<< Statistik    
Klubbrekord
Män/Pojkar Kvinnor/Flickor Vet M Vet K Inomhus
2017-09-18
Fet stil = förbättring under 2017 Rött = Smålandsrekord
   
 
Klubbrekord Män/Pojkar
   
 
MÄN        
100 m Mattias Olander-92 11.22 100718 Halmstad
200 m Camilo Karlström -89 22.34 050605 Högby
400 m Martin Svensson-81 48.40 990822 Malmö
800 m Martin Svensson-81 1.51.95 020512 Arlington/TX/USA
1000 m Carl-Gustaf Nilsson-52 2.27.6m 790808 Oskarshamn
1500 m Benny Nilsson-64 3.47.98 870806 Stockholm
1 Mile (1609 m) Peter Åkesson-67 4.14.20 960815 Olofström
2000 m Carl-Gustaf Nilsson-52 5.38.7m 840913 Kalmar
3000 m David Nilsson-87 8.04.92 170602 Århus, DEN
2 Miles (3218 m) Carl-Gustaf Nilsson-52 9.08.6 760819 Karlskrona
5000 m David Nilsson-87 13.57.50 150523 Oordegem, BEL
10000 m David Nilsson-87 29.06.79 150516 England
Häck 110 m Marcus Nilsson-91 14.71 150404 Los Angeles, USA
Häck 400 m Marcus Nilsson-91 52.28 100821 Falun
Hinder 2000 m Carl-Gustaf Nilsson-52 5.41.58 830710 Karlstad
Hinder 3000 m Carl-Gustaf Nilsson-52 8.50.58 840604 Södertälje
Kvartsmarathon David Nilsson-87 31.26 170527 Eskilstuna
Halvmaraton David Nilsson-87 1.03.34 170326 Venloop, NED
Marathon David Nilsson-87 2.15.40 170423 Hamburg, TYS
Höjd Marcus Nilsson-91 2.02 120606 Des Moines, USA
Stav Marcus Nilsson-91 5.10 150404 Los Angeles, USA
Längd Marcus Nilsson-91 7.02 160706 Amsterdam, NED
Tresteg Mattias Olander-92 14.64 100815 Karlstad
Kula 7.26 Marcus Nilsson-91 15.60 140406 Azusa CA, USA
Diskus 2.0 Marcus Nilsson-91 48.43 170525 Linköping
Slägga 7.26 Erik Romberg-90 59.41 120617 Bottnaryd
Spjut 800 Marcus Nilsson-91 65.33 170702 Monzón, ESP
Vikt 15.0 Georg Johansson-38 14.33 810927 Borgholm
Femkamp Marcus Nilsson-91 3248 p 110727 Högby
  Längd - 6.24w +2,9, Spjut - 51.18, 200 m - 24.17 -1,8, Diskus - 40.24, 1500 m - 4.43.91
Tiokamp Marcus Nilsson-91 7.942p 160706-07 Amsterdam, NED
  100m 11.29, Längd 7,02 Kula 7.26 14.15, Höjd 1.98, 400m 50.93
  110mH 106.7 14.97, Diskus 2.0 45.31, Stav 4.60, Spjut 800g 64.01, 1500m 4:19.12
  Marcus Nilsson-91 8.104pw 130605-06 Eugene, OR, USA
  100m 11.22w +2,2, Längd 7.14w +2,8, Kula 7.26 14.91, Höjd 1.96, 400m 50.03
  110mH 106.7 14.74 +1,8, Diskus 2.0 48.19, Stav 4.80, Spjut 800g 59.97, 1500m 4:24.46
Stafett 4 x 100 m Thomas Almén-88
Oskar Thor-91
Marcus Nilsson-91
Mattias Olander-92
45.36 100516 Jönköping
Stafett 4 x 200 m Stefan Larsson-59,
Carl-Gustaf Nilsson-52,
Lars Pettersson-58,
Magnus Andersson-62
1.36.3m 810707 Oskarshamn
Stafett 4 x 400 m Lars Pettersson-58,
Carl-Gustaf Nilsson-52,
Stefan Larsson-59,
Magnus Andersson-62
3.33.7m 810707 Oskarshamn
Stafett 4 x 800 m Anders Dahlström-60,
Carl-Gustaf Nilsson-52,
Benny Nilsson-64,
Lars Pettersson-58
7.50.63 860525 Växjö
Stafett 4 x 1500 m Carl-Gustaf Nilsson-52,
Benny Nilsson-64,
Stefan Larsson-59,
Jan Rosenström-60
16.05.88 840610 Huddinge
Stafett 1000 m
(100 m+200 m
+300 m+400 m)
Carmilo Karlström-89,
Mattias Olander-92,
Ken Slättengren-95,
Marcus Nilsson-91
2.04.07 110821 Nässjö
         
