<< Statistik    
Klubbrekord
Män/Pojkar Kvinnor/Flickor Vet M Vet K Inomhus
2017-09-03 Fet stil = förbättring under 2017 Rött = Smålandsrekord
   
 
Klubbrekord Kvinnor/Flickor
   
 
KVINNOR        
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.05.11 030418 Walnut/CA/USA
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.10.72 030419 Walnut/CA/USA
3000 m Ida Nilsson-81 9.01.01 060620 Huelva, ESP
5000 m Ida Nilsson-81 15.33.18 040417 Walnut/CA/USA
10000 m Katarina Nilsson-56 35.19.03 890728 Borås
Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.75 160605 Kalmar
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.25.81 050614 Göteborg
Hinder 3000 m Ida Nilsson-81 9.39.24 060812 Göteborg
Kvartsmaraton Katarina Nilsson-56 38.35 880918 Färjestaden
Halvmaraton Jessica Gylfe-80 1.18.21 070512 Göteborg
Maraton Pernilla Karsson-76 3.08.21 000603 Stockholm
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 4.0 Anne-Marie Tornegård-57 11.34 940820 Visby
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 4.0 Emma Persson-93 33.17 160813 Högby
Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 3.642p 141011-12 Högby
  100mH 18.03, Höjd 1.51, Kula 8.80, 200m 28.11, Längd 4.74, Spjut 25.47, 800m 2.57.24
Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
Stafett 4x400m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Emma Skogersson-78,
Johanna Nilsson-83
4.10.93 990606 Högby
Stafett 4x800m Ida Nilsson-81,
Ida Johansson-79,
Johanna Nilsson-83,
Emma Skogersson-78
9.26.68 990612 Värnamo
3x1500 m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
14.17.73 990613 Värnamo
Stafett 1000 m
(100m+200m
+300m+400m)
Karin Lind-82,
Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
2.24.85 990825 Växjö
         
KVINNOR 22      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.05.11 030418 Walnut/CA/USA
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.10.72 030419 Walnut/CA/USA
3000 m Ida Nilsson-81 9.19.97 030818 Helsingfors/FIN
5000 m Ida Nilsson-81 15.51.71 020419 Walnut/CA/USA
10000 m Susanne Reiman-69 38.17.7m 910928 Kalmar
Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.75 160605 Kalmar
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.35.30 010703 Västerås
Hinder 3000 m Ida Nilsson-81 9.46.74 030613 Sacramento/CA/USA
Kvartsmarathon Susanne Reiman 42.26 890916 Jönköping
Halvmaraton Lisa Hedbäck-96 1.28.57 160702 Kalmar
Marathon Terese Pettersson-84 4.25.04 051015 Växjö
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 10.53 150917 Kalmar
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 4.0 Emma Persson-93 31.32 131010 Kalmar
Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 3.642p 141011-12 Högby
  100mH 18.03, Höjd 1.51, Kula 8.80, 200m 28.11, Längd 4.74, Spjut 25.47, 800m 2.57.24
Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
Stafett 4x400m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Emma Skogersson-78,
Johanna Nilsson-83
4.10.93 990606 Högby
Stafett 4x800 m

Ida Nilsson-81,
Ida Johansson-79,
Johanna Nilsson-83,
Emma Skogersson-78

9.26.68 990612 Värnamo
Stafett 3x1500m Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
14.17.73 990613 Värnamo
Stafett 1000 m
(100 m+200 m
+300 m+400 m)
Karin Lind-82,
Ida Johansson-79,
Ida Nilsson-81,
Johanna Nilsson-83
2.24.85 990825 Växjö
         
FLICKOR 19      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.17.99 010722 Grosseto/IT
3000 m Ida Nilsson-81 9.25.31 000803 Göteborg
5000 m Ida Nilsson-81 16.33.7m 000627 Ludvika
Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.75 160605 Kalmar
Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 2000 m Ida Nilsson-81 6.59.06 000811 Västerås
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 10.53 150917 Kalmar
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 23.98 141012 Högby
Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 3.642p 141011-12 Högby
  100mH 18.03, Höjd 1.51, Kula 8.80, 200m 28.11, Längd 4.74, Spjut 25.47, 800m 2.57.24
Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
 
