<< Resultatmeny CfFör tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat  

Resultat 2019
Datum: Lördag 13 april   Plats: Skälby loge, Kalmar
Arrangör: Högby IF   Väder: .Blåsigt, 9+ Mulet
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson   Deltagare: I mål: 500 st
 
Synpunkter på resultaten till friidrott@hogbyif.se
 

 

Utlottade priser
     
Best Western, Övernattning på Kalmarsund Hotell
Julia Olsson
202  
Best Western, Spa på Kalmarsund Hotell
Anna Nilsson
193  
Optiker Tottie, Adidas solglsögon
Sofie Bladström
88  
Niros Löpcoaching, presentkort löpanalys
Mattias Lingdell
410  
Presentkort Kallskänken
Marcus Printz
456  
   
     
Plac  
Född
Klubb/Ort/Organisation Tid Nr
  Män 8km
     
1
Love Carlsson
0
Högby IF 25:27 511
2
Anton Rehn
92
Högby IF 25:55 522
3
Jakob Lööf
85
Maxprestation Sportsclub 26:36 416
4
Ken Slättengren
95
Högby IF 27:00 517
5
Claes Hydvall
79
Ocab RC 28:30 530
6
Johan Karlsson
79
Hossmo RC 28:32 524
7
Daniel Jönsson
81
Hossmo RC 28:48 502
8
Timmy Svensson
89
Eksjö Södra IK 28:54 481
9
Henrik Hegender
65
Hossmo Rc 28:58 362
10
Sebastian Warrebäck
81
Hossmo RC 28:59 501
11
Jimmie Johansson
90
Ocab Rc 29:01 376
12
Peter Ackebjer
77
Hossmo Rc 29:15 301
13
Daniel Johansson
75
Hossmo Rc 29:21 374
14
christian Isomettä
87
Hultsfreds Lk 29:28 372
15
Magnus Lövgren
69
Team Lövgren 31:00 415
16
Johan Ingvarsson
90
Umara SC 31:16 513
17
Christian Lengqvist
77
Hossmo RC 31:21 521
18
Jimmy Ovhagen
69
Norden Machinery AB 31:21 444
19
Tristan Byrnes
80
Vickleby Lightning Bolts 32:04 327
20
Mikael Pettersson
80
Nybro ski 32:06 454
21
Viktor Gustavsson
92
Glasrikets Rc Nybro 32:24 357
22
Anders Carlstedt
72
Kalmar RC Triathlon 32:54 528
23
Daniel Olsson
74
Hossmo RC 33:18 526
24
Christer Kedmalm
72
Team JL Bilar 33:27 395
25
Jonas Lagergren
76
Hultsfreds löparklubb 33:32 400
26
Joel Eliasson
85
Kalmarsalen Rc 33:46 340
27
Christoffer Knutsson
91
Gårdveda 33:47 506
28
Simon Du Rietz
85
Norden Machinery Ab 33:50 336
29
Krystian Madejski
70
RC Kalmar Triathlon 33:52 417
30
Gepan Gustavsson
82
Hammarby if 33:57 520
31
Niklas Hultgren
74
Hossmo Rc 34:06 367
32
Henrik Nilsson
88
Kalmar 34:18 433
33
Oskar Jonsson
84
Kalmar Rc 34:27 504
34
Martin Wallgren
88
Kalmar 34:34 490

