<< Resultatmeny För tidigare års Resultat se "Arkiv"
Resultat    
     
  Kyrkstafetten lör 14 maj 2005  
     
 
Arrangör: Ölands Idrottskrets/Högby IF Tävlingsplats: Köpstaden, Färjestaden
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson Väder: Uppsprickande, 14 °C, 3m/s Syd.
 
     
   
     
 
 
Slutresultat
 
Plac. Öppen klass 61 820 m Tid till 1:an Tid till nästa Tid/km Hastighet
1. IK Akele 3.27.37 (0.00.00) (0.00.00) 3:22/km 17,9 km/h
2. Högby IF , lag 1 3.27.42 (0.00.05) (0.00.05) 3:22/km 17,9 km/h
3. Kisa SK 3.41.00 (0.13.23) (0.13.18) 3:34/km 16,8 km/h
4. Målilla-Mörlunda SKI 3.53.14 (0.25.37) (0.12.14) 3:46/km 15,9 km/h
5. SLK Oxelösund 4.01.09 (0.33.32) (0.07.55) 3:54/km 15,4 km/h
6. Högby IF, lag 2 4.05.03 (0.37.26) (0.03.54) 3:58/km 15,1 km/h
7. Glasrikets RC 4.05.18 (0.37.41) (0.00.15) 3:58/km 15,1 km/h
8. Kalmar RC 4.11.47 (0.44.10) (0.06.29) 4:04/km 14,7 km/h
9. IK Tuna Södra 4.12.46 (0.45.09) (0.00.59) 4:05/km 14,7 km/h
10. Kalmar OK 4.22.12 (0.54.35) (0.09.26) 4:14/km 14,1 km/h
11. IK Akele Motion 4.25.38 (0.58.01) (0.03.26) 4:18/km 14,0 km/h
12. Apostlahästarna 4.29.51 (1.02.14) (0.04.13) 4:22/km 13,7 km/h
13. IK Akele Veteran 4.30.26 (1.02.49) (0.00.35) 4:22/km 13,7 km/h
14. Föra AIK 4.33.42 (1.06.05) (0.03.16) 4:26/km 13,6 km/h
15. SCANIA 1 4.38.23 (1.10.46) (0.04.41) 4:30/km 13,3 km/h
16. SSG IF 4.40.07 (1.12.30) (0.01.44) 4:32/km 13,2 km/h
17. Team Sudden 4.40.54 (1.13.17) (0.00.47) 4:33/km 13,2 km/h
18. Team Z 4.41.42 (1.14.05) (0.00.48) 4:33/km 13,2 km/h
19. Högsrums FF 4.43.10 (1.15.33) (0.01.28) 4:35/km 13,1 km/h
20. Jordlöparna HIK 4.49.23 (1.21.46) (0.06.13) 4:41/km 12,8 km/h
21. Högby IF, lag 3 4.50.24 (1.22.47) (0.01.01) 4:42/km 12,8 km/h
22. Bombardier Transportation 4.55.09 (1.27.32) (0.04.45) 4:46/km 12,6 km/h
23. Färjestadens Motion IF 4.57.29 (1.29.52) (0.02.20) 4:49/km 12,5 km/h
24. Statoil, Pia's Dragoner 5.09.50 (1.42.13) (0.12.21) 5:01/km 12,0 km/h
25. Kriminalvårdens IF 5.12.49 (1.45.12) (0.02.59) 5:04/km 11,9 km/h
26. Friskvårdskunsulenterna 5.43.31 (2.15.54) (0.30.42) 5:33/km 10,8 km/h
dns Hulterstads AIK          
dns Algutsrums IF, lag 1          
dns Algutsrums IF, lag 2          
             
  Damklass          
1. IK Akele 4.19.05 (0.00.00) (0.00.00) 4:11/km 14,3 km/h
2. Högby IF, lag 1 4.26.34 (0.07.29) (0.07.29) 4:19/km 13,9 km/h
3. Målilla-Mörlunda SKI 4.28.50 (0.09.45) (0.02.16) 4:21/km 13,8 km/h
4. Glasrikets RC 4.39.35 (0.20.30) (0.10.45) 4:31/km 13,3 km/h
5. Högby IF, lag 2 5.29.27 (1.10.22) (0.49.52) 5:20/km 11,3 km/h
 
     
  © HIF, uppdaterad 2005-05-16  

Startsidan