyberg
14
Nybergs running  
437
59
Ruben Laneborg
12
Grattis Hornsjön Runt 40 år  
438
60
Lucas Hedlund
13
Bälinge IF  
440
61
Amanda Hedlund
10
Bälinge IF  
441
62
Axel Hofstad
12
Norge  
443
63
Olivia Mukwana
13
Habo  
444
64
Tuva Magnusson
10
Södertälje  
448
65
Oliver Hammarsten
11
Högby IF  
450
66
Vilgot Stark
12
Lönashult Goif  
852
67
Ester Sander
10
Huddinge IF  
855
68
Molly Fohlin
13
Böda IK  
858
69
Valter Sander
12
Huddinge IF  
856
70
Kalle Montenius
10
Rönninge  
396