<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  
Resultat Lilla ATEA Kalmarmilen 2019
Datum: Onsdag 31 juli   Plats: Larmtorget, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Tidtagning: Nils Hammaräng Grip   Speakers: Jessica Falkman
Väder: Soligt, ca 20*C   Deltagare: 246 anmälda, 239 i mål.

Synpunkter på resultaten till friidrott@hogbyif.se

Resultat Stora Kalmarmilen >>

 
P13 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Isak Fredriksson
07
Högby if
4:28
1281
 
2
Vincent Lofgren
07
England
5:00
1183
 
3
John-John Roth
06
Stockholm
7:41
1346
 
4
Marcus Danielsson
07
Kalmar
7:46
1131
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
F13 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Olivia Stridh
06
Högby IF
4:22
1301
 
2
Alma Fredriksson
06
TNT Öland
4:37
1264
 
3
Amelie Sjöman
07
Sjömans
5:01
1219
 
4
Bianca Rosén
07
Linköping
5:08
1208
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
P11 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Hugo Runnqvist
08
Kalmar Södra IF
4:05
1277
 
2
Anton Andersson
08
Trekanten
4:08
1106
 
3
Olof Nyquist
09
Emmaboda Verda OK
4:30
1201
 
4
Sixten Schütz
09
Kalmar SK
4:32
1216
 
5
Karl Tjernberg
08
Hossmo BK
4:36
1347
 
6
Oliver Rosén
09
Linköping
4:43
1209
 
7
Hampus Sandström
07
 
4:44
1211
(fel klass/ålder)
8
Carl Skoog Bjureberg
09
Gustavsbergs bandy
4:56
1225
 
9
Ludwig Lund Nordström
10
Kalmar FF
5:09
1302
 
10
Helge Gudesjö Henriksson
09
Högby IF
5:12
1150
 
11
Felix Ingholt
09
Nybro
5:25
1156
 
12
Theodor Junker
09
Dragör
5:38
1251
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
F11 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Saga Fredriksson
08
TNT Öland
4:33
1265
 
2
Maja Elb
08
IFK Västervik
4:35
1285
 
3
Astrid Dahlblom
08
Hossmo
4:39
1337
 
4
Maja Elb
08
IFK Västervik
4:35
1285
 
5
Edith Sjöman
09
IFK Kalmar
4:42
1220
 
6
Nathalie Franzén
08
Mälarhöjdens IK
5:02
1142
 
7
Ida Söderena
08
Kalmar
5:05
1233
 
8
Alva Warrebäck
09
Hossmo
5:13
1290
 
9
Greta Krantz
09
Sandsbro aik
5:14
1289
 
10
Thyra Andersson
09
Oskarshamn
5:38
1113
 
11
Isabell Hermansson
08
FIK Färjestaden
5:48
1315
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
P9 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Matthew Macaulay
10
London
4:25
1260
 
2
Theo Zaninotti
10
Västervik OK
4:30
1241
 
3
Filip Edmundsson
10
Kalmar Sim
4:32
1132
 
4
Arvid Byrnes Gullberg
11
Vicklebo lightning bolts
4:40
1127
 
5
Pontus Reinius
09
Högby IF
4:42
1207
(fel klass/ålder)
6
Noel Andersson
10
Trekanten
4:48
1110
 
7
Carl Fredrik Aplander Rosencrantz
11
IS Göta - Team Aplaryd
4:52
1114
 
8
Hampus Sandström
09
 
4:52
1212
(fel klass/ålder)
9
Nils Warrebäck
10
Hossmo RC
4:54
1297
 
10
Ebbe Nelson
10
Hossmo RC
4:59
1275
 
11
Tommy Straube
11
Schweiz
5:07
1345
 
12
Oliver Franzén
10
Mälarhöjdens IK
5:19
1143
 
13
Oskar Lund
11
Vimmerby
5:24
1186
 
14
Pelle Hagelin
10
Timmernabben
5:33
1293
 
15
Tage Petersson
11
Färjestaden
5:55
1206
 
16
Sigge Schelin
10
Färjestaden
5:59
1214
 
17
Gunnar Ericson
11
Nybro
6:14
1291
 
18
Noomi Svensson
11
UAKK
6:16
1231
 
19
Sam Ek
11
Färjestaden
6:44
1268
 
20
Olle Nyberg
11
färjestaden
6:58
1311
 
21
Rasmus Jäderberg
10
Jörlanda
7:26
1272
 
22
Albin Backholm
11
Kalmar
7:44
1121
 
23
Vincent Sgroi
11
Kalmar
7:53
1217
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
F9 1200m
 
 
Plac
Namn
Född
Förening/ort
Tid
Nr
 
1
Clara Sigvardsson
10
FIK Färjestaden
5:05
1218
 
2
Vilma Hermansson
10
FIK Färjestaden
5:06
1316
 
3
Saga Karlsson
11
Sävedalen
5:08
1266
 
4
Stella Rosén
11
Linköping
5:27
1210
 
5
Elsa Hasselbom
11
Färjestaden
5:31
1261
 
6
Alva Ingholt
11
Nybro
5:35
1155
 
7
Klara Frimodt
10
IF Linnéa
5:36
1147
 
8
Zoe Lofgren
10
England
5:37
1184
 
9
Elsa Dahlblom
11
Hossmo BK
5:38
1338
 
10
Stina Eskilsson
10
Kalmar RC Triathlon
5:46
1336
 
11
Thea Andersson
11
Oskarshamn
5:56
1111
 
12
My Ek
10
Färjestaden
6:03
1267
 
13
Heidi Nordström Törnkvist
11
Kalmar
6:12
1200
 
14
Poppy Brandt-Hallin
10
Kalmar
6:12
1245
 
15
Hilda Karlsson
10
Borgholm
6:13
1165
 
16
Emilia Skarsäter
11
Florhult RC
6:13
1222
 
17
Matilda Ek Guténius
10
Kalmar
6:30
1134
 
18
Alina Johansson
10
Kalmar
6:33
1259
 
19
Hedvig Stening
11
Kalmar HK
6:40
1296
 
20
Elvira Andersson
10
Hossmo RC
6:45
1255
 
21
Milla Trofast
10
Färjestaden
7:10
1257
 
22
Molly Johansson
10
Kalmar HK
7:27
1294
 
23
Thilde Alriksson
11
Påryd
7:32
1104
 
24
Li Almheden
10
Kalmar HK
7:40
1295
 
25
Mira Andersson
11
Söderåkra
8:13
1108
 
26
Alice Kittel
11
Kalmarsundskolan
8:16
1168
 
 
 
 
 
 
 
P7/F7 1200m
 
 
Ingen tidtagning
Antal deltagare:
51
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
P5/F5 400m
 
 
Ingen tidtagning
Antal deltagare:
108