35

Joel Melkersson
88 Nybro ski 34:35 523
36
Daniel Ingvarsson
97
CL98IC 34:39 514
37
Robin Slättengren
91
Nybro SKI 34:43 518
38
Slimo Safouane
Slimos Löpargrupp 34:53 463
39
Martin Bergvall Nilsson
80
Kallskänken 34:56 507
40
Mikael Rubin
70
Kalmar 35:26 527
41
Stefan Olsson
73
Slimos Löpargrupp 35:34 442
42
Johan Fredriksson
78
Hossmo Rc 35:35 349
43
Martin Karlström
78
Läckeby 35:35 393
44
Patrik Mizera
84
#kanjagkandu 35:41 428
45
Anders Hildingsson
74
Visma Comenius 35:46 364
46
Jan Gustavsson
68
Sok Viljan 35:50 355
47
Björn Olovsson
70
NYBRO 35:53 441
48
Kennet Söderena
75
Kalmar 35:53 484
49
Emil Sjöholm
92
Göteborg 36:04 469
50
Tommy Persson
84
Kalmar 36:21 448
51
Johan Claesson
90
Rockneby 36:29 331
52
Oliver Mittbrodt
02
Kalmar Rc 36:45 427
53
Stefan Wertheimer
79
Hossmo RC 36:51 493
54
Magnus Johansson
67
Färjestadens Motion IF 37:05 516
55
Christofer Engdahl
86
Färjestadens Motion IF 37:06 516
56
Stefan Cronholm
73
Amo Kabel 37:14 332
57
Peter Sjöman
75
ICA-Maxi Kalmar 37:26 471
58
Anders Loell
85
Jämjö 37:35 412
59
Tove Dolff
72
Umara Sports Club 37:45 335
60
Jörgen Rydberg
75
Kalmar RC triathlon 37:53 460
61
Mats Hedin
73
Braås Skola 37:57 361
62
Robert Rosén
82
Kalmar 38:07 459
63
Jonas Gustafsson
78
Runacademy IF 38:09 354
64
Tommy Olsson
92
Kalmar 38:18 443
65
Mats Hammar
82
Kalmar 38:34 358
66
Alex Kedmalm
02
Team JL Bilar 38:49 394
67
Håkan Sunnerhage
81
Ocab Rc 38:51 476
68
Niklas Eriksson
81
Norden Machinery Ab 38:52 342
69
Martin Rydqvist
80
Kalmar 39:02 461
70
Klas-Göran Nilsson
55
Kalmar 39:03 434
71
Emil Andersson
86
Kalmar 39:08 309
72
Patrik Sivertsson
91
Alsjöholm if 39:13 467
73
Torgny Svensson
67
TORSÅS 39:19 482
74
Joakim Gustavsson
96
Kalmar 39:28 356
75
Per Dahlgren
64
Gröna Gatan Rc 39:30 334
76
Bjarne Lindberg
77
Kalmar RC 39:36 406
77
Isak Fröler
99
Visma Comenius 39:45 350
78
Henric Ipsen
76
Team Jl Bilar 39:51 371
79
Emil Petersson
86
Best Western Kalmarsund hotell 39:59 451
80
Torbjörn Nilsson
61
Böda IK 40:16 436
81
Pål Pettersson
84
Kalmar 40:16 455
82
Sebastian Greén
93
Kalmar 40:17 352
83
Marcus Printz
80
Malus RC 40:21 456
84
Dan Petersson
58
näsgatan rc 40:21 515
85
Markus Nilsson
91
Alsjöholms if 40:22 435
86
Lac Nguyen
92
Kalmar 40:28 431
87
Maximilian Markurt
98
Kalmar 40:39 420
88
Mikael Larsen
67
Kalmarhem 40:55 402
89
Ove Svensson
69
Oskarshamn 41:03 480
90
Joacim Andersson
67
Kvab 41:04 310
91
Samuel Hylander
78
Läckeby 41:10 505
92
Urban Svensk
61
Kalmar 41:13 477
93
Jonas Hellberg
69
Färjestaden 41:16 363
94
Niclas Johansson
71
Kalmar 41:23 381
95
Lars-Erik Johansson
58
Visma Comenius 41:45 377
96
Kristian Karlsson
89
Kalmar 41:48 391
97
Anders Åberg
66
Växjö 41:50 499
98
Jörgen Ahlbom
60
Norden Machinery Ab 41:54 304
99
Stefan Ahlman
73
Kalmar Rc Triathlon 42:11 305
100
Richard Johansson
72
Ingen 42:31 382
101
Roger Mattsson
69
Brynäs IF 42:55 423
102
Jonathan Ballantyne
67
Mörbylånga 42:58 318
103
Jörgen Karlsson
71
Kalmar 43:07 390
104
Stefan Wiberg
54
Rälla Rebel Runners 43:19 495
105
Tony Dahlberg
67
Kalmar 43:31 333
106
Christian Alriksstrand
71
Färjestadens Motion Triathlon 43:33 308
107
Morgan Johansson
62
Timmernabben 43:44 380
108
Maurice Weber
80
Växjö 43:55 492
109
Andreas Nauclér
78
Blomstermåla 44:24 430
110
Rikard Ljungberg
82
Nybro 44:26 411
111
Tommy Wiberg
52
Trekanten Runners 44:35 496
112
Emil Stille
77
Kalmar 44:39 473
113
Elmar Eberhardt
81
Vassmolösa 44:48 337
114
Ulf Sigfridsson
59
Ängö 44:49 529
115
Thomas Adolfsson
54
Kalmar 45:01 303
116
Linus Lindberg
01
Kalmar RC Triathlon 45:36 407
117
Marko Torvinen
75
Oskarshamn 45:50 488
118
Ola Eskilsson
72
Halltorp 46:23 345
119
Ebbe Westergren
51
Kalmar OK 46:46 494
120
Jan Adolfsson
58
Färjestaden 48:26 302
121
Kent Sjögren
80
Motors friskhetsklubb 48:31 468
122
Jesper Midjich
94
Kalmar 49:08 426
123
henrik miedl
93
kalmar 50:25 509
124
Andreas Höglund
93
Kalmar 52:27 369
125
Mattias Rickardsson
93
Mönsterås 52:28 457
           