MÄN 22        
100 m Mattias Olander-92 11.22 100718 Halmstad
200 m Camilo Karlström-89 22.34 050605 Högby
400 m Martin Svensson-81 48.40 990822 Malmö
800 m Martin Svensson-81 1.51.95 020512 Arlington/TX/USA
1000 m Benny Nilsson-64 2.28.27 850821 Kalmar
1500 m Benny Nilsson-64 3.49.95 840620 Värnamo
1 Mile (1609 m) Benny Nilsson-64 4.27.9m 860921 Kalmar
2000 m Benny Nilsson-64 5.47.64 830710 Karlstad
3000 m David Nilsson-87 8.21.12 070627 Sollentuna
5000 m David Nilsson-87 14.35.52 090706 Karlskrona
10000 m Jan Rosenström-60 32.20.2m 810608 Villstad
Kvartsmaraton Per Stjernberg-68 33.12 870920 Färjestaden
Halvmarathon David Nilsson-87 1.10.26 091213 Dallas USA
Marathon Gustav Karlsson-84 2.48.45 050730 Löttorp
Häck 110 m Marcus Nilsson-91 14.89 120506 Eugene, USA
Häck 400 m Marcus Nilsson-91 52.28 100821 Falun
Hinder 2000 m Benny Nilsson-64 5.47.64 830710 Karlstad
Hinder 3000 m David Nilsson-87 9.22.72 070707 Säverdalen
Höjd Marcus Nilsson-91 2.02 120606 Des Moines, USA
Stav Marcus Nilsson-91 4.80 120607 Des Moines, USA
Längd Marcus Nilsson-91 6.93 100720 Moncton, CAN
Tresteg Mattias Olander-92 14.64 100815 Karlstad
Kula 7.26 Marcus Nilsson-91 14.44 120505 Eugene, USA
Diskus 2.0 Marcus Nilsson-91 44.97 110828 Vellinge
Slägga 7.26 Erik Romberg-90 59.41 120617 Bottnaryd
Spjut 800 Marcus Nilsson-91 59.93 110513 Tuscon, AZ, USA
Tiokamp Marcus Nilsson-91 7.826p 120606-07 Des Moines, USA
  100m 11.12w, Längd 6.91, Kula 7.26 12.76, Höjd 2.02, 400m 49.69
  110mH 106.7 15.24, Diskus 2.0 42.40, Stav 4.80, Spjut 800g 56.45, 1500m 4:18.01
5-Kamp Martin Svensson-81 2668 p 990922 Växjö
  Längd - 5.70, Spjut - 31.85, 200 m - 23.1, Diskus - 19.37, 1500 m - 4.20.7
Stafett 4 x 100 m Thomas Almén-88
Oskar Thor-91
Marcus Nilsson-91
Mattias Olander-92
45.36 100516 Jönköping
Stafett 4 x 400 m John Örtendahl-76,
Daniel Axelsson-77,
Magnus Ohlsson-82,
Martin Svensson-81
3.35.70 990606 Högby
Stafett 3 x 800m Erik Karlsson-98
Ken Slättengren-95
Andreas Davidsson-95
6.07.36 160529 Stockholm
         
POJKAR 19        
100 m Mattias Olander-92 11.22 100718 Halmstad
200 m Camilo Karlström -89 22.34 050605 Högby
400 m Martin Svensson-81 48.40 990822 Malmö
800 m Martin Svensson-81 1.52.35 990730 Stockholm
1500 m Benny Nilsson-64 3.52.94 830821 Malmö
3000 m Omar Mohammed Ismael-00 8.36.60 170702 Göteborg
5000 m Benny Nilsson-64 14.45.3 820725 Göteborg
110mH (100,0) Marcus Nilsson-91 14.74