FLICKOR 18      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.17.99 010722 Grosseto/IT
3000 m Ida Nilsson-81 9.26.90 990713 Högby
5000 m Ida Nilsson-81 17.07.95 990629 Ludvika
Häck 100 m Lovisa Karlsson-00 14.75 160605 Kalmar
Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
Hinder 2000 m Julia Samuelsson-99 7.04.77 170813 Gävle
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 4.0 Lovisa Karlsson-00 10.53 150917 Kalmar
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 23.98 141012 Högby
Spjut 0.6 Elin Vertetics-98 38.14 160605 Kalmar
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 3.642p 141011-12 Högby
  100mH 18.03, Höjd 1.51, Kula 8.80, 200m 28.11, Längd 4.74, Spjut 25.47, 800m 2.57.24
Stafett 4x100m Katherine Karlström-91,
Elin Lindeblad-95,
Maria Tell-93,
Evelina Dahlberg-95
52.58 090606 Växjö
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
 
FLICKOR 17      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 25.93 170610 Kourtane, FIN
300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.21.32 990808 Riga/LAT
2000 m Johanna Nilsson-83 6.15.53 990618 Göteborg
3000 m Johanna Nilsson-83 9.45.53 990919 Stockholm
5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
Häck 100m 76.2 Lovisa Karlsson-00 13.93 170708 Helsingborg
Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 1500 m Ida Nilsson-81 4.52.33 980530 Sollentuna
Hinder 3000 m Johanna Nilsson-83 11.49.18 000602 Högby
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.29 080628 Göteborg
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 13.24 170513 Sätra
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
Spjut 0.5 Elin Vertetics-98 39.49 150815 Kalmar
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 5.321p 170610-11 Kourtane, FIN
  100mH 14.37, Höjd 1.68, Kula 13.08, 200m 25.93, Längd 5.99, Spjut 34.33, 800m 2.35.33
Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
 
FLICKOR 16      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Lovisa Karlsson-00 26.64 160514 Stockholm
300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
400 m Johanna Nilsson-83 58.48 990530 Sollentuna
800 m Johanna Nilsson-83 2.07.45 990730 Stockholm
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.21.32 990808 Riga/LAT
2000 m Johanna Nilsson-83 6.15.53 990618 Göteborg
3000 m Johanna Nilsson-83 9.45.53 990919 Stockholm
5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
Häck 100m 76.2 Lovisa Karlsson-00 14.18 160521 Skruv
Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
Häck 400 m Johanna Nilsson-83 66.23 990825 Växjö
Hinder 1500 m Julia Samuelsson-99 5.04.03 150815 Karlskrona
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.73 160702 Göteborg
Stav Katherine Karlström-91 3.10 070624 Holbäck, DEN
Längd Lovisa Karlsson-00 6.19 160716 Tbilisi, Georgien
Tresteg Lovisa Karlsson-00 12.24 160619 Stockholm
Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 13.07 160514 Stockholm
Diskus 1.0 Anna Emilsson-76 30.48 920516 Skruv
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 35.75 160515 Stockholm
Sjukamp Lovisa Karlsson-00 5.286p 160514-15 Stockholm
  100mH 14.36, Höjd 1.71, Kula 13.07, 200m 26.64, Längd 5.96, Spjut 35.75, 800m 2.38.19
Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
 
FLICKOR 15      
100 m My Finnman-90 13.03 050925 Kalmar
200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
300 m My Finnman-90 42.36 050820 Växjö
400 m Johanna Nilsson-83 59.90 980906 Oskarshamn
800 m Johanna Nilsson-83 2.13.54 980724 Stockholm
1000 m Johanna Nilsson-83 2.58.5m 980924 Kalmar
1500 m Johanna Nilsson-83 4.41.71 980712 Helsingborg
2000 m Johanna Nilsson-83 6.33.42 970601 Alvesta
3000 m Ida Nilsson-81 10.24.26 940817 Oskarshamn
5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
Häck 80m 76.2 Lovisa Karlsson 12.12 150606 Kalmar
Häck 300m 76.2 My Finnman-90 46.96 050814 Hudiksvall
Häck 400 m Evelina Dahlberg-95 1.12.48 080706 Eksjö
Hinder 1500 m Sara Axelsson-88 5.26.63 030913 Stockholm
Höjd