Kvinnor 8km
     
1

Ida Nilsson

81
Högby IF 27:48 519
2
Frida Össmar
77
Högby IF 32:28 533
3
Lisa Hedbäck
96
Högby IF 33:34 510
4
Lisa Franklund
84
Norden Machinery AB 34:15 347
5
Hanna Ekström
83
Kalmar 34:37 339
6
Emma Nilsson
93
Kalmar 35:58 432
7
Linn Bescher
91
#Blidittbästajag 36:05 531
8
Anna Lundgren
83
Glasrikets RC Nybro 36:17 413
9
Amanda Håkansson
97
Högby IF 36:43 368
10
Veronica Alm
70
Emmaboda Verda OK 37:24 307
11
Wanda Larsson
05
Kalmar 37:29 404
12
Anita Jönsson
63
högbyif 37:31 532
13
Anna Arbman
94
Högby IF 37:34 316
14
Lena Svensson
73
Slimos löpargrupp 37:47 478
15
Lovisa Bengtsson
76
Högby IF 37:59 320
16
Annika Jönsson
77
Kalmar 38:52 385
17
Jill Mc Vitty Östborg
72
Högby IF 39:17 424
18
Ida Carlson
90
Kalmar 39:20 329
19
Elisabetta Bengtsson
66
HÖGSBY 39:37 319
20
Carina Fagerström Karlsson
69
Slimos Löpargrupp Oskarshamn 40:20 346
21
Maria Sampson
75
Kalmar 40:20 464
22
Martina Carlberg
73
Högby IF 40:41 328
23
Johanna Tonström
79
Rälla rebel runners 40:50 486
24
Camilla persson
62
Högby IF 41:01 447
25
Anna Magnusson
77
KALMAR 41:05 418
26
Jenny Lundgren
83
Kalmar 41:05 414
27
Julia Gustafsson
91
Kalmar Rc 41:07 503
28
Marie Jonasson
80
Norden Machinery AB 41:10 384
29
Erika Närklin
92
Slimoslöpargrupp