100704

Göteborg

300mH (91.4) Marcus Nilsson-91 39.09 090913 Västerås
Hinder 2000 m Benny Nilsson-64 5.47.64 830710 Karlstad
Hinder 3000 m Benny Nilsson-64 9.34.5m 830831 Växjö
Höjd Olle Willsund-94 1.94 100714 Kalmar
Stav Marcus Nilsson-91 4.60 100721 Moncton, CAN
Längd Marcus Nilsson-91 6.93 100720 Moncton, CAN
Tresteg Mattias Olander-92 14.64 100815 Karlstad
Kula 6.0 Marcus Nilsson-91 15.06

100612

Randers, DEN

Diskus 1.75 Erik Romberg-90 45.63 090913 Västerås
Slägga 6.0 Erik Romberg-90 66.19 090516 Bålstad
Spjut Marcus Nilsson-91 55.56 100627 Tallinn, EST
Femkamp Martin Svensson-81 2668 p 990922 Växjö
  Längd - 5.70, Spjut - 31.85, 200 m - 23.1, Diskus - 19.37, 1500 m - 4.20.7
Tiokamp Marcus Nilsson-91 7.751p 100720-21 Moncton, CAN
  100m 11.30, Längd 6.93, Kula 6.0 14.55, Höjd 1.92, 400m 49.54
  110mH 100.0 14.75, Diskus 1.75 45.18, Stav 4.60, Spjut 800g 51.64, 1500m 4:25.31
Stafett 4 x 100 m Mattias Olander -92,
Camilo Karlström -89,
Erik Romberg -90
Anton Persson -94
45.45 080608 Växjö
Stafett 4 x 400 m Joakim Johansson-64,
Benny Nilsson-64,
Magnus Axelsson-64,
Erik Andersson-64
4.02.3m 820602 Skruv
Stafett 3 x 800m Simon Carrington-00
Ludvig Bjurelid-00
Omar Mohammed Ismael-00
6.13.46 170528 Malmö
         
POJKAR 18        
100 m Mattias Olander-92 11.22 100718 Halmstad
200 m Camilo Karlström -89 22.34 050605 Högby
400 m Martin Svensson-81 48.40 990822 Malmö
800 m Martin Svensson-81 1.52.35 990730 Stockholm
1500 m Benny Nilsson-64 3.58.06 820622 Karlskrona
3000 m Omar Mohammed Ismael-00 8.36.60 170702 Göteborg
5000 m Benny Nilsson-64 14.45.3 820725 Göteborg
110mH (100,0) Marcus Nilsson-91 14.91

090724

Novi Sad, SRB

300mH (91.4) Marcus Nilsson-91 39.09 090913 Västerås
Hinder 2000 m Per Stjernberg-68 5.59.26 860920 Stockholm
Hinder 3000 m Benny Nilsson-64 9.44.5m 820717 Oskarshamn
Höjd Olle Willsund-94 1.94 100714 Kalmar
Stav Marcus Nilsson-91 4.40 090614 Kópavogur, ISL
Längd Mattias Olander-92 6.78 090816 Karlskrona
Tresteg Mattias Olander-92 14.64 100815 Karlstad
Kula 6.0 Marcus Nilsson-91 14.50

090723

Novi Sad, SRB

Diskus 1.75 Marcus Nilsson-91 45.18 090606 Växjö
Slägga 6.0 Erik Romberg-90 63.69 080809 Norrtälje

Spjut 800

Vidar Pettersson-94

53.73

110821

Nässjö

Femkamp Martin Svensson-81 2668 p 990922 Växjö
  Längd - 5.70, Spjut - 31.85, 200 m - 23.1, Diskus - 19.37, 1500 m - 4.20.7
Tiokamp Marcus Nilsson-91 7.140p 090613-14 Kópavogur, ISL
  100m 11.96, Längd 6.33, Kula 6.0 13.54, Höjd 1.88, 400m 51.00
  100mH 100.0 15.40, Spjut 49.85, Stav 4.40, Diskus 1.75 42.99, 1500m 4:19.92
Stafett 4 x 100 m Mattias Olander-92
Erik Romberg-90
Marcus Nilsson-91
Robin Slättengren-91
47.59 070617 Tranås
Stafett 4 x 400 m Joakim Johansson-64,
Benny Nilsson-64,
Magnus Axelsson-64,
Erik Andersson-64
4.02.3m 820602 Skruv
Stafett 3 x 800m Simon Carrington-00
Ludvig Bjurelid-00
Omar Mohammed Ismael-00
6.13.46 170528 Malmö
         