Jessica Lindén-69

Lovisa Karlsson-00

1.70

1.70

840922

150705

Stockholm

Göteborg

Stav Katherine Karlström-91 2.70 050713 Högby
Längd Lovisa Karlsson-00 5.83 150704 Göteborg
Tresteg Lovisa Karlsson-00 11.74 150606 Kalmar
Kula 3.0 Lovisa Karlsson-00 12.40 150906 Gävle
Diskus 0.6 Emma Persson-93
35.75 080701 Högby
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 33.32 150906 Gävle
(Spjut 0.4) Elin Vertetics-98 35.07 130707 Högby
Sexkamp Lovisa Karlsson-99 4.128p 150905-06 Gävle
  80mH 11.84 (+2,7), Höjd 1.63, Kula 12.40, Längd 5.48 (+0,9), Spjut 0.5kg 33.32, 600m 1:55.21
Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81
Marie Wikesjö-83
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
 
 
FLICKOR 14      
100 m My Finnman-90 13.11 040713 Högby
200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
300 m Evelina Dahlberg -95 43.61 080927 Kalmar
400 m Johanna Nilsson-83 60.07 970927 Kalmar
800 m Johanna Nilsson-83 2.15.05 970617 Karlskrona
1000 m Johanna Nilsson-83 3.01.9m 970925 Karlskrona
1500 m Johanna Nilsson-83 4.46.26 970803 Kalmar
2000m Johanna Nilsson-83 6.33.42 970601 Alvesta
3000 m Ida Nilsson-81 10.24.26 940817 Oskarshamn
5000 m Ida Nilsson-81 17.53.2m 950716 Oskarshamn
1500m hi Nelly Össmar-03 5.38.34 170707 Högby
80mH 76.2 Elin Lindeblad-95 12.17 090715 Kalmar
300mH 76.2 Elin Lindeblad-95 48.13 090705 Högby
400mH Evelina Dahlberg-95 1.12.48 080706 Eksjö
Höjd Jessica Lindén-69 1.65 830827 Jönköping
Stav Katherine Karlström-91 2.70 050713 Högby
Längd Elin Lindeblad-95 5.24 090516 Skruv
Tresteg Lovisa Karlsson-00 10.57 130601 Habo
Kula 3.0 My Finnman-90 11.53 040704 Göteborg
Diskus 0.6 Emma Persson-93
35.29 071025 Kalmar
Slägga 3.0 Lovisa Karlsson-00 32.53 141012 Högby
Spjut 0.5 Lovisa Karlsson-00 32.55 140921 Varberg
Spjut 0.4 Maria Tell-93 33.46 070930 Kalmar
Femkamp Jessica Lindén-69 3294 p 830814 Villstad
  80mH 12.86, Höjd 1.60, Längd - 4.72, Kula 8.47, 800m 2.29.3.
Sexkamp Elin Vertetics-98 3.307p 120901-2 Alvesta
  80mH 13.44, Höjd 1.42, Kula 9.36, Längd - 5.05, Spjut - 28.56, 600m 1.50.90.
Sexkamp Lovisa Karlsson-99 3.626p 140920-21 Varberg
  80mH 12.74 (vind?), Höjd 1.58, Kula 10.75, Längd 5.08 (vind?), Spjut 0.5kg 32.55, 600m 1:59.26
Stafett 4x100m Emma Jeansson -93
Maria Tell -93
Elin Lindeblad -95
Evelina Dahlberg -95
53.71 070930 Kalmar
Stafett 3x800m Ida Nilsson-81,
Marie Wikesjö-83,
Johanna Nilsson-83
8.01.3m 950912 Högby
         