41:37

508
30
Ulrika Karlberg
79
Kosta

41:58

387
31
Susanna Bergvall
92
Kalmar 42:08 322
32
Carina Sjöman
75
Sjömans RC 42:29 470
33
Lina Mattsson
92
Kalmar 42:34 422
34
Linda Magnusson
80
Norden Machinery AB 42:37 419
35
Eva-Mari Frösemo
78
Rälla Rebell Runners 42:50 351
36
Anne-Marie Holm
65
Alstermo IF 43:01 365
37
Therese Nyström
80
Kalmar 43:07 437
38
Monica Björkegren Ohlson
66
Kalmar RC Triathlon 43:40 324
39
Kirsten Hartmann
80
Slimos Löpargrupp 44:09 359
40
Ulle Sävmark
74
IFK Påryd 44:22 483
41
Terése Erlandsson
75
Springande tjejer 44:47 343
42
Annelie Petersson
66
Rälla rebel runners 44:59 450
43
Jennie Sundberg
78
Rälla rebel runners 45:10 475
44
Charlotta Persberg
90
Nättraby 45:29 445
45
Kajsa Midenius
72
Lonesome Runners 45:36 425
46
Malin Olofsson
84
Oskarshamn 45:42 439
47
Alexandra Oliv
84
Sweden runners 45:45 438
48
Ulrika Johansson
69
Högby IF 46:07 383
49
Kristina Råberg Larsen
68
Kalmar 46:15 462
50
Hanna Hultgren
86
Run academy 46:17 366
51
Michaela Kuster
85
Kalmar 46:21 399
52
Sofie Ståhl
91
Kalmar 46:27 474
53
Karin Andersson
85
Kalmar 46:36 311
54
Susanne Karlsson
86
Sweden runners 47:11 392
55
Maria Steinthorsson
79
Runacademy IF 47:56 472
56
Marie Svensson
67
Runacademy 47:58 479
57
Tina Moberg
65
Emmaboda 48:11 429
58
Sofie Andersson
83
Kalmar 48:30 315
59
Jannice Karlsson
87
Slimos löpargrupp 49:19 389
60
Ida Pettersson
83
Karlskrona 50:40 525
61
Mia Mattsen
75
Kalmar 51:19 421
62
Anette Petersson
75
Kalmar 51:20 449
63
Mariette Andersson
66
Färjestaden 51:35 312
64
Jessica Lekselius
72
Kalmar 51:35 405
65
Madeleine Johansson
91
Kalmar 51:52 378
66
Linda Ågren
78
Kalmar 52:19 500
67
Maria Petersson
84
Kalmar 52:30 452
68
Liselotte Lindblom
69
Färjestaden 52:48 408
69
Pia Edin
73
BH Gym 52:56 338
70
Ágnes Sas
84
Mönsterås 53:10 466
71
Sabina Wallin
95
Kalmar 53:19 491
72
Anna Karlsson
73
Nybro 1:05:09 388
 
     
Män 4km
     
1
Omar Ismail Mohammad
0
Högby IF 11:58 257
2
Erik Karlsson
98
Högby IF 12:17 167
3
Andreas Davidsson
95
Högby IF 12:20 105
4
Anton Hermansson
02
Högby IF 13:19 139
5
Patrik Nilsson
92
Oskarshamns SK 13:27 295
6
Simon Carrington
00
Högby IF 13:48 101
7
Simon Rohde
89
Högby IF 14:01 209
8
Tobias Johansson
81
Glasrikets RC Nybro 14:19 158
9
Mikael Persson
67
Högby IF 14:55 2120
10
Niclas Fischer
70
Kalmar 15:08 261
11
Noah Petersson
05