POJKAR 17        
100 m Mattias Olander-92 11.25 080629 Göteborg
200 m Camilo Karlström -89 22.34 050605 Högby
400 m Camilo Karlström -89 50.96 050702 Göteborg
800 m Stefan Danielsson-76 1.55.37 930919 Västerås
1500 m Benny Nilsson-64 4.00.10 810802 Hässleholm
3000 m Omar Mohammed Ismael-00 8.36.60 170702 Göteborg
110m häck (91.4) Marcus Nilsson-91 14.72 080913 Sollentuna
Häck 300 m (84.0) Marcus Nilsson-91 40.03 080809 Norrtälje
Hinder 2000 m Ludvig Bjurelid-00 6.10.16 170902 Stockholm
Höjd Olle Willsund-94 1.94 100714 Kalmar
Stav Marcus Nilsson-91 4.15 080607 Jyväskylä, FIN
Längd Mattias Olander-92 6.78 090816 Karlskrona
Tresteg Mattias Olander-92 14.14 090628 Göteborg
Kula 5.0 Marcus Nilsson-91 15.83 080808 Norrtälje
Diskus 1.5 Erik Romberg-90 55.83 070828 Uddevalla
Slägga 5.0 Erik Romberg-90 59.23 070610 Växjö
Spjut 0.7 Marcus Nilsson-91 55.68 080607 Jyväskylä, FIN
10-kamp Marcus Nilsson-91 8.643p 080607-08 Jyväskylä, FIN
  110mH-15.22, Diskus-41.66, Stav-4.15, Spjut-55.68, 300m-36.56
100m-11.85, Längd-6.35, Kula-14.95, Höjd-1.87, 1000m-2:45.41
Stafett 4 x 100 m Mattias Olander-92
Erik Romberg-90
Marcus Nilsson-91
Robin Slättengren-91
47.59 070617 Tranås
Stafett 3 x 800m Simon Carrington-00
Ludvig Bjurelid-00
Omar Mohammed Ismael-00
6.13.46 170528 Malmö
         
POJKAR 16        
100 m Mattias Olander-92 11.25 080629 Göteborg
200 m Camilo Karlström -89 22.34 050605 Högby
400 m Camilo Karlström -89 50.96 050702 Göteborg
800 m Omar Mohammed Ismail-00 1.59.06 160807 Vellinge
1500 m Benny Nilsson-64 4.03.1m 800719 Oskarshamn
3000 m David Nilsson-87 8.46.93 030716 Högby
Häck 110 m (91.4) Marcus Nilsson-91 15.97 071006 Högby
Häck 300 m (84.0) Camilo Karlström -89 40.45 050701 Göteborg
Hinder 1500 m David Nilsson-87 4.29.70 030905 Helsingfors
Hinder 2000 m David Nilsson-87 6.14.67 030913 Stockholm
Höjd Olle Willsund-94 1.94 100714 Kalmar
Stav Marcus Nilsson-91 3.80 070908 Skruv
Längd Mattias Olander-92 6.61 080809 Täby
Tresteg Mattias Olander-92 14.11 080629 Göteborg
Kula 5.0 Marcus Nilsson-91 14.57 070711 Högby
Diskus 1.5 Erik Romberg-90 44.99 060729 Villstad
Slägga 5.0 Erik Romberg-90 52.33 060916 Stockholm
Spjut 0.7 Marcus Nilsson-91 53.61 070915 Gävle
Tiokamp Marcus Nilsson-91 6.601p 070526-27 Lerum
  Häck 110m - 16.03, Diskus - 39.00, Stav - 3.64, Spjut - 52.41, 300m - 37.46,
100m - 12.34, Längd - 5.89, Kula - 13.44, Höjd - 1.83, 1000m - 2:41.46.
Stafett 4 x 100 m Johan Nilsson -92,
Robin Slättengren -91
Marcus Nilsson-91
Mattias Olander-92
48.30 061001 Eksjö
Stafett 3 x 800m Markus Johansson-92
Oskar Thor-91
Marcus Nilsson-91
6.23.24 060909 Uppsala
         