FLICKOR 13      
80 m Evelina Dahlberg -95 10.65 080716 Kalmar
200 m Evelina Dahlberg -95 26.68 080907 Linköping
400 m Evelina Dahlberg-95 1.01.49 080920 Jönköping
600 m Moa Larsson-90 1.46.30 030809 Villstad
800 m Johanna Nilsson-83 2.19.38 960908 Alvesta
1500 m Johanna Nilsson-83 4.53.0m 960618 Högby
2000 m Ida Nilsson -81 6.42.36 940904 Kungsbacka
Häck 60 m Elin Lindeblad-95 9.41 080927 Kalmar
Häck 200 m Linnéa Hermansson -05 31.89 170902 Ljungby
Häck 300 m Evelina Dahlberg -95 51.12 080724 Stockholm
Hinder 1500 m Nelly Össmar-03 6.05.20 160708 Högby
Höjd Jessica Lindén-69 1.58 820814 Jönköping
Stav Katherine Karlström-91 2.36 040828 Halmstad
Längd, z Lovisa Karlsson-00 5.37 130630 Göteborg
Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 11.05 130629 Göteborg
Kula 2.0 My Finnman-90 12.49 030810 Villstad
Diskus 0.6 Emma Persson-93 29.89 060705 Högby
Slägga 2.0 Lovisa Karlsson-00 34.66 131012 Högby
Spjut 0.4 Lovisa Karlsson 30.77 131013 Högby
Boll 0.3 My Finnman-90 41.15 030914 Tranås
Femkamp Lovisa Karlsson-00 4.820p 130928 Kalmar
  60mH 9.97 (+1,4), Höjd 1.56, Boll 36.65, Längd 4.96 (+1,2), 600m 1:58.16
Stafett 4x80m Elin Lindeblad-95,
Irma Ecmecic-96,
Edona Mehmeti-96,
Evelina Dahlberg-95
45.14 080524 Kalmar
Stafett 3x600m Elin Lindblad-95,
Carolina Olander-94,
Evelina Dahlberg-95
5.53.19 070812 Högby
         
FLICKOR 12      
80 m Evelina Dahlberg -95 10.92 070711 Högby
200 m Evelina Dahlberg -95 27.37 070711 Högby
400 m Evelina Dahlberg-95 1.04.86 070513 Högby
600 m Evelina Dahlberg-95 1.46.44 070629 Göteborg
800 m Johanna Nilsson-83 2.26.2m 950703 Kalmar
1500 m Ida Nilsson-81 5.00.1m 930622 Högby
  Johanna Nilsson-83 5.00.1m 950910 Kalmar
2000 m Ida Nilsson-81 6.57.8m 930612 Högby
1500 m hinder Moa Larsson-90 6.42.59 020713 Högby
60 m häck Lovisa Karlsson-00 10.08 120709 Göteborg
200 m häck Linnéa Hermansson -05 31.89 170902 Ljungby
300 m häck Elin Lindeblad-95 52.16 070704 Högby
Höjd Lovisa Karlsson-00 1.53 120819 Stockholm
Stav Lovisa Karlsson-00 2.20 120825 Nybro
Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.88 120818 Stockholm
Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 10.06 120722 Högby
Kula 2.0 Linnea Hermansson-05 11.16 170630 Göteborg
Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 27.95 170506 Oskarshamn
Slägga 2.0 Linnea Hermansson-05 28.37 170603 Habo
Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 25.18 170520 Skruv
Boll 0.3 Malin Thor-99 30.26 100929 Kalmar
Femkamp
Lovisa Karlsson-00 4.152p 120901 Alvesta
  60mH 10.29, Höjd 1.42, Boll 28.82, Längd 4.72, 600m 2:04.88
Femkamp
Nelly Össmar-03 2.984p 151003 Högby
  60mH 12.60, Höjd 1.24, Spju 11.71, Längd 3.79, 600m 1:58.71
Stafett 4x80m Lovisa Karlsson-00
Julia Samuelsson-99
Ellen Lindeby-99
Malin Thor-99
47.25 110601 Oskarshamn
3x600m Hanna Lundberg-03,
Linnea Hermansson-05,
Nelly Össmar-03
6.52.58 141012 Högby
 