Visma Comenius 15:09 204
12
Melwin Strömqvist
02
Högby IF 15:19 220
13
Per Bäckström
78
Södra Vedbo Löpargille 15:37 96
14
Oskar Lindblom
05
Kalmar RC 15:37 178
15
erik liljegren
3
målilla mörlunda ski 15:39 2113
16
Elvis Eckerberg
04
Slimos Löpargrupp 16:00 108
17
Michael Engman
89
Kalmar 16:14 114
18
Tony Zetterström
66
målilla mörlundA SKI 16:39 298
19
Sam Grimheden
04
Högby IF 16:45 126
20
Simon Östborg
05
Högby IF 16:53 246
21
Adam Wiberg
92
Kalmar 16:57 2115
22
Dan Lindman
89
Kalmar 16:59 179
23
Simon Melchert
97
Kalmar 17:00 253
24
Lukas Jälmestedt
84
Målilla-Mörlunda SKI 17:44 162
25
Marcus Nilsson
91
Högby IF 17:45 2121
26
Magnus josephson
78
läckeby 18:05 2112
27
Stefan Andersson
87
Kalmar Insatspluton 18:40 78
28
Robin Olsson
90
Norden Machinery AB 18:49 203
29
Theo Zaninotti
10
Västervik ok 18:58 239
30
Christophe Zaninotti
81
Västervik ok 18:59 237
31
Marcus Everflod
81
Crossfit Kalmar 19:03 2114
32
Peter Krafft
84
Team JL Bilar 19:12 175
33
Johan Haraldsson
84
Team JL Bilar 19:57 136
34
Christer Persson
62
Kalmarhem 20:11 256
35
Björn-Ola Johansson
74
Flerohopp 20:26 157
36
Göran Gustavsson
60
Glasriketrc 20:35 292
37
Johan Gunnarsson
74
Slimos löpargrupp 20:45 287
38
Adam Kamsten
86
Nybro 20:46 164
39
Emil Wallgren
01
MÖRBYLÅNGA 20:53 230
40
Tobias Vatvedt
99
JL Bilar 21:06 489
41
Berne Andersson
67
Högby IF 21:21 73
42
Joakim Rundkvist
65
Team JL Bilar 21:37 211
43
Stefan Martinsson
62
Torsås 21:38 187
44
Anders Jonsson
64
Stugservice 21:41 161
45
Johnny Söderstig
55
Högby if 22:12 485
46
Axel Granlund
7
rockneby 22:58 2107
47
Vinko Midjich
68
Kalmar CK 23:17 190
48
Kalle Greiff
76
Lindsdal 25:30 125
49
Christian Thorssell
82
Kalmar 25:30 225
50
Ingemar Karlsson
66
Kalmar 25:37 168
51
Leif Eriksson
62
TORSÅS 25:55 117
52
Robert Svensson
72
Bergkvara 26:36 278
53
Mats Carlberg
68
Färjestadens motion IF 26:54 98
54
Tommy Nauclér
86
Team Widéns 26:55 191
55
Johan Gustavsson
00
Oskarshamn 27:06 131
56
Henrik Börjesson
76
Kalmar 27:07 97
57
Tobias Chronéer
78
MaxPrestation Sports Club / Västervik 27:43 282
58
Jonas Olofsson
78
Smedby Racing 28:23 200
59
Lio Ballantyne
03
Mörbylånga 29:01 80
60
Carl Magnus Broman
72
Färjestaden 30:20 92
61
Bjarne Klinteback
78
Kalmar 31:33 171
62
Tommy Petersson
55
Kalmar 33:57 206
63
Jorge Hernandez
57
Växjö 39:18 142
64
Albin Johansson
98
Emmaboda 39:19 156
 