POJKAR 15        
100 m Mattias Olander-92 11.37 070630 Göteborg
200 m Mattias Olander-92 23.25 070526 Olofström
300 m Camilo Karlström-89 36.60 040814 Falun
400 m Ken Slättengren-95 54.29 100807 Nässjö
800 m Marcus Nilsson-91 2.01.40 060614 Eksjö
1000 m Marcus Nilsson-91 2.46.7m 060920 Kalmar
1500 m Benny Nilsson-64 4.14.1 790610 Olofsström
2000 m David Nilsson-87 5.48.57 020802 Huddinge
3000 m Benny Nilsson-64 9.08.57 790915 Stockholm
Häck 80 m 84.0 Anton Hermansson 11.68 170702 Göteborg
Häck 100 m 84.0 Mattias Olander-92 13.78 070914 Gävle
Häck 300 m (76,2) Camilo Karlström -89 39.55 040815 Falun
Hinder 1500 m David Nilsson-87 4.31.90 020803 Huddinge
Höjd Olle Willsund-94 1.84 090606 Växjö
Stav Marcus Nilsson-91 3.65 060930 Kalmar
Längd Mattias Olander-92 6.21 060707 Göteborg
Tresteg Mattias Olander-92 13.52 070916 Gävle
Kula 4.0 Mattias Olander-92 15.56 070828 Uddevalla
Diskus 1.0 Marcus Nilsson-91 46.99 060902 Falun
Slägga 4.0 Erik Romberg-90 47.34 050925 Kalmar
Spjut 0.6 Marcus Nilsson-91 56.04 060917 Stockholm
8-kamp Marcus Nilsson-91 5.410p 060902-3 Falun
  Häck 100 m 14.56, Diskus 46.99, Stav 3.44, Spjut 49.25,
Längd-5.96, Kula-15.15, Höjd-1.77, 800m 2.05.96
Stafett 4 x 100 m Johan Nilsson -92,
Robin Slättengren -91
Marcus Nilsson-91
Mattias Olander-92
48.30 061001 Eksjö
Stafett 3 x 800m Markus Johansson-92
Oskar Thor-91
Marcus Nilsson-91
6.23.24 060909 Uppsala
         
POJKAR 14        
100 m Mattias Olander-92 11.62 060708 Göteborg
200 m Anton Persson-94 24.44 080709 Högby
300 m Anton Persson-94 38.16 080907 Kalmar
400 m Marcus Nilsson-91 56.58 051002 Högby
800 m Marcus Nilsson-91 2.07.97 050910 Lidköping
1000 m Benny Nilsson-64 2.49.5m 780909 Oskarshamn
1500 m Marcus Nilsson-91 4.33.29 040829 Halmstad
2000 m David Nilsson-87 6.03.73 010629 Göteborg
3000 m David Nilsson-87 9.16.83 010725 Kalmar
Häck 100 m 84.0 Mattias Olander-92 14.89 060709 Göteborg
Häck 300 m (76,2) Marcus Nilsson-91 43.55 051008 Högby
Hinder 1500 m Ken Slättengren-95 4.46.12 090807 Huddinge
Höjd Olle Willsund-94 1.78 080918 Kalmar
Stav Marcus Nilsson-91 3.31 050925 Kalmar
Längd Mattias Olander-92 6.21 060707 Göteborg
Tresteg Mattias Olander-92 12.90 060614 Eksjö
Kula 4.0 Mattias Olander-92 14.14 060930 Kalmar
Diskus 1.0 Marcus Nilsson-91 44.59 051007 Högby
Slägga 4.0 Erik Romberg-90 36.71 040829 Halmstad
Spjut 0.6 Marcus Nilsson-91 47.45 051007 Högby
8-kamp Marcus Nilsson-91 4.809p 051007-8 Högby
  Häck 100m 15.07, Diskus 44.59, Stav 3.20, Spjut 47.45
Längd 5.33w, Kula 12.87, Höjd 1.69, 800m 2.10.43
Stafett 4 x 100 m Mattias Olander-92
Robin Slättergren-91
Marcus Nilsson-91
Oskar Thor-91
51.33 050618 Karlshamn
Stafett 3 x 800m Markus Johansson-92
Oskar Thor-91
Marcus Nilsson-91
6.54.42 050618 Karlshamn
         