FLICKOR 11      
60 m Ida Nilsson-03 8.63 140608 Högby
200 m Ida Nilsson-03 28.64 140831 Ljungby
400 m Evelina Dahlberg-95 1.08.44 061007 Högby
600 m Nina Tahvanainen-05 1.52.42 160903 Värnamo
800 m Johanna Nilsson-83 2.29.11 940911 Oskarshamn
1500 m Johanna Nilsson-83 5.22.4m 940615 Högby
2000 m Johanna Nilsson-83 7.11.74 940619 Jönköping
Häck 60 m Linnea Hermansson-05 11.57 160604 Kalmar
Höjd Elin Lindeblad-95 1.40 060921 Kalmar
Stav Katherine Karlström-91 1.90 020904 Färjestaden
Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.51 110924 Kalmar
Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 9.61 110911 Värnamo
Kula 2.0 Nina Tahvanainen-05 9.89 160828 Ljungby
Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 23.70 160521 Skruv
Slägga 2.0 Emma Persson-93 21.01 041002 Högby
Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 20.57 160604 Kalmar
Boll 0.3 Malin Thor-99 30.26 100929 Kalmar
Trekamp My Finnman-90 1.785e 010908 Alvesta
  60m 9.10, Längd 3.75, Boll 25.05
Femkamp Sofie Svensson-91 2.474p 020825 Skruv
  60m 9.86, Höjd 1.14, Boll 20.93, Längd 3.62, 600m 2.12.10
5x60m Jenny Svensson-99
Ellen Lindeby-99,
Malin Thor-99,
Lovisa Karlsson-00,
Julia Samuelsson-99
46.19 100919 Värnamo
5x60m Linnea Hermansson-05
Nina Tahvanainen-05
Alva Petersson-05
Elsa Rådde-05
Mona Rylander-05
44.6m 160903 Värnamo
3x600m Hanna Lundberg-03,
Linnea Hermansson-05,
Nelly Össmar-03
6.52.58 141012 Högby
 
FLICKOR 10      
60 m Ida Nilsson-03 8.89 130608 Nybro
200 m Evelina Dahlberg-95 29.61 050903 Lund
400 m Evelina Dahlberg-95 1.13.07 050501 Hässleholm
600 m Evelina Dahlberg-95 1.56.13 051002 Högby
800 m Johanna Nilsson-83 2.34.53 930620 Alvesta
1500 m Johanna Nilsson-83 5.13.9 930622 Högby
2000 m Johanna Nilsson-83 7.13.9 930612 Högby
Häck 60 m Tuva Grimheden-07 11.77 170902 Karlskrona
Höjd Evelina Dahlberg-95 1.30 050925 Kalmar
Stav Ida Persson -88 1.11 980717 Högby
Längd, z Lovisa Karlsson-00 4.30 100925 Kalmar
Tresteg, z Lovisa Karlsson-00 8.43 100620 Karlskrona
Kula 2.0 Malin Thor-99 7.42 090912 Högby
Diskus 0.6 Linnea Hermansson-05 18.32 150827 Ljungby
Slägga 2.0 Linnea Hermansson-05 22.29 151003 Högby
Spjut 0.4 Linnea Hermansson-05 18.36 150919 Kalmar
Boll 0.3 Emelie Nyström-93 29.95 020710 Högby
Trekamp Linnea Hermansson-05 1434 p 151003 Högby
  60m 9.78, Längd 3.32, Boll 25.80
5 x 60 m Ronja Kandenäs-99
Malin Thor-99
Annie Johansson-99
Ida Kandenäs-98
Ellen Lilndeby-99
53.10 080524 Kalmar
   
  Vid ev. fel, eller missat resultat, kontakta gärna Peter Össmar .