     
Kvinnor 4km
     
1
Nelly Össmar
03
Högby IF 15:20 245
2
Hanna Lundberg
03
Högby IF 15:49 181
3
Klara Öberg
02
Högby IF 16:29 241
4
Mimmi Andersson
00
Högby IF 16:40 77
5
Ida Tabbert
02
KalmarRCTriathlon 16:56 224
6
Anna-Stina Wanby
64
Högby IF 17:31 231
7
Vilma Kullman Larsson
05
Högby IF 17:39 176
8
Helena Jonsson Sjöqvist
64
Glasrikets RC Nybro 17:43 2117
9
Lena Eliasson-Lööf
81
Maxprestation Sportsclub Västervik 18:18 2119
10
Malin Hanehöj Kjølsøy
82
Kalmar 18:33 135
11
Maria Lundgren
92
Emmaboda 19:14 184
12
Sofia Alfredsson
91
Kalmar 19:33 288
13
Anneli Bång
80
Trosabygdens OK 19:39 93
14
Veronica Engström
93
Kalmar 20:12 115
15
Johanna Lundgren
92
BROAKULLA 20:24 183
16
Malin Thörnblad
70
Sweden Runners 20:26 226
17
Linn Gustafsson
04
Kalmar 20:36 129
18
Linda Fredriksson
78
Högby if 20:38 258
19
Elin
2
Slimos löpargrupp 20:46 2116
20
Rebecka Jälmestedt
92
Målilla-Mörlunda SKI 20:51 163
21
Lotta Compton
81
Nybro 21:00 103
22
Hanna Wilhelmsson
84
Högby IF 21:00 233
23
Lisa Rydqvist
81
Kalmar 21:08 212
24
Susanne Zetterström
67
Målilla Mörlunda ski 21:39 299
25
Karin Nilsson
65
Kalmar 21:47 194
26
Maria Betelid
79
Betekulla Runners 22:08 85
27
Johanna Höglander
72
Kalmar 22:29 2118
28
Mite Danielsson
79
BEVI 22:37 104
29
Ida Bäck
90
Team JL Bilar 22:38 95
30
Ann-Charlotte Eriksson
66
TORSÅS 22:47 116
31
Therese Petersson
83
Färjestaden 23:08 205
32
Jennie Löfgren
75
Kalmar 23:14 185
33
Sofie Bladström
86
Slimos löpargrupp 23:15 88
34
Elsa Wangejad
94
Kalmar 23:19 232
35
Ana de Oliveira
74
Kulturföreningen Snyggkollektivet 23:23 2105
36
Hanna Bäck
88
Team JL Bilar 23:37 94
37
Anna Wallgren
71
MORBYLANGA 23:45 229
38
Eva Rosén
63
Alsterbro 23:53 210
39
Ann-Charlotte Björkegren
69
Kalmar 23:55 86
40
Jenny Nelson
82
Rälla Rebel Runners 23:55 192
41
Sofie Nilsson
90
Nybro 24:05 195
42
Anna Claesson
91
Rockneby 24:07 102
43
Lova Ahlman
08
IFK Kalmar 24:08 72
44
Elin Melkersson
85
Fågelmara 24:15 188
45
Mia Hult
83
Norden Machinery AB 24:20 146
46
Maria Baier
84
Oskarshamn 24:20 317
47
Anna Isenberg
67
Kalmar 24:24 2109
48
Jennie Fredriksen
91
Karlskrona 24:24 121
49
Karin Ohlsén
83
ingen 24:34 198
50
Sara Jonasson
81
Getingen Roadrunners 24:42 159
51
Caroline Ranefjord
87
Umara Sports Club 24:42 67
52
Diana Swärd
78
Kalmar 24:43 223
53
Louise Larsson
90
Kalmar 24:56 403
54
Emelie Bertilsson
86
Kalmar 24:58 84
55
Anna Nilsson
85
Läckeby 24:58 193
56
Linnea Stiernsaga
96
Kalmar 25:24 265
57
Emilia Bladh
88
Kalmar 25:25 263
58
Malin Blake
83
Kalmar 25:26 326
59
Sofie Loirendal
74
Coffee Bean Runners 25:41 268
60
Marie Sandgren
70
Norden Machinery AB 25:45 213
61
Anna Sandström
91
Kalmar 25:48 214
62
Julia Olsson
93
Oskarshamn 25:51 202
63
Malin Idebrandt
70
Ålem 26:23 150
64
Julia Ström
91
Kalmar 26:24 219
65
Malin Ljungberg
88
Lindås 26:25 180
66
Malin Åberg
90
Mönsterås 26:42 240
67
Ann Karlsson
58
Kalmar 26:46 165
68
Åsa Gunnarsson
69
Kalmar 26:49 128
69
Eva Härd
67
KALMARkalmar 26:52 147
70
Ella Karlsson
05
Lindås 27:01 166
71
Esperanza Fidelius
00
Oskarshamn 27:06 119
72
Annette Hemlin
62
Coffee Bean Runners 27:10 138
73
Åsa Lindberg
71
Kalmar RC 27:20 2122
74
Emma Hammarsten
87
Kalmar 27:23 134
75
Alexandra Rubertsson
88
Kalmar 27:31 259
76
Riitta Midjich
68
Kalmar CK 27:41 189
77
Ulrica Karlsson
69
Kalmar 27:42 170
78
Märtha Chronéer
12
Maxprestation Sports Club / Västervik 27:43 279
79
Emelie Örnefjord
94
Kalmar 27:44 242
80
Caroline Ekström
91
Kalmar 28:03 111
81
Nina Steinvig
83
Blomstermåla 28:13 218
82
Johanna Wittenberg
85
Kalmar 28:39 236
83
Maria Lindgren
72
Kalmar 29:00 285
84
Kajsa Carlsson
91
Nybro 29:30 100
85
Kristina Sunden
51
Team JL Bilar 29:32 222
86
Anne-Louise Hedin
73
Braås 29:41 360
87
Silvana Souza Lundgren
81
Kalmar 29:45 217
88
Ann-Louice Forsström
76
Kalmar 29:55 120
89
Julia Trotzig
96
Kalmar 30:44 228
90
Selma Viberg
12
Kalmar 32:04 2111
91
Kimberly Atle
85
Kalmar 32:05 2110
92
Helena Bremer
68
Norden Machinery AB 32:14 90
93
Emelie Dunsäter
91
Kalmar 32:40 106
94
Mathilda Andersson
88
Oskarshamn 32:53 76
95
Eva Lena Andersson
55
Kalmar 33:02 74
96
Selma Klinteback
72
Kalmar 33:13 172
97
Maria karlsson
91
Degerhamn 33:58 169
98
Alma Chronéer
13
MaxPrestation Sports Club / Västervik 34:18 280
99
Charlotta Chronéer
76
MaxPrestation Sports Club / Västervik 34:18 281
100
Johanna Runesson
83
rockneby 36:19 2106
101
Tina Magnusson
56
Växjö 39:18 186
 