POJKAR 13        
80 m Mattias Olander-92 10.05 050910 Lidköping
200 m Camilo Karlström-89 25.30 020616 Tranås
400 m Marcus Nilsson-91 61.61 041002 Högby
600 m Marcus Nilsson-91 1.30.72 040828 Halmstad
800 m Marcus Nilsson-91 2.13.94 041002 Högby
1000 m Marcus Nilsson-91 2.58.8 040928 Kalmar
1500 m Marcus Nilsson-91 4.33.29 040829 Halmstad
2000 m David Nilsson-87 6.14.69 000630 Göteborg
3000 m David Nilsson-87 9.32.17 000712 Högby
Häck 60 m Mattias Olander-92 9.39 050910 Lidköping
Häck 200m Anton Hermansson-02 30.04 150905 Lidköping
Häck 300 m Marcus Nilsson-91 47.79 040706 Högby
Höjd Marcus Nilsson-91 1.68 040702 Göteborg
Stav Marcus Nilsson-91 3.10 040823 Växjö
Längd zon Camilo Karlström-89 5.86 020808 Stockholm
Tresteg zon Mattias Olander-92 12.65 050910 Lidköping
Kula 3.0 Mattias Olander-92 14.57 050927 Kalmar
Diskus 0.6 Mattias Olander-92 41.99 050713 Högby
Slägga 3.0 Marcus Nilsson-91 34.14 041002 Högby
Spjut 0.4 Marcus Nilsson-91 41.18 040515 Skruv
Liten boll Olle Willsund-94 54.88 070908 Skruv
Femkamp Anton Hermansson-02 4202 151003 Högby
  Häck 60m 10.18, Längd 4.95, Spjut 28.68, Höjd 1.45, 600m 1.52.08
Femkamp Olle Willsund-94 4.633e 070908 Skruv
  Häck 60m 10.93, Längd 4.92, Boll 54.88, Höjd 1.54, 600m 1.49.67
Stafett 4 x 80 m Mattias Olander-92,
Johan Nilsson -92,
Andreas Rohde -92,
Markus Johansson -92
42.15 050528 Växjö
Stafett 3 x 600 m Marcus Nilsson-91,
Robin Slättengren-91,
Oskar Thor-91
5.10.32 040708 Högby
         
POJKAR 12        
60 m Mattias Olander-92 8.23 040506 Växjö
80 m Mattias Olander-92 10.68 040929 Kalmar
200 m Mattias Olander-92 26.84 040823 Växjö
400 m Camilo Karlström-89 1.04.39 011014 Högby
600 m Marcus Nilsson-91 1.40.83 030704 Göteborg
800 m David Nilsson-87 2.18.70 990711 Helsingborg
1000 m David Nilsson-87 3.01.6m 990929 Kalmar
1500 m Marcus Nilsson-91 4.53.47 030819 Växjö
2000 m David Nilsson-87 6.24.76 990618 Göteborg
Häck 60 m Mattias Olander-92 9.84 041002 Högby
Häck 200 m (66.8cm) Anton Hermansson-02 33.08 141011 Högby
Häck 300 m Marcus Nilsson-91 51.14 030710 Högby
Höjd Jonas Nilsson-81 1.55 930822 Oskarshamn
Stav Marcus Nilsson-91 2.30 030819 Växjö
Längd zon Mattias Olander-92 5.24 040929 Kalmar
Tresteg zon Mattias Olander-92 11.35 040808 Eksjö
Kula 3.0 Mattias Olander-92 12.24 040724 Karlskrona
Diskus 0.6 Marcus Nilsson-91 34.67 030709 Högby
Slägga 3.0 Marcus Nilsson-91 31.33 031009 Kalmar
Spjut 0.4 Marcus Nilsson-91 35.56 030614 Karlshamn
Boll 0.3 Henrik Berglund -87 49.31 990929 Kalmar
Trekamp Jonas Nilsson-81 2221e 930814 Högby
  60m - 8.78, Längd - 4.59, Boll - 38.74
Femkamp Camilo Karlström-89 3752e 010916 Värnamo
  60m 9,54, Höjd 1,23, Längd 4,03, Kula 6,86, 800m 2,22,76
Femkamp Anton Persson-94 4075 p 060909 Skruv
  Häck 60m - 11.08, Längd - 4.89w, Boll - 46.31, Höjd - 1.39, 600m - 1.52.47
Stafett 4 x 80 m Mattias Olander-92,
Marcus Nilsson-91,
Robin Slättengren-91,
Oskar Thor-91
46.42 030529 Växjö
Stafett 5 x 60 m Camilo Karlström-89,
Marcus Nilsson-91,
Simon Rohde-89,
Eric Johansson-89,
Andreas Persson-89
42.70 010916 Värnamo
Stafett 3 x 600 m Oskar Thor-91,
Robin Slättengren-91,
Marcus Nilsson-91
5.35.45 030529 Växjö
Stafett 3 x 800 m Simon Rohde-89,
Marcus Nilsson-91,
Camilo Karlström-89
7.49.9m 010823 Kalmar
         
POJKAR 11        
60 m Mattias Olander-92 8.63 030614 Karlskrona
200 m Oskar Thor-91 30.22 020813 Växjö
400 m Marcus Nilsson-91 1.08.95 020712 Högby
600 m Marcus Nilsson-91 1.44.22 020922 Villstad
800 m David Nilsson-87 2.25.3 980927 Högby
1500 m David Nilsson-87 4.55.94 980710 Helsingborg
Häck 60 m Anton Hermansson-02 11.82 130608 Nybro
  Jonas Nilsson-81 10.6m 920808 Oskarshamn
Höjd Jonas Nilsson-81 1.50 920808 Oskarshamn
Stav Marcus Nilsson-91 1.82 011014 Högby
Längd Jonas Nilsson-81 4.75 920913 Högby
Tresteg Mattias Olander-92 10.02 030615 Karlshamn
Kula 2.0 Mattias Olander-92 11.03 030831 Kalmar
Diskus 0.6 Marcus Nilsson-91 31.06 021005 Kalmar
Slägga 2.0 Marcus Nilsson-91 21.30 021005 Kalmar
Spjut 0.4 Johan Svensson -86 29.90 970831 Skruv
Boll 0.3 Johan Svensson -86 43.80 970904 Kalmar
Femkamp Marcus Nilsson-91 3.521e 020825 Skruv
  60 m - 9.10w, höjd - 1.33, boll - 38.83, längd - 4.36, 600 m -1.53.18
Stafett 5 x 60 m Andreas Rohde-92,
Marcus Nilsson-91,
Johan Nilsson-92,
Johannes Olsson-92,
Oskar Thor-91
44.92 020922 Villstad
Stafett 3 x 600 m Marcus Nilsson-91,
Oskar Thor-91,
Calle Hammarberg-91
5.55.7 020926 Kalmar
         
POJKAR 10        
60 m Jonas Nilsson-81 8.89 900929 Kalmar
400 m Marcus Nilsson-91 1.09.81 011014 Högby
600 m Billy Nilsson-00 1.55.71 100530 Kalmar
800 m David Nilsson-87 2.32.0 970910 Kalmar
1500 m Leo Nilsson-03 5.42.13 120929 Jönköping
Häck 60 m Andreas Rohde-92 12.45 020512 Kalmar
Höjd Jonas Nilsson -81 1.33 910921 Högby
  Marcus Nilsson-91 1.33 010923 Nässjö
Stav Marcus Nilsson-91 1.82 011014 Högby
Längd Jonas Nilsson -81 4.18 911005 Kalmar
Tresteg Marcus Nilsson-91 8.47 010819 Högby
Kula 2.0 Jonthan Persson-90 9.91 000819 Oskarshamn
Diskus 0.6 Marcus Nilsson-91 23.57 010712 Högby
Slägga 2.0 Marcus Nilsson-91 (3.0 kg) 17.69 011014 Högby
Spjut 0.4 Leo Nilsson-03 24.40 130608 Nybro
Liten boll Henrik Berglund-87 37.76 970904 Kalmar
3-kamp Pelle Nilsson-86 1.566 961019 Högby
  60m - 9.4m, längd - 4.42, boll - 37.24
3-kamp Andreas Rohde-92 1.424e 020825 Skruv
  60 m - 9.61, längd - 3.89, boll - 26.49
Stafett 3 x 600 m Joel Romberg-95,
Ken Slättengren-95,
Robin Somproh-95
7.08.65 040708 Högby
   
  Vid ev. fel, eller missat resultat, kontakta gärna Markus Andersson.