     
P15 4km
     
1
Noah Petersson
05
Visma Comenius 15:09 204
2
Oskar Lindblom
05
Kalmar RC 15:37 178
3
Elvis Eckerberg
04
Slimos Löpargrupp 16:00 108
4
Sam Grimheden
04
Högby IF 16:45 126
5
Simon Östborg
05
Högby IF 16:53 246
 
     
F15 4km
     
1
Vilma Kullman Larsson
05
Högby IF 17:39 176
2
Ella Karlsson
05
Lindås 27:01 166
 
     
P13 1,9km
     
1
Petter Nylander
07
IFK Berga 07:26 197
2
Edvin Persson
07
Högby IF 07:35 289
3
Love Andersson
07
Kalmar HK 07:43 262
4
Gustav Hilmansson
07
Kalmar 07:48 143
           
F13 1,9km
     
1
Natalie Rantzer
07
IK Hinden 07:30 208
2
Julia Jagodzinski
07
Kalmar 09:11 152
3
Tuva Bergmark
07
Kalmar 09:16 81
4
Lovisa Jeansson
07
Färjestaden 09:55 153
5
Linnea Rydqvist
6
Kalmar 10:19 296
 
     
P11 1,9km
     
1
August Baumberger
8
fik 07:32 284
2
Hampus Komstedt
08
Ahlsells Kalmar 07:52 174
3
Noah Lundberg
09
Högby IF 07:56 182
4
Milo Höglander
09
Kalmar 07:58 148
5
Karl Lennqvist-Forsell
08
Trekantens Fortniters 09:18 177
6
Eddie G Danielsson
9
Läckeby 09:39 252
7
Josef Hylander
9
Läckeby 09:51 251
8
Gustav Williamsson
09
Kalmar 10:01 234
 
     
F11 1,9km
     
1
Ebba Gustavsson
09
IFK Växjö 08:05 130
2
Jamilia Bernhardsson
08
Kalmar SK 08:15 83
3
Edith Sjöman
09
IFK Kalmar 08:26 216
4
Maja Öhlin
8
Kalmar RC 08:27 291
5
Katrin Rantzer
09
IK Hinden 08:38 207
6
Evelina Örnefjord
08
Högby IF 10:10 243
7
Isabell Hermansson
08
FIK Färjestaden 10:24 140
8
Amanda Jonsson
09
Kalmar RC 10:29 160
9
moa wessel
8
kalmar 10:43 255
 
     
P9 1,1km
  10:10:04  
1
Theo Zaninotti
10
Västervik ok 04:17 238
2
Filip Edmundsson
10
Kalmar sim 04:19 109
3
Arvid Gullberg
11
Vickleby Lightning Bolts 04:25 127
4
Anton Carlgren
10
Kalmar 04:58 275
5
Milo Hammar
10
Kalmar 05:00 133
6
Joshua Loirendal
10
Högby IF 05:13 267
7
Filip Hammevik
11
Nybro 05:16 269
8
Elias Bermå
11
Timmernabben 05:43 82
9
Alfons Hult
11
KALMAR 05:44 145
10
Maximilian Söderström
11
Kalmar 06:27 272
11
Gabriel Sigvardsson
11
Hagby 06:41 215
12
Neo Broberg
11
Blomstermåla 07:42 91
 
     
F9 1,1km
     
1
Ida Nylander
10
Högby IF 04:29 196
2
Hilda Williamsson
11
Kalmar 04:50 235
3
Vilma Hermansson
10
FIK Färjestaden 04:51 141
4
Tuva Johansson
10
Högby if 04:59 274
5
Alrun Eberhardt
10
Vassmolösa 05:12 107
6
Tilde Jeppsson Bjuvstrand
10
kalmar 05:28 155
7
Juno Blake
12
Kalmar 05:31 5
8
Matilda Eliasson
10
Kalmar RC 05:40 112
9
Stina Eskilsson
10
Kalmar 05:58 118
10
Linnea Ahlman
10
Kalmar 06:05 71
11
Kira Blake
10
Kalmar 06:06 89
12
Hanna Arkteg
10
Färjestaden 07:09 283
13
Esmee Hagman
11
Kalmar 07:42 132
14
Tea Frösemo
10
Rälla Rebell Runners 07:53 124
 
     
Födda 12 och senare 600m
Ingen tidtagning    
Xander Aravi
14
Rockneby   1
  Lovisa Axelsson
14
Timmernabben   2
  Malte Axelsson
15
Timmernabben   3
  Tindra Bermå
13
Timmernabben   4
  Hugo Bratt
12
Kalmar   6
  Charlie Bäck
12
Team JL Bilar   7
  Johannes Chalkidis
13
Kalmar   8
  Julia Chalkidou
15
Kalmar   9
  Stella Edmundsson
12
Kalmar Sim   10
  Lily Engblom
12
Färjestaden   11
  Bibbi Fager
15
Kalmar   12
  Stig Fager
14
Kalmar   13
  Bodil Grimheden
13
högby IF   14
  Folke Gullberg
15
Vickleby Lightning Bolts   15
  Wilja Gunnarsson
14
Fontana   16
  Filip Gustavsson
12
IFK Växjö   17
  Elliot Hall
14
Kalmar   18
  Julia Hanehöj Kjølsøy
15
Kalmar   19
  Anna Hermansson
12
FIK Färjestaden   20
  Alma Hildingsson
13
IFK Kalmar   21
  Tage Hildingsson
13
IFK Berga   22
  Lias Holst
15
Emmaboda   23
  Alfred Horst
15
Torsås   24
  Henri Horst
12
Torsås   25
  Matilda Håbring
14
Kalmar   26
  Nils Håbring
17
Kalmar   27
  Emma Hövik
12
Blomstermåla   28
  William Jarlvik
12
Högby IF   29
  Hedda Jernold
12
Kalmar   30
  Alexander Johansson
12
Hossmo RC   31
  Felicia Jonsson
15
Karlevi running club   32
  Ludvig Jonsson
13
Karlevi running club   33
  Anna Zsófia Józsa
15
Mönsterås   34
  Aaron Kamsten
12
Nybro   35
  Cecilia Karlsson
12
Kalmar   36
  Anjana Kathiravan
12
Kalmar   37
  Vinston Kinnander
13
Glasrikets RC Nybro   38
  Alma Larsson
16
Kalmar   39
  Edwin Larsson
14
Kalmar   40
  Kelly Lindström
12
Halltorp   41
  Arvid Ljungar
14
Kalmar   42
  Astrid Ljungberg
16
Nybro   43
  Elvira Ljungberg
14
Nybro   44
  Emil Ljungberg
13
Lindås   45
  Liam Ljungberg
16
Lindås   46
  Lo Ljungberg
15
Kalmar   47
  Pixie Löfgren
16
Oskarshamn   294
  Nora Melkersson
14
Fågelmara   49
  Vera Melkersson
14
Fågelmara   50
  Lillicia Nambatac Tano Martinsson
13
Mörbylånga   51
  Celine Nilsson
14
Kalmar   52
  Maja Nyblom
13
Kalmar   53
  Lotta Nylander
13
Högby IF   54
  Astrid Ohlsén
15
ingen   55
  Ludvig Rosén
14
Kalmar   56
  Ebba Sigfridsson
12
Kalmar   57
  Wilmer Sigvardsson
14
Hagby   58
  Lilly Sundin
12
Kalmar   59
  Herman Svensson
12
Kalmar   60
  Leo Wallgren
12
Kalmar   61
  Saga Öberg
13
Högby IF   62
  Astrid Franklund
13
Krankelösa   63
  Svea Andersson
12
Kalmar   65
  Sol Svanholm Fredskov
13
FSR Running   69
  Liv Svanholm Fredskov
16
FSR Running   70
  Noelle Halai
14
Kalmar   247
  Edith Johansson
14
Kalmar   250
  Ingrid Bengftsson
14
Kalmar   254
  Majken Wertheimer
12
Hossmo RC   260
  Isabelle Hammevik
13
Nybro   270
  Ella Bergsell
14
Färjestaden   273
  Adelia Löfvenberg
13
KalmarRC   286
  Melker Franklund
16
Krankelösa   64
  Karl Andersson
15
Kalmar   66
  Vilgot Rydbrink
13
Nybro   68
  Julian Halai
12
Kalmar   248
  Ebbe Johansson
12
Kalmar   249
  Junia Bladh
12
Kalmar   264
  Alexander Loirendal
12
Högby IF   266
  Casper Söderström
14
Kalmar   271
  Roy Johansson
14
Högby if   276
  Fred Johansson
16
Högby if   277
  Amudhan Kathiravan
16
kalmar   290
  mio blomdahl
15
kalmar   293
  Emma Midjich
12
Kalmar   297
  Hedda Siwer
13
Färjestaden